Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jerseyus lubi Komentarz

  Nazywanie Taleskiego wielkim talentem jest mocno na wyrost. Ma podobne warunki co Kulesz, jest z tego samego rocznika, a zawodnikiem jest 2 klasy gorszym. I o Kuleszu nikt nie mówi per "talent" - on ma wejść w buty Karola Bieleckiego i pełnić podobną rolę w drużynie - armaty od zdobywania bramek na poziomie czołówki LM.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

  Skuteczność Taleskiego w poprzednim sezonie LM w barwach RNL - 36,7% (18/49). Odsądzany od czci i wiary Pehlivan miał w tym roku 46,4% (13/28), a Kulesz 51,7% (46/89). Biorąc pod uwagę średnią Dissingera - 32,3%, to Vardar raczej nie będzie dominował na tej pozycji. No chyba, że Santałow utrzyma w elicie dyspozycję z grup C i D. W końcu Wiśle w dwóch meczach potrafił rzucić 11 bramek.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

  @hbll: Po prostu ten "wielki talent" lepiej wygląda na stronie głównej :))

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Hiszpański klub pytał o Szymona Działakiewicza

  @SteguArenaOpole: Niewątpliwie. Ale oni potrafią narobić syfu nawet pod takimi artykułami, stąd moje zdziwienie :))

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

  @Mikady: No nie było za bogato na tym naszym lewym rozegraniu. Statystycznie wyglądało to tak: Kulesz - 51,7%, Pehlivan - 46,4%. Jeśli wziąć pod uwagę same rzuty z drugiej linii to jest jeszcze gorzej: Kulesz - 49,3%, Pehlivan - 38,9%. Do wyniku LR dołożył się też oczywiście Karacić, ale on też wypadł przeciętnie, np. z drugiej linii - 41,4%. Można się rzecz jasna pocieszać, że Mikkel Hansen w rzutach z dystansu był od nich wszystkich gorszy - 38,2%!!! :))), ale przecież nie o to chodzi :))

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Hiszpański klub pytał o Szymona Działakiewicza

  Niemożliwe, same rzeczowe komentarze. Każdy inny, ale z każdym po trochu można się zgodzić. Wszyscy dostali ode mnie po plusie :))

 • jerseyus lubi Komentarz

  Jak Polska pilka reczna ma isc do przodu jak mlodzi zawodnicy kurczowo się trzymaja kiepskiej ligi i swoich kiepskich klubow :/

 • jerseyus lubi Komentarz

  Twoja teza ma rację bytu w rzeczywistości, kiedy po młodego polskiego zawodnika zgłasza się klub z naprawdę mocnej ligi. Takich mamy dwie: francuska i niemiecka. Hiszpańska do mocniejszych od naszej na pewno teraz nie należy. W jaki sposób nasza liga ma stawać się mocniejsza, jeśli pozbywać się z niej chcemy wyróżniających się zawodników, do ligi o potencjale podobnym?
  Gwardia jest stabilnym klubem, zbiera szlify w europejskich pucharach, Kuptel udowodnił, że jest utalentowanym trenerem. Wyjazd do Hiszpanii, nie ma absolutnie sensu.
  Podnoszenie hasła "wyjeżdżajcie", w odniesieniu do każdej sytuacji, jest populizmem.

 • jerseyus lubi Komentarz

  Bardzo dobra decyzja Szymona, niech rozegra przynajmniej jeszcze jeden sezon pod okiem Kuptela, po pierwsze zbierze niezbędne doświadczenie i pewność siebie.
  Asobal już dawno straciła swój blask, obejrzałem trochę meczów Asobal z tego sezonu i byłem zaskoczony jak wielu przeciętnych zawodników tam gra, ciężko się stamtąd wybić Adria Figueras dopiero teraz przenosi się do Nantes. Barcelona leje całą ligę, wyniki +20 nie są rzadkością, średnio jest to 14 bramek różnicy. Często nie grając w najmocniejszym składzie.

