Eredivisie: Niespodziewana wygrana outsidera, Tytoń znowu na ławce

Walczący o utrzymanie w Eredivisie Willem II Tilburg pokonał na wyjeździe De Graafschap 2:1 i opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie zakończył się mecz pomiędzy Rodą Kerkrade a AZ Alkmaar, a całe spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał Przemysław Tytoń.

Daniel Rosół

Zwycięstwo Willem II Tilburg na boisku De Graasfchap było niespodzianką. Piłkarze Andresa Jonkera, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, w obecnym sezonie Eredivisie nie potrafili odnieść zwycięstwa na obcym boisku. Do soboty, choć spotkanie z Farmerami nie zaczęło się dla graczy z Tilburga udanie, bo już od 3. minuty przegrywali 0:1. Gol Rydella Peopona do szatni, który wyrównał stan meczu, dał jednak gościom wiarę w zwycięstwo, które stało się faktem dzięki trafieniu Franka Demouge z 58. minuty. Drużyna De Graafschap kończyła mecz w osłabieniu, po tym, jak w 64. minucie Stephan Keller został ukarany czerwoną kartką .

Trwa za to fatalna passa AZ Alkmaar. Piłkarze Louisa van Gaala zremisowali w Kerkrade z Rodą 1:1, notując tym samym dziewiąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Fatalna passa AZ zaczęła się wraz z 2008 rokiem - od czasu pogromu a Amsterdamie (porażka 1:6 z Ajaksem - przyp. D.R.), zdołali zremisować tylko dwukrotnie (z Twente i Rodą). W bramce gospodarzy znowu nie stanął Przemysław Tytoń, który poczynania kolegów oglądał zza linii bocznej boiska.