ATP Costa do Sauipe nie dla Devildera i Granollersa

Z Brazil Open odpadli kolejni rozstawieni, Francuz Nicolas Devilder i Hiszpan Marcel Granollers. Swoje pojedynki bez większych problemów wygrali Tommy Robredo, Nicolas Almagro i Jose Acasuso.

Małgorzata Niełacna

Rozstawiony z siódemką Francuz Nicolas Devilder odpadł w drugiej rundzie po porażce z Hiszpanem, Alberto Martinem, 2:6, 6:7(4). Tenisiści ci spotykali się już pięć razy i wygrywali spotkania naprzemiennie. Ostatnio grali przeciwko sobie w ubiegłym sezonie w Poznaniu i wygrał Devilder, zatem zasada została podtrzymana.

W turnieju nie ma już też Hiszpana Marcela Granollersa, rozstawionego z piątką. Nie sprostał półfinaliście z Johannesburga, Frederico Gilowi z Portugalii. Mecz trwał ponad 2,5 godziny. Pierwszego seta wygrał Portugalczyk, choć szanse break poinotowe mieli obydwaj zawodnicy. W drugim inicjatywę przejął Hiszpan. Pewniej wygrywał swoje gemy i wykorzystał jedną z trzech szans na odebranie serwisu rywalowi, co dało mu drugiego seta. W trzecim nie wprowadzał piłki już tak pewnie, przegrał seta i cały mecz po dwóch przełamaniach.

W starciu dwóch Argentyńczyków, Jose Acasuso (41) i Pablo Cuevasa (149), pewne zwycięstwo odniósł ten wyżej notowany i bardziej doświadczony Acasuso, 6:3, 6:2. Problemów z awansem nie miał również rozstawiony z jedynką Nicolas Almagro, który odprawił z imprezy Martina Vassallo-Arguello, 6:4, 6:4. Najłatwiejsze zadanie stanęło przed Tommym Robredo. Niewiele ponad godzinę potrzebował Hiszpan, aby wygrać z włoskim tenisistą, Fabio Fognini, 6:2, 6:2.

Wyniki 2. rundy singla:
Nicolas Devilder (Francja, 7) – Alberto Martin (Hiszpania) 2:6, 6:7(4)
Frederico Gil (Portugalia) – Marcel Granollers (Hiszpania, 5) 7:5, 3:6, 6:3
Łukasz Kubot (Polska) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:5, 4:6, 4:6
Pablo Cuevas (Argentyna) - Jose Acasuso (Argentyna, 4) 3:6, 2:6
Nicolas Almagro (Hiszpania, 1) – Martin Vassallo-Arguello (Argentyna) 6:4, 6:4
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Brian Dabul (Argentyna) 6:1, 6:2
Eduardo Schwank (Argentyna) - Rui Machado (Portugalia, Q) 2:6, 7:6(4), 7:6(6)
Fabio Fognini (Włochy) - Tommy Robredo (Hiszpania, 2) 2:6, 2:6

Wyniki 1. rundy debla:
Nicolas Almagro (Hiszoania) / Ruben Ramirez Hildago – Łukasz Kubot (Polska, 2) / Oliver Marach (Austria, 2) 4:6, 4:6
Ricardo Hocevar (Brazylia) / Joao Souza (Brazylia) – Lucas Arnold Ker (Argentyna) / Juan Monaco (Argentyna) 6:2, 3:6, 7:10
Ivan Navarro (Hiszpania) / Martin Vassallo Arguello (Argentyna) – Thiago Alves (Brazylia) / Bruno Soares (Brazylia) 6:2, 5:7, 10:4
Pablo Cuevas (Argentyna) / Brian Dabul (Argentyna) – Diego Junqueira (Argentyna) / Eduardo Schwank (Argentyna) 3:6, 1:6

Wynik 2. rundy debla:
Oscar Hernandez (Hiszpania) / Albert Montane (Hiszpania) – Nicolas Lapentti (Ekwador) / / Sergio Roitman (Argentyna) 6:2, 6:2