• Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: Śląsk vs. Ruch

  Okazuje się, że Śląsk Wrocław może w sobotę nie zagrać z Ruchem Chorzów. Na tym meczu prawie na pewno nie będą mogli oficjalnie być fani Niebieskich.Opinia publiczna, przyzwyczajona do wydarzeń związanych z meczem na Stadionie Narodowym, nie bulwersuje się. A mnie to dziwi. Śląsk Wrocław ma licencję (…)

  Więcej

 • Propozycje dla rządu (dziękuję Listkiewiczowi i Kręcinie)

  Przeczytałem na portalu, ze Zdzisław Kręcina odszedł z PZPN z 13-miesięcznym wypowiedzeniem. Nijak ma się to do słów Jana Tomaszewskiego, że wszystkich powinni "wy...ć dyscyplinarnie".Dla mnie jest to coś niepojętego (chyba zresztą nie tylko dla mnie). Chłop robi z kolesiami przekręty, kolesie szukają (…)

  Więcej

 • Nie będę za Serbami nie tylko przez... kanapki

  W piątek na pewno nie będziemy jednoczyli się z Serbami. I nie przez to, że jeżdżąc swego czasu do Grecji trzeba było  użerać się z ich celnikami na granicy i oddawać im swoje kanapki. Po pierwsze Serbia nie może wywalczyć mistrzostwa Europy, bo wtedy zamknie nam drogę do igrzysk olimpijskich. Jednak (…)

  Więcej

 • Milczenie jest złotem

  Oj kusiło mnie dowalenie Polakom po porażce z Serbią na inaugurację mistrzostw świata. Na szczęście postanowiłem sobie, że do występów biało-czerwonych odniosę się dopiero po zakończeniu pierwszej fazy. Za to co Polacy pokazali w meczu ze Słowacją i drugiej połowie pojedynku z Danią należą się wielkie (…)

  Więcej

 • Moja choroba nazywa się...

  Kolejny duży sukces odniósł Kamil Stocha, nadzieja polskich skoków. Cieszę się jak wielu, ale... Od momentu zakończenia kariery skoczka przez Adama Małysza nie potrafię się zbytnio cieszyć z sukcesów innych Polaków. Bez Adama to już nie jest ta zabawa, którą chyba wszyscy pamiętacie. Miałem możliwość (…)

  Więcej

 • W niedzielę rozpoczyna się uczta

  Kibice piłki ręcznej już się chyba do tego zdążyli przyzwyczaić. W styczniu rozpoczynają się mistrzostwa w piłce ręcznej, w których gramy od kilku lat regularnie. I często należymy do zespołów wymienianych wśród faworytów do medali. Nie ukrywam, że specjalistą od piłki ręcznej nie jestem. Wprawdzie (…)

  Więcej

 • Probierz nie trafił mentalnie. Może "avrio"

  W mediach pojawiły się przedruki z greckich gazet, gdzie światło dzienne ujrzały przyczyny odejścia z Arisu Michała Probierza. Znając trochę podejście do życia byłego trenera ŁKS i znając mentalność Greków nie dziwi mnie, że strony musiały się rozstać. Kto zna Greków, ten chyba wie o co chodzi. A kto (…)

  Więcej

 • Hołek! Sorry

  Wróżką nie jestem, wieszczem nie jestem, ale w środowe popołudnie zdarzyło mi się napisać coś takiego: No i w Rajdzie Dakar świetnie radi sobie Hołek. Oby tylko awaria samochodu lub inny pech nie zniweczyły dobrego wyniku, bo byłoby szkoda zmarnować szansę na historyczny wynik.Niestety rzeczywistość (…)

  Więcej

 • Czuję się jak Beniamin...

  Od czegoś trzeba zacząć, a najlepiej od początku :) Tak więc zaczynam i witam na swoim blogu. Mam zamiar pisać tutaj na temat sportu, a w szczególności piłki nożnej. Nim miałem możliwość tworzenia tutejszego bloga i wiedząc, że wkrótce będę mógł to czynić, w głowie miałem mnóstwo pomysłów na ciekawe (…)

  Więcej