 • jerseyus lubi Komentarz

  Wielka szkoda, że Szymon nie skorzystał z oferty. Praca z Cadenasem i gra w lidze Hiszpańskiej gdzie nie ma mocno narzuconych schematów a jest dużo miejsca na improwizacje byłaby gwarancją podniesienia umiejętności technicznych. W połączeniu ze świetnym mocnym rzutem, mógłby stać się kompletnym zawodnikiem.
  A odnośnie Klimkowa, nie wiem na co czeka. Odrzucił ofertę z Kielc teraz z Leon. Albo wsiądzie do konkretnego pociągu, albo kariera mu odjedzie i zostanie solidnym przeciętnym zawodnikiem

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

  Wygląda na to, że LR Vardaru będzie raczej dość chimeryczne. Chyba, że Taleski po powrocie do kraju przypomni sobie najlepsze czasy z Metalurga. A skoro jesteśmy przy tej pozycji - ostatnia część rankingów drużynowych LM: LEWE ROZEGRANIE:
  1. KIEL - 577
  2. FLENSBURG - 544
  3. MOTOR - 528
  4. VESZPREM - 521
  5. MIESZKOW - 515
  6. BARCELONA - 506
  7. PSG - 461
  8. PORTO - 448
  9. ZAGRZEB - 445
  10. CELJE - 423
  11. AALBORG - 416
  12. PICK - 413
  13. MONTPELLIER - 318
  14. VIVE - 296
  15. VARDAR - 294
  16. ELVERUM - 248.
  To zestawienie pokazuje w czym tkwiła siła THW Kiel - w atomowej prawej ręce. Jednak kolejne miejsca na podium to mieszanina siły i sprytu. O ile Johannessen oprócz wejścia na szósty metr lubi też przyłożyć z drugiej linii, o tyle Puchowski to półlewy bardzo nietypowy i jednocześnie bardzo skuteczny. Nie można oczywiście zapomnieć o Dzidziusiu, bo on też dołożył się do wysokiego miejsca wikingów. Na 4 miejscu Veszprem. Niby wysoko, jednak trójka Lauge, Borozan, Mackovsek powinna na tej pozycji zwyczajnie pozamiatać. Szczególnie Vuko stać na duuużo więcej. Kolejny klub, który stać na więcej to PSG. Słaby sezon Hansena, do tego kontuzja i efekt w postaci środka tabeli. Od stawki zdecydowanie odstają 4 zespoły, w tym niestety Kielce. Na usprawiedliwienie jeden z najmłodszych zestawów na tej pozycji, ale wynik pary Kulesz-Pehlivan i tak zawstydzający.

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Transfer na dniach. Predrag Vejin ma trafić do Orlenu Wisły Płock

  Transfer jak transfer. Zastanawia tylko jedno - gość ma 27 lat, a będzie to już jego 9 klub. Co jest z nim nie tak, że nie zagrzewa nigdzie miejsca na dłużej?

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje ze swoimi gwiazdami. Ważne decyzje kadrowe

  @kck: Fajnie, bo uparcie piszą tam o nim Soares :)) Może być jeden z najciekawszych transferów w Europie. Interesująco wygląda też ściągnięcie tego francuskiego bramkarza Robina Cantegrela. Po fatalnym minionym sezonie bramka znowu może być mocna - Ristowski, Cantegrel i do tego obiecujący Kizić.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje ze swoimi gwiazdami. Ważne decyzje kadrowe

