Menatyper

autor: jerseyus | 2019-09-03, 16:04 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam wszystkich.
Do rozpoczęcia nowego sezonu LM zostało już tylko półtora tygodnia. Zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, wszystkim zainteresowanym tymi rozgrywkami chciałbym zaproponować pewną zabawę. Nazwałem ją wstępnie Menatyper :))
Podstawę będzie stanowił prosty rodzaj menagera, oparty na statystykach i rankingach, które prowