Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jerseyus napisał/a komentarz do Kary po meczu w Płocku. Władisław Kulesz i Renato Sulić zawieszeni!

  Nenadić to oprócz bramkarzy ich największa siła w tym sezonie. Jak nie idzie to bierze piłkę i ciągnie drużynę za uszy.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Kary po meczu w Płocku. Władisław Kulesz i Renato Sulić zawieszeni!

  Ale ja doskonale wiem o co Ci chodziło i nawet się z Tobą zgadzam, ale myślę że w Veszprem nawet te 33% doceniają. Nadzieja w tym, że oni nie każdy mecz tak grają. Gdzieś te procenty się przecież równoważą.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Kary po meczu w Płocku. Władisław Kulesz i Renato Sulić zawieszeni!

  W przeliczeniu na punkty z całego sezonu, czwórka z FF wygląda tak:
  BR: Veszprem 10309, Barcelona 9241, Vardar 9160, Vive 7377
  LS: Barcelona 7304, Veszprem 6275, Vardar 6266, Vive 5120
  LR: Vardar 9421, Veszprem 9200, Barcelona 8643, Vive 8168
  ŚR: Veszprem 11136, Vive 10164, Vardar 8584, Barcelona 6814
  PR: Vive 9505, Barcelona 9105, Vardar 7991, Veszprem 6732
  PS: Barcelona 10225, Vive 5491, Vardar 5432, Veszprem 4419
  KO: Barcelona 8862, Vive 8048, Vardar 5561, Veszprem 5361
  Cały sezon to długi okres, były kontuzje, spadki formy. Obliczyłem więc jak to się kształtowało tylko na wiosnę:
  BR: Barcelona 4340, Veszprem 4095, Vive 3941, Vardar 3924
  LS: Barcelona 2906, Vardar 2573, Veszprem 2465, Vive 1698
  LR: Veszprem 4704, Vive 4292, Vardar 4205, Barcelona 3595
  ŚR: Veszprem 5421, Vive 3948, Vardar 3542, Barcelona 2588
  PR: Vive 3978, Vardar 3950, Barcelona 3475, Veszprem 2714
  PS: Barcelona 4835, Vardar 2128, Vive 1850, Veszprem 1850
  KO: Vive 4709, Barcelona 4368, Vardar 3585, Veszprem 2238

 • jerseyus napisał/a komentarz do Kary po meczu w Płocku. Władisław Kulesz i Renato Sulić zawieszeni!

  Veszprem rzeczywiście ma najlepszą bramkę w LM, ale z tymi procentami to trochę przesadziłeś :)) Statystycznie Sterbik z Miklerem odbijają dokładnie właśnie co trzecią piłkę. Sam Mikler ma za to skuteczność prawie 36%. Problem w tym, że nasza bramka to zaledwie 26,7%.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Temat upadł. Stas Skube nie dołączy do PGE VIVE Kielce

  Jest jeden - Filip Vistorop, 21 lat, ponad 1,90 wzrostu. Grał w młodzieżówce, na ubiegłorocznych ME U20 rzucił kilkanaście bramek. Czy to talent? Trudno powiedzieć. W LM pokazał niewiele, ale też nie dostał zbyt wielu szans. Rzucił 3/8 z gry i miał 3 kluczowe podania. W lidze Seha 9/19, 11 asyst, 10 strat i 1 przechwyt. Generalnie nie miał łatwo, bo przed nim do gry byli Qerimi, Mrakovcić, Jotić, a pod koniec sezonu także Vlah. Oczywiście ten Chorwat nie musi być wcale z Zagrzebia. Przykład Pehlivana pokazuje, że Bertus może sięgnąć w bardzo różne miejsca.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Niespodziewany zwrot akcji. Manolo Cadenas nie poprowadzi Azotów Puławy!

  Przykro mi bardzo Panie Prezesie, ale podczas ostatniego spotkania z Cadenasem był Pan dla niego prawdopodobnie już tylko i wyłącznie elementem gry, kartą przetargową w rozmowach kontraktowych z Ademar Leon. Przykro mi, ale jakoś specjalnie mnie to nie dziwi.

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Kasprzak i Czugunow równocześnie na mecie. Wraca dyskusja o fotokomórkach

  To jest jedyne tanie rozwiązanie. Kiedyś sędziowie nie mieli do dyspozycji powtórek, teraz nierealna jest sytuacja, że ewidentnie ktoś będzie z przodu, a sędzia tego nie zauważy. Ostatnio jest jednak sporo sytuacji gdzie nikt nie jest w stanie rozstrzygnąć o kolejności, ale sędzia i tak na siłę musi wyłonić szybszego. Proszę bardzo, wprowadzajmy drogie nowinki techniczne, ale tylko połówki punktów można wprowadzić niemalże od razu.

 • jerseyus napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga: Kasprzak i Czugunow równocześnie na mecie. Wraca dyskusja o fotokomórkach

  Przestańmy pierdzielić o fotokomórkach, czipach, wydawaniu tysięcy czy nawet milionów złotych. Powróćmy po prostu do połówek punktów. Kiedyś były i było ok. Taką zmianę można wprowadzić szybko i skończy się oglądanie 83 powtórek.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Rewolucja w PSG. Corrales rozmawia z Veszprem, Sole i Johannessen na celowniku

  Z tego co tu piszą to Corrales miałby przyjść w miejsce Sterbika, więc razem raczej nie będą grali. Z tą kosmicznością to tak na dwoje babka wróżyła. Tonnesen to jak na razie rozczarowanie. Gajić to melodia przeszłości - w tym sezonie słabiutki, Mahe robi dużo wiatru, czasem z bardzo dobrym skutkiem, a czasem nie. Borozan - gwiazda pełną gębą, zobaczymy jak się dogada z pozostałymi i jak będzie z jego zdrowiem. Lauge - bardzo wartościowy we Flensburgu, ale tam jest instytucją i gra co chce. Strlek - jak zawsze świetny, ale trzeba z tym skrzydłem jeszcze grać. W gruncie rzeczy w tym sezonie najbardziej wartościowym zawodnikiem oprócz bramkarzy jest ten, którego nie wymieniłeś czyli Nenadić, ale to następny człowiek orkiestra z trudnym charakterem. Tak więc będzie kosmiczna gra albo wzorem Paryża kosmiczne rozczarowania.

 • jerseyus

  LM handball, klasyfikacje po 1/4 finału.

  Za nami jakże szczęśliwe ćwierćfinały. Fajniej będzie się robiło rankingi kiedy nasza drużyna będzie do końca w grze. Dziś klasyfikacje po 1/4. I tu ważna rzecz - od dłuższego czasu gryzło mnie, że ranking bramkarzy nie do końca oddaje rzeczywistą wartość niektórych zawodników. Mianowicie tych, którzy mają rownorzędnego partnera i grają z nim na zmianę (Mikler i Sterbik, Burić i Bergerud, Corrales i Omeyer). Innymi słowy, faworyzowani są bramkarze, którzy grają może nie najlepiej, ale właściwie Więcej

 • jerseyus lubi Komentarz

  Czytam tutaj jak i na różnych forach wpisy o tym zabieraniu szalików. Kibice dwóch klubów nie muszą się lubić, ale gdzieś są granice, których nie powinno się przekraczać. Czy to zabranie szalika dziecku, czy to prezesowi klubu, świadczy tylko o zwykłym chamstwie. Jeżeli ktoś taką zdobycz traktuje jako trofeum to ma wielki deficyt intelektu. Jak czytam też inwektywy "locha stracił szalik" to kurczę, ludzie puknijcie się czasami w głowę, zanim napiszecie takie komentarze.

 • jerseyus lubi Komentarz

  To czym wy karmicie te dzieci w Płocku, skoro wyrastają do 1,85m;)

 • jerseyus

  LM handball, 1/4 finału, rewanże.

  Dziś tytułem wstępu słów kilka o oficjalnych statystykach. Niespecjalnie szukam w nich błędów, choć wiem że zdarzają się notorycznie. Tym razem jednak w samym meczu PSG - VIVE znalazłem trzy znaczne przekłamania. Po pierwsze - powstał mit, że Cupara odbił w tym meczu tylko 4 piłki. Bzdura. Odbił 6 piłek, a to jak by nie patrzeć o 50% więcej. Nie zaliczono mu obrony karnego (że niby Gensheimer trafił w słupek) oraz obrony rzutu Abalo w końcówce, który wprawdzie poszedł po rękach Mamicia, ale jednak Więcej

 • jerseyus lubi Komentarz

  Fabregas i Petrus to dla mnie 30-35% wartości Barcelony, do tego Perez de Vargas i masz receptę na najlepszą obronę w LM. Nigdy nie przekonywał mnie Schuh, uważałem, że jest to zawodnik, którego łatwo można wykluczyć na 2 minuty, szczególnie jak bronił na 2. Petrus to bardziej typ szybkiego, sprawnego obrońcy, który potrafi szybko obejść obrotowego. Schuh miał zawsze duże problem z niskimi, szybkimi rozgrywającymi, dobrze grającymi na zwodzie. Z takimi rozgrywającymi nasza obrona ma największe problemy, Lekai lub Mahe potrafili ją dość łatwo objeżdżać. W Ciudad Real Talant miał Didier Dinarta, któy budową nie przypomina Schuha, a w obronie 5-1 czy 6-0 sprawdzał się znakomicie. Można zobaczyć na filmikach na youtube'ie jak dynamicznie potrafił bronić.

 • jerseyus lubi Komentarz

  Chyba trochę odleciałeś za bardzo :)

 • jerseyus napisał/a komentarz do Puchar Polski: Wisła znów zawiodła w końcówce. Jedenaste trofeum z rzędu dla PGE VIVE!

  Nie macie się o co kłócić, bo mistrz jest jeden. To co zrobił nasz stary znajomy Petar Nenadić nie tak dawno w meczu LM to była wielka kreacja zasługująca na oscara. Sędziowie dali się nabrać, ale kamera złapała to tak idealnie, że dokładnie było widać gwałtowny ruch głowy Serba do tyłu w chwili gdy ręce obrońcy były kilkadziesiąt centymetrów od niego. Żenua :))

 • jerseyus lubi Komentarz

  Mecz był zgodnie z przewidywaniami na styku, Wisła grała bardzo solidnie a nasi grali tak, żeby czasami nie nabawić się głupiej kontuzji. Płock mógł to wygrać, lepszej okazji na trofeum może już w najbliższym czasie nie mieć. Brawo dla naszych za pełen spokój i wygraną. Osobny akapit to realizacja spotkania przez TVP i o zgrozo "komentatorzy". Ja myślałem, że Nowiński bredzi w tej telewizji ale jak posłuchałem sobie tej pani (Mlakar jak na skrzydłowego ma świetne warunki! 192 cm! XDXD), to doszedłem do wniosku, że Nowiński jest wirtuozem komentowania. Koszmar. Kamerzyści chyba na umowę zlecenie, albo na stażu, tablica na ekranie w zasadzie bezużyteczna. DNO totalne. Dekoracja? A po co, lepiej puścić studio F1. Boże broń, żeby TVP przejęło ligę, albo co gorsza LM...

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić: Podjąłem decyzję. Wyniki jej nie zmienią

  Po pierwszym meczu z PSG pojawili się tacy, którzy niesieni pomeczową euforią wyrażali przypuszczenie, że teraz to już Cindrić przejrzy na oczy i wszystko odwoła. Mówiąc, że jego decyzji nie zmienią osiągnięte wyniki zawodnik bezpośrednio odpowiedział tym, którzy mieli takie nadzieje. Nie ma co rozdzierać szat. Ludzie są różni, jedni trzymają się jakichś zasad, inni trochę mniej, ale podobno każdy jest do kupienia, istnieje tylko kwestia ceny. Łatwo być moralizatorem kiedy się nie jest w danej sytuacji, dlatego ja nie powiem, że "na pewno" bym nie postąpił jak Cindrić. "Raczej" bym nie postąpił, ale...no właśnie ale.
  My, jako kibice kieleckiej drużyny możemy się czuć w jakiś sposób oszukani, ale popatrzmy na to z drugiej strony. Czy mamy coś przeciwko kiedy to Bertus wyciąga kogoś przed końcem kontraktu? Raczej nie. Mówimy wtedy o operatywności prezesa, a sam zawodnik jest przez nas chwalony, bo tak bardzo chciał do nas przyjść. A pamiętacie pozbycie się Rastka? On też miał ważny kontrakt i co z tego? Mnie osobiście było wtedy wstyd za klub, ale widocznie tak to już jest na tym świecie, że raz to my kogoś przekręcimy, a innym razem ktoś przekręci nas. Szkopuł w tym żeby nie gadać wtedy jak Kali i kto jak kto, ale Bertus to chyba dobrze rozumie.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić znów kontuzjowany. Występ w finale Pucharu Polski zagrożony

