ATP w San Jose: Charytatywny mecz Peta Samprasa ozdobą dnia

Rozpoczął się turniej W San Jose z pulą nagród 600.000 dolarów. Pierwsza runda rozpoczęła się od niespodzianki i porażki numeru siedem turnieju, Rosjanina Igora Kunitsyna. Ozdobą dnia był pokazowy mecz w wykonaniu Tommego Haasa i legendy światowego tenisa, Peta Samprasa.

Małgorzata Niełacna

Turniejowy numer siedem został wyeliminowany przez starszego brata Oliviera Rochusa – dobrze znanego w Polsce, Christophe. Rosjanin tylko w drugim secie stawił opór Belgowi i doprowadził do tie breaka, w którym jednak lepszy okazał się Rochus i wygrał spotkanie rezultatem 6:2, 7:6. Do kolejnej rundy awansował za to Radek Stepanek (4), który jednak musiał sporo się natrudzić, aby poradzić sobie z Niemcem Dominikiem Meffertem, który do turnieju musiał przebijać się przez kwalifikacje.

W drugiej rundzie nie zobaczymy też Fina Jarkko Nieminena, który po 2 godzinach 15 minutach przegrał z Francuzem Florentem Serrą, 5:7 7:6(1), 4:6. Była to trzecia porażka Skandynawa, w trzech rozegranych meczach pomiędzy tymi zawodnikami.

Z awansem nie miał problemu Taylor Dent, dla którego turniej w San Jose jest pierwszym w tym roku. W krótkim spotkaniu pokonał innego Amerykanina, Bobby’ego Reynoldsa, 6:3 6:4. W innym meczu pomiędzy zawodnikami reprezentującymi te same barwy, Niemiec Tommy Haas pokonał Larsa Poerschke, który w turnieju wystąpił dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów.

Ozdobą dnia miał być mecz charytatywny rozegrany pomiędzy gwiazdą tenisa, Petem Samprasem, a Jamesem Blakem (11). Niestety młodszy z Amerykanów musiał wycofać się z zawodów z powodu kontuzji. W meczu zastąpił go Tommy Haas. Tenisiści rozegrali długi trzy setowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Haasa 7:6(4), 4:6, 12-10.

Wyniki 1. rundy singla:
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Florent Serra (Francja) 5:7 7:6(1), 4:6
Christophe Rochus (Belgia) - Igor Kunitsyn (Rosja, 7) 6:2 7:6(7)
Radek Stepanek (Czechy, 4) - Dominik Meffert (Niemcy) 5:7, 6:3, 6:1
Taylor Dent(USA) - Bobby Reynolds (USA) 6:3 6:4
Tommy Haas (Niemcy) - Lars Poerschke (Niemcy) 6:1, 7:6(8)
Kei Nishikori (Japonia) - Gilles Muller (Luksemburg) 7:5 6:2

Wyniki 1. rundy debla:
James Blake(USA) / Mardy Fish (USA) - Travis Parrott (USA, 2) / Fillip Polasek (Słowacja, 2) 7:5 7:6(4)