  A gdzie Dibirowowi będzie lepiej? W Vardarze może robić co chce, rzuca ze skrzydła, z obrotu, z drugiej linii. Nawet jak mu nie idzie to i tak nie schodzi z parkietu. Z kolei Gorbok po ostatnich sezonach to raczej powinien dopłacić Vardarowi, żeby go tam chcieli :)) Dissinger - ok, pod warunkiem, że znowu nie złapie jakiejś poważnej kontuzji (choć skuteczność z ostatniego sezonu LM nie napawa optymizmem - 10/31 z gry, w tym 5/21 z drugiej linii). Natomiast Stoiłowa trudno sobie wyobrazić w jakiejś innej koszulce (i pomyśleć, że zaczynał w Metalurgu! :)) Przy okazji Dibirowa - szósta część rankingów drużynowych LM. LEWE SKRZYDŁO:
  1. BARCELONA - 335
  2. VESZPREM - 326
  3. AALBORG - 322
  4. PSG - 310
  5. MOTOR - 308
  6. KIEL - 305
  7. ELVERUM - 301
  8. VARDAR - 296
  9. MONTPELLIER - 262
  10. PORTO - 253
  11. ZAGRZEB - 244
  12. VIVE - 243
  13. PICK - 234
  14. FLENSBURG - 216
  15. MIESZKOW - 210
  16. CELJE - 144.
  Na czele Barcelona. Jest to w dużej mierze efekt doskonałej gry obronnej tego zespołu, choć trzeba zwrócić uwagę, że Arino pod nieobecność Mortensena rozegrał znakomity sezon. Za Katalończykami Veszprem - w tym przypadku mam wrażenie, że gdyby trener dawał więcej minut Strlekowi kosztem Manaskowa, to Węgrzy wygraliby tę klasyfikację w cuglach. Wysoko Duńczycy, co nie jest niespodzianką. Dopiero 8 Vardar. Indywidualnie Dibirow był najlepszy, ale ta tabela pokazuje, że przydałby mu się solidny zmiennik. Zaskakująco nisko Flensburg - kontuzja Wanne i grubo poniżej oczekiwań postawa Jondala. Zbyt nisko również Kielce. Niezły początek sezonu na skrzydle Jurkiewicza, przyzwoita końcówka Fernandeza, jednak zusammen do kupy szaleństwa nie było.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Vardar Skopje ze swoimi gwiazdami. Ważne decyzje kadrowe

  @kck: Poważnie? Jeśli tak, to jest to bardzo ciekawa informacja. Gdzie wyczaiłeś?

 • jerseyus lubi Komentarz

  Kolejny artykuł i kolejne szambo w komentarzach.
  Weźcie zgadajcie się na jakiejś grupie i tam wyrzucajcie te śmieci, odechciewa się tutaj zaglądać

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Paweł Genda opuszcza klub 2. Bundesligi

  @WISŁA1947: Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym na twoje miejsce pojawi się ktoś inny.

 • jerseyus lubi Komentarz

  O jakich bucach Pan pisze? Proszę podać nazwiska albo nie pisać takich komentarzy.
  Redakcja nie reaguje na ten hejt. A Państwo go zaśmiecają.
  Po co być redaktorem na tym portalu skoro komentują to tacy ludzie jak Pan.
  To jak opluwanie lekarzy, pielęgniarek ich rodzin w trakcie epidemii.
  Poziom kultury cześć społeczeństwa jest żenujący. Tego nauczy Pan swoje dzieci.

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Media: Mariusz Jurkiewicz kończy sportową karierę

  Autor trochę się prześlizgnął po hiszpańskiej części kariery Mariusza, a przecież już z Ciudad Real (Atletico) kilka razy był blisko wygrania LM. Między innymi w 2011 roku, w finale przeciwko Barcelonie był obok Łazarowa najlepszym strzelcem drużyny. W sumie - kariera prawie marzenie (prawie, bo te kontuzje), nieosiągalna dla większości obecnych polskich zawodników. Jurkiewicz przeważnie grał na środku, więc dziś 5 część rankingów drużynowych LM. ŚRODEK ROZEGRANIA:
  1. PSG - 578
  2. VESZPREM - 535
  3. BARCELONA - 507
  4. ZAGRZEB - 475
  5. MOTOR - 437
  6. VARDAR - 422
  7. PICK - 418
  8. AALBORG - 417
  9. MONTPELLIER - 397
  10. VIVE - 373
  11. FLENSBURG - 347
  12. PORTO - 338
  13. MIESZKOW - 326
  14. ELVERUM - 323
  15. CELJE - 322
  16. KIEL - 260.
  Sander Sagosen i wszystko jasne! Genialny sezon Norwega i to pomimo urazu w jego trakcie. Indywidualnie zdecydowanie MVP rozgrywek. Za PSG Veszprem i Petar Nenadić. O ile w poprzednim sezonie Serb więcej grał na lewym rozegraniu, o tyle w tym był królem środka pola. O tym, że Węgrzy nie wygrali tej klasyfikacji zadecydował jednak wiosenny zjazd formy Petara. Lekai nie był w stanie w pełni go zastąpić. Zaskakuje wysoka pozycja Zagrzebia. Z reguły siłą napędową tego zespołu był atomowy rzut z lewej lub prawej strony. Tym razem jednak gra opierała się na środkowych, a najlepiej z nich wypadł Ante Gadża. Kielce na 10 miejscu. Od Karacicia można chyba było oczekiwać trochę więcej, szczególnie po fantastycznej końcówce poprzedniego sezonu. Tradycyjnie dziury na środku łatał Alex, bo jego "wolny jak keczap" młodszy brat to na razie nie jest poziom LM. Na szarym końcu zaskoczenie - Kiel. Niektórzy może popukają się w czoło, jednak statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Nieskuteczny Duvnjak, o dwie klasy gorszy niż w reprezentacji Chorwacji. Do tego bardzo często bezproduktywny Zarabec. Ciężar gry w tej sytuacji brali na siebie boczni rozgrywający. Jednak wyobraźmy sobie teraz jaką siłą będzie dysponowała Kilonia po przyjściu Sagosena. Może to być powrót wielkiego THW!

