Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: Śląsk vs. Ruch

autor: Grek Zorba | 2012-02-14, 10:33 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Okazuje się, że Śląsk Wrocław może w sobotę nie zagrać z Ruchem Chorzów. Na tym meczu prawie na pewno nie będą mogli oficjalnie być fani Niebieskich.

Opinia publiczna, przyzwyczajona do wydarzeń związanych z meczem na Stadionie Narodowym, nie bulwersuje się. A mnie to dziwi. Śląsk Wrocław ma licencję na grę w ekstraklasie, a nowy stadion wybudowano za duże pieniądze. A tymczasem nie można tam nawet rozegrać normalnego meczu ligowego z dwoma grupami kibiców, którzy nie dażą się szczególną sympatią, ale też w stanie wojny nie są.
Ciekawe co by się stało, gdyby mecz nie doszedł do skutku i Ruch zarządałby walkowera. A co by było, gdyby to mecz w Chorzowie nie mógł się odbyć z podobnych powodów? Już widzę te komentarze: biedny klub, jakim prawem ma licencję, stadion zamknąć, wyrzucić z ligi, itd... No i jeszcze Śląsk rządałby walkowera.
Myślicie, że nie? A co było w marcu 2009 roku, gdy wrocławianie po przegranej z Ruchem w Pucharze Ekstraklasy na własnym stadionie 1:2, wysłali pismo o walkower kilkadziesiąt minut po zakończeniu meczu. A w Śląsku wszyscy dobrze wiedzieli, że Ruch wykonuje w ostatniej minucie niezgodną z regulaminem zmianę.

Jasne, 3:0 należało się wrocławianom. Ale w przypadku, gdyby mecz nie odbył się w sobotę to walkower należy się Ruchowi.* A co na to wszystko Komisja Licencyjna, która jakoś nie chce widzieć tutaj problemu.
*Osobiście jestem przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale skoro gospodarz nie potrafi zorganizować meczu to sprawa jest jasna.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Olafsson

Temat typu "zapchajdziura" ,dobrze wiemy że mecze już się odbyły na stadionie (Reprezentacja,Wisła,Lechia)i nie było problemu.Teraz policja i straż gra pod publikę a dlaczego?,dlatego żeby wybić argumenty PZPR-owi(czyt PZPN) bo kto będzie teraz gdzie liga tuż tuż przebudowywał stadion?,nie ma czasu na takie rzeczy. Widać jak na dłoni że z punktu finansowego Śląskowi nie opłaca się przyjmować w tej rundzie kibiców gości i tyle, bo trzeba zorganizować sektor gości a to koszty dosyć spore, sektory buforowe(czyli 2000 biletów w plecy),ochronę,więcej policji itd.A tak jak przyjdzie komplet(w co wątpię) będzie kasa się zgadzała i spokój podczas meczu a stadion ma "dojechać" do Euro nietknięty. Ot cała prawda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
rico-kaboom

A czemu ten mecz ma nie dojść do skutku, bo nie bardzo z Twojego tekstu to wynika? To jest tylko kwestia nie wpuszczenia kibiców gości, czy jak?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.