Lech wygrywa z Glorią

W trzecim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Lecha Poznań pokonali Glorię Bistrica 2:1. To dopiero drugie zwycięstwo lechitów w tym okresie przygotowawczym. Bramki dla Kolejorza zdobyli Sławomir Peszko oraz Hernan Rengifo. 90 minut na boisku spędził testowany Miodrag Stosić.

Michał Jankowski

Trener Franciszek Smuda nie mógł skorzystać z usług wszystkich zawodników, których przewiduje do gry przeciwko Udinese Calcio. Zabrakło bowiem trójki reprezentantów Polski: Grzegorza Wojtkowiaka, Rafała Murawskiego oraz Roberta Lewandowskiego. Miejsce tego pierwszego na prawej obronie zajął testowany Miodrag Stosić, który nie miał szczególnych okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

W pierwszej połowie meczu z Glorią Lech był zespołem o wiele lepszym. Stworzył sobie kilka doskonałych sytuacji strzeleckich, z których wykorzystał tylko dwie. Przy obu asystował Semir Stilić, który zniechęcony nieudanymi strzałami oraz lekką reprymendą od Manuela Arboledy zaczął częściej podawać do partnerów. Efekty były znakomite, ponieważ najpierw Sławomir Peszko przerzucił piłkę nad bramkarzem gości i było 1:0, a potem dobrą akcję obu tych zawodników wykończył Hernan Rengifo. Rumuni kontaktową bramkę zdobyli pięć minut przed końcem, gdy Madalin Ciuca głową pokonał Ivana Turinę.

Lechitów w trakcie zgrupowania w tureckim Belek czeka jeszcze jeden sparing. W czwartek zmierzą się z MTZ Mińsk.

Lech Poznań - Gloria Bistrica 2:1 (2:0)
1:0 - Peszko 28'
2:0 - Rengifo 37'
2:1 - Ciuca 85'

Skład Lecha Poznań: Kotorowski (46' Turina) - Stosić, Tanevski, Arboleda (46' Kucharski), Djurdjević (46' Henriquez) - Injac (46' Kikut), Bandrowski - Peszko (63' Białożyt), Stilić (46' Cueto), Wilk - Rengifo (46' Handzić).