Milczenie jest złotem

autor: Grek Zorba | 2012-01-20, 09:29 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Oj kusiło mnie dowalenie Polakom po porażce z Serbią na inaugurację mistrzostw świata. Na szczęście postanowiłem sobie, że do występów biało-czerwonych odniosę się dopiero po zakończeniu pierwszej fazy.


Za to co Polacy pokazali w meczu ze Słowacją i drugiej połowie pojedynku z Danią należą się wielkie brawa. Dodam, że pierwszej połowy z wicemistrzami świata nie oglądałem. Musiałem być w pracy, a koledze, który wychodził wcześniej na mecz powiedziałem: spokojnie wystarczy obejrzeć ostatnie dziesięć minut, to wystarczy.


I znowu miałem rację. W tych dziesięciu ostatnich minutach i tak zdążyłem kilku naszych zwyzywać od najgorszych, wytykając im wady urody, brak umiejętności i inne ułomności. Cóż, taka nasza polska mentalność chyba.


Wracając do meczu to muszę przyznać, że zaskoczył mnie Wichary w bramce. Naprawdę szacunek za to co zrobił z Duńczykami. Po pierwszych dwóch meczach wyższe notowania miał u mnie Wyszomirski. Ale ja przecież tak średnio znam się na piłce ręcznej, więc może rzeczywiście niech Bogdan Wenta decyduje, kto stanie w bramce, a nie inni.


I jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. W ostatniej minucie nasz trener głową przedłużył piłkę wybitą w aut przez jednego z naszych. Dobrze, że prowadziliśmy dwoma golami, bo mogło być naprawdę ciekawie. A poza tym, co by się działo gdyby to szkoleniowiec Danii uczynił podobnie. Media o niczym innym by chyba nie mówiły, a sympatyczny duński taktyk byłby w naszym kraju wrogiem publicznym numer jeden.


Teraz przed nami druga faza mistrzostw. Zagramy z Niemcami, Macedonią i Szwecją. Boję się meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami. To siedzi w głowach, że zawsze z nimi nam ciężko idzie. I może to dobrze, że gramy z nimi dopiero w ostatnim meczu drugiej rundy.


Dzisiaj stajemy się kibicami skoków narciarskich. Będzie ciekawie. I mam przeczucie, że będziemy się dzisiaj wieczorem cieszyli z sukcesów (liczba mnoga) naszych skoczków. Dalekich lotów!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Remle

Ja też wyzywałem naszych od majgorszych. Nawet nie chcę cytowac jak niektórych nazwałem, bo mi wstyd ;) Ale warto było obejrzeć ten mecz. To pokazało jak dramatyczny i piękny jest sport. A mina trenera Danii po główce Wenty była STRASZNA. On się w końcu wkurzył

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gizm00

To co trafne to kwestia pojedynków z Niemcami. Nasi sąsiedzi robią nam wiele krzywdy w różnych dyscyplinach i to przez dłuższy czas już, więc siedzi w głowach. To jest stereotyp, ale kto wie, czy nieco odmłodzona kadra Wenty nie jest tą, która sobie z tym poradzi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.