• LM handball, klasyfikacje po 1/4 finału.

  Za nami jakże szczęśliwe ćwierćfinały. Fajniej będzie się robiło rankingi kiedy nasza drużyna będzie do końca w grze. Dziś klasyfikacje po 1/4. I tu ważna rzecz - od dłuższego czasu gryzło mnie, że ranking bramkarzy nie do końca oddaje rzeczywistą wartość niektórych zawodników. Mianowicie tych, którzy (…)

  Więcej

 • LM handball, 1/4 finału, rewanże.

  Dziś tytułem wstępu słów kilka o oficjalnych statystykach. Niespecjalnie szukam w nich błędów, choć wiem że zdarzają się notorycznie. Tym razem jednak w samym meczu PSG - VIVE znalazłem trzy znaczne przekłamania. Po pierwsze - powstał mit, że Cupara odbił w tym meczu tylko 4 piłki. Bzdura. Odbił 6 piłek, (…)

  Więcej

 • LM handball, 1/4 finału, 1. mecze.

  Za nami fenomenalna sobota. Co ciekawe, wbrew pozorom nie był to mecz idealny w wykonaniu kielczan. Żaden z zawodników nie rozegrał swojego najlepszego meczu w ataku w tym sezonie, ale wszyscy zagrali naprawdę dobrze, a to plus świetna obrona dało znakomity efekt. Rankingi z pierwszych meczów ćwierćfinałowych (…)

  Więcej

 • LM handball, klasyfikacje po 1/6 finału.

  Pierwsza odsłona fazy pucharowej za nami. Zmiany w klasyfikacjach, które nastąpiły są również efektem tego, że część drużyn już nie gra, więc ich zawodnicy siłą rzeczy będą się obsuwać w dół. Oczywiście niektórzy jeszcze zachowali swoje pozycje, ale przed nami przecież ćwierćfinały i F4. W tym miejscu (…)

  Więcej

 • LM handball, 1/6 finału - rewanże.

  Rewanże przeszły do historii. Sensacji nie było. W Kielcach na szczęście, a w Segedynie niestety. Wisła pokazała, że jej gra ofensywna troszeczkę nie pasuje do tego poziomu rozgrywek. To samo można powiedzieć o obronie Kielc, ale tam na razie rzucają więcej niż tracą, więc jakoś się w tym wszystkim (…)

  Więcej

 • LM handball, 1/6 finału - 1. mecze.

  Za nami pierwsze mecze fazy pucharowej. Cieszę się, że bierze w niej udział także Wisła. Dodaje to moim rankingom dodatkowego smaczku, no bo w końcu można bezpośrednio porównać zawodników i formacje obu naszych drużyn. Dziś podsumowanie ostatniego weekendu.BRAMKA:1. DEJAN MILOSAVLJEV 798 2. ALJOSA CUDIĆ (…)

  Więcej

 • LM handball, faza grupowa - koło.

  Ostatnią formacją (co nie znaczy, że najmniej ważną) są obrotowi. W kieleckiej drużynie dość długo wchodził w sezon Julen. Z kolei Artiom, jak na pierwszy sezon w elicie, radził sobie całkiem nieźle. Pod koniec fazy grupowej gra z kołem wyglądała już bardzo dobrze. RANKING PUNKTOWY:1. JANNIK KOHLBACHER (…)

  Więcej

 • LM handball, faza grupowa - prawe skrzydło.

  RANKING PUNKTOWY:1. ALEIX GOMEZ 4926 2. ZLATKO HORVAT 4460 3. MARIO SOSTARIĆ 3629 4. LUC ABALO 3534 5. DARKO DJUKIĆ 3379 6. VICTOR TOMAS 3319 7. IVAN CUPIĆ 3096 8. ARTIOM KOZAKIEWICZ 3047 9. JOSIP BOZIĆ PAVLETIĆ 2775 10. DAVID BALAGUER 2757 11. ARKADIUSZ MORYTO 2416 12. LASSE SVAN 2398 13. DRAGAN GAJIĆ (…)

  Więcej

 • LM handball, faza grupowa - prawe rozegranie.

  Prawe rozegranie to kolejna pozycja w zespole kieleckim, na której panowało spore zamieszanie. Alex przez jakiś czas był przeze mnie klasyfikowany na środku rozegrania. Z kolei Blaż w ostatecznym rozrachunku więcej czasu spędził na rozegraniu niż na skrzydle i tu umieściłem go w podsumowaniu. RANKING (…)

  Więcej

 • LM handball, faza grupowa - środek rozegrania.

  Czas na statystyki dotyczące serca każdej drużyny czyli środka rozegrania. W zespole kieleckim jedynym, który większość czasu spędził na środku jest oczywiście Luka Cindrić. Trzeba jednak pamiętać, że do wyniku drużynowego na tej pozycji dołożyli się również Kaczka, Dzidziuś, Siwy, Dani i przede wszystkim (…)

  Więcej