  Święte słowa. Barcelona dominuje w LM obroną. Stąd świetne wyniki skrzydłowych. Szczególnie Aleix Gomez i Victor Tomas na prawym mają używanie na maksa. Dobrze wypada też koło i bramka. Boki rozegrania prezentują się dość solidnie, bo w moich rankingach to 4 i 3 miejsce, ale już środek to najsłabsze ogniwo i dopiero 11 miejsce na tę chwilę. Nie dziwi mnie więc to parcie na Cindricia. Palmarsson to wciąż głośne nazwisko, ale jednocześnie połowa zawodnika sprzed lat. Najlepsze mecze w tym sezonie rozegrał z nami, bo mu na to pozwoliła obrona. W rankingu środkowych zajmuje indywidualnie dopiero 10 miejsce. Zgromadził 4209 punktów, podczas gdy Cindrić w 12 meczach 5128 punktów. Średnia na mecz to 247 do 427, a te punkty to przecież bramki, asysty, skuteczność itp.

 • jerseyus lubi Komentarz

  Kempf to faktycznie ciekawy zawodnik, który wyróżniał się w swoim roczniku. Teraz jest dopiero 3 prawoskrzydłowym w PSG, ale gdyby przyszedł to nie mógłbym tego logicznie uzasadnić. Czemu miałby przyjść on, a nie Mauer? Kempf nie wyróżnia się warunkami fizycznymi, więc nie będzie grał na dwójce podobnie jak Mauer. Zasadniczych różnic między nimi nie widzę. Patryk fajnie rozwija się w Opolu i jeśli Bertus ma ściągnąć zawodnika bez dodatkowych umiejętności gry na 2 albo rozegraniu to niech postawi na Mauera. Dla mnie transfer zagraniczny na prawe skrzydło będzie uzasadniony tylko wtedy jeśli to będzie zawodnik, który będzie miał dodatkowe atuty o których wyżej wspomniałem.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Oczekiwanie na ruch Blaża Janca. PGE VIVE Kielce ma przygotowanego następcę

  Chrintz to rzeczywiście ciekawa młoda postać w LM, ale te bramki są trochę mylące, bo aż 28 z nich to są rzucone karne. Z gry ma bilans 18/29 czyli 62% skuteczności.
  A z tymi miejscami do mieszkania to jest jak z miłością, czyli każda potwora znajdzie swego amatora. Dla jednego w Barcelonie będzie fajne ciepełko, a dla drugiego ohydne gorąco. Rzecz gustu. To samo można powiedzieć o klubach. Ważne są pieniądze, prestiż, ale też atmosfera, liga, poczucie bezpieczeństwa, miejsce w pierwszym składzie czy chociażby ewentualni partnerzy na boisku. O opinii małżonki lub dziewczyny nie wspomnę.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Macedońskie media: Stas Skube łączony z PGE VIVE Kielce

  Na zmiennika, ale i na partnera do gry. W tym sezonie grają ze sobą bardzo dużo i dobrze im to wychodzi.

 • jerseyus napisał/a komentarz do EHF zajmie się przepychankami w Szeged. Mogą posypać się kary

  Bombacowi też by się chyba należało. On wprawdzie w F4 nie zagra, ale w tym newralgicznym momencie w końcówce to on zaatakował Moraesa i się zaczęło na dobre.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Luka Cindrić nie chce zostać w Kielcach. Negocjacje na ostatniej prostej

  Entrerriosa nie licz. On już teraz wygląda trochę jak emeryt. Z kolei Palmarsson jest lata świetlne od swoich najlepszych lat. Stąd w Barcelonie taka sra....biegunka na tle Cindricia. Uważam, że Luka gra teraz na entuzjazmie związanym ze zbliżającym się końcem rozmów. Bertus umiejętnie wypuścił balon przed meczami z PSG. Mam nadzieję, że dotrwa tak w tej euforii do F4.

 • jerseyus napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. PGE VIVE poznało półfinałowego rywala! Telekom Veszprem znów na drodze kielczan

  No i gitara, niech widzą. Kiedyś puchar już też prawie podnosili :))

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.