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Azoty Puławy rozbiją bank? Bertus Servaas: Alex Dujshebaev będzie grał u nas

  Panie dyżurny trollu. Jest pan mistrzem w wyciąganiu korzystnych dla siebie wniosków. Jeśli jednak okaże się, że Puławy stać na takiego zawodnika jak Alex, to radziłbym się zastanowić nie tylko nad tym co to oznacza dla Kielc, ale przede wszystkim co to oznacza dla Płocka. Bo może się okazać, że mistrzem owszem będzie Wisła, ale ta która obecnie nazywa się Azoty.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Orlen Wiśle Płock wyrasta poważny konkurent. Eurofarm Rabotnik celuje w elitę

  Powtórzę jeszcze raz to, co już kiedyś napisałem. Nowa LM będzie liczyć zaledwie 16 zespołów. Przypuszczam, że EHF ograniczy liczbę wicemistrzów do minimum czyli Francuzów i Niemców z klucza oraz dodatkowo Węgrów, z uwagi na poziom sportowy. Moim zdaniem nikt inny nie ma szans. W kolejce stoją przecież mistrzowie - Celje, Mieszkow, Dinamo, Motor, Skandynawowie i Szwajcarzy.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Jose Guilherme de Toledo opuści Vardar. Brazylijczyk zagra w Rumunii

  Nie znalazłeś, bo ktoś pierwszy napisał Laura, a reszta bezmyślnie kopiuje. Jego dziewczyna ma na imię Larissa, a skrót jaki stosuje to Lari. Jest lewoskrzydłową i oczywiście grać będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Jose Guilherme de Toledo opuści Vardar. Brazylijczyk zagra w Rumunii

  Dokładne statystyki Jose z tych 4 meczów LM: rzuty z gry: 4/11, w tym 2/7 z drugiej linii, 1/3 z szóstego metra oraz 1/1 z kontry. Do tego 8 kluczowych podań - po 4 do skrzydła i do obrotu, 1 wywalczony karny i 1 przechwyt. Jak wróci do regularnej gry to pewnie będzie lepiej. Tradycyjnie już - 4 odcinek rankingów drużynowych LM. PRAWE ROZEGRANIE:
  1. MONTPELLIER - 492
  2. PICK - 463
  3. VIVE - 436
  4. BARCELONA - 432
  5. KIEL - 409
  6. MIESZKOW - 385
  7. ELVERUM - 367
  8. PSG - 329
  9. VARDAR - 324
  10. CELJE - 317
  11. VESZPREM - 312
  12. AALBORG - 309
  13. PORTO - 308
  14. FLENSBURG - 283
  15. MOTOR - 240
  16. ZAGRZEB - 183.
  Pierwsze miejsce dla Montpellier. Nic dziwnego przy parze Porte-Richardson. Tym razem to Porte był liderem na tej pozycji, młody Melvyn był trochę chimeryczny w tym sezonie. Żal, że pary Francuzów nie zobaczymy w LM w kolejnej edycji. Na 2 miejscu Pick. Zwróćcie uwagę, że to jest jedyna pozycja gdzie Pick wyraźnie góruje nad Veszprem, więc co robi odwieczny rywal? Oczywiście wyciąga najlepszego zawodnika przeciwnika :)) Na podium jest też rzecz jasna Vive. To nie był najlepszy sezon Aleksa, jednak indywidualnie i tak nie miał sobie równych w LM na PR. Liczę na to, że w następnym sezonie większą rolę będzie odgrywał też Branko. Warto zwrócić uwagę na wysoką pozycję Mieszkowa. Jest to zasługa naszego dobrego znajomego - Marko Panicia. Jest on przykładem, że wychodząc z polskiej ligi można być czołowym graczem w LM. Z Paczasem stworzą ciekawy duet. Dość nisko PSG, a to za sprawą słabszego sezonu Remiliego. Aż strach pomyśleć jaką siłą będą dysponować Francuzi po przyjściu Kristopansa.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Darko Djukić może wylądować w Portugalii. Sporting planuje wzmocnienie

