Świetny debiut Gasola w barwach Lakers!

Warto było poczekać jeden dzień dłużej na debiut Pau'a Gasola w Los Angeles Lakers. Hiszpański podkoszowy zdobył 24 punkty, 12 zbiórek i 4 asysty w wygranym spotkaniu z New Jersey Nets. Tymczasem w barwach San Antonio Spurs zadebiutował Damon Stoudamire. Popularny Mighty Mouse zapisał na swoim koncie 11 "oczek" i wydaje się, że będzie mocnym punktem Ostróg, które w tym roku będą walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu.

Jacek Konsek

Kobe Bryant zdobył zaledwie 6 punktów, co jest jego najgorszym wynikiem od ponad roku. Lider Jeziorowców nie będzie musiał jednak w każdym meczu zdobywać po 40 punktów, ponieważ zdaje się, że w drużynie Phila Jacksona jest już nowy gwiazdor. Pau Gasol w swoim pierwszym spotkaniu w niebiesko-żółtym trykocie pokazał, że drzemią w nim ogromne możliwości i wraz z klubem z Kalifornii powalczy o najwyższe cele w lidze. - Nie znam jeszcze wszystkich szczegółów ale koledzy pomagają mi w ciągu całej gry. Podczas spotkania czułem się całkiem komfortowo. - mówił po meczu 27-letni Hiszpan. Koncertowo spisał się także Derek Fisher, który z 28 punktami na koncie był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Kluczowa dla losów meczu okazała się czwarta kwarta, w której przyjezdni osiągnęli run 11:2 i nie pozostawili złudzeń Nets kto był tego wieczoru lepszym zespołem.

W Quicken Loans Arena znów objawił nam się wielki LeBron James. Lider Kawalerzystów i najlepszy obecnie strzelec ligi poprowadził swój zespół do wygranej nad Boston Celtics. 23-letni skrzydłowy zapisał na swoim koncie 33 punkty, 12 asyst, 9 zbiórek i 5 przechwytów doprowadzając Celtów do 9 porażki w tym sezonie. Nie da się ukryć z całą pewnością, że rozważania na temat pobicia rekordu Chicago Bulls (72-10) okazały się przedwczesne i nie na miejscu. Gości usprawiedliwia na pewno fakt braku w składzie Kevina Garnetta, który opuścił już 4 kolejny mecz z powodu kontuzji. Niestety dla Cleveland kontuzji nabawił się podstawowy silny skrzydłowy Drew Gooden, który naciągnął pachwinę i zszedł z parkietu po 20 minutach.

W innym spotkaniu Ostrogi z San Antonio bez większych problemów ograły Indianę Pacers na wyjeździe 116:89. Podopieczni Gregga Popovicha fatalnie prezentowali się w defensywie w pierwszej połowie pozwalając gospodarzom uzbierać aż 59 punktów. Po przerwie mogliśmy już jednak oglądać obrońców tytułu w ich pełnej krasie, czyli szczelna obrona i skuteczny atak, w którym prym wiódł Tim Duncan. Silny skrzydłowy Spurs zapisał na swoim koncie 19 punktów, 15 zbiórek i 6 asyst, dzięki czemu koszykarze z Teksasu otworzyli 3 dziesiątkę zwycięstw w tym sezonie. Warto odnotować debiut Damona Stoudamire'a, który pod nieobecność kontuzjowanego Tony'ego Parkera już w pierwszym spotkaniu wyszedł w pierwszej piątce.