  @hbll: Wszystko zgoda, pod jednym warunkiem. Że mu się chce, a w tym sezonie wielokrotnie wyglądał tak jakby mu się już odechciało. Często grał nonszalancko np. głupie rzuty z drugiej linii. To jest fajne o ile jest skuteczne, w przeciwnym razie staje się irytujące. Obejrzałem wszystkie mecze Mieszkowa w LM i ani trochę nie jestem zdziwiony, że się go pozbywają. Z Arkiem Moryto przegrał rywalizację w gabinetach, ale z Wajłupowem jak najbardziej na parkiecie.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Mieszkow Brześć pożegnał sześciu graczy. Darko Djukić szuka pracodawcy

  Djukić zdecydowanie za szybko uwierzył, że jest gwiazdą handballa. Ponadto (jak wielu Serbów) szybko traci zapał, a to odbija się na grze. O jego upadku w Mieszkowie świadczą pozycje w moich rankingach. W ubiegłym sezonie LM było to 7 miejsce wśród prawoskrzydłowych. Ten sezon zaczął bardzo dobrze, ale później było coraz gorzej. Ostatecznie... 24 miejsce na koniec fazy grupowej i całkowite zaćmienie przez Wajłupowa. Podsumowując, jeśli ktoś miałby ochotę podpisać z nim kontrakt, to raczej tylko na rok. Przy okazji ranking drużynowy LM na tej pozycji: PRAWE SKRZYDŁO:
  1. BARCELONA - 455
  2. VIVE - 390
  3. AALBORG - 334
  4. VARDAR - 333
  5. PICK - 330
  6. VESZPREM - 323
  7. MONTPELLIER - 311
  8. ELVERUM - 308
  9. MIESZKOW - 298
  10. FLENSBURG - 262
  11. MOTOR - 236
  12. PSG - 233
  13. KIEL - 228
  14. CELJE - 215
  15. PORTO - 179
  16. ZAGRZEB - 50.
  Poza jakąkolwiek konkurencją Barcelona z parą bardzo dobrych zawodników, bezlitośnie wykorzystujących możliwość gry z kontry. Po dojściu Janca raczej niewiele zmieni się w tej klasyfikacji. Pytanie, jak poradzą sobie kielczanie? Utrzymanie 2 pozycji będzie na pewno wyzwaniem, choć para Moryto-Gudjonsson powinna być jedną z lepszych w LM. Na 3 stopniu podium, podobnie jak po lewej stronie i z podobną liczbą punktów - Duńczycy z Aalborga. Daleko PSG i Kiel. Abalo już nie ten sam, a Ekberg w dużej mierze nadrabia celnymi karnymi, których nie zaliczam do punktacji drużynowej gry w ataku. Czerwoną latarnią - Zagrzeb. Jest to skutek przesunięcia Zlatko Horvata na prawe rozegranie. Jego koledzy wypadli zatrważająco słabo, a sam Horvat też nie błyszczał na nowej pozycji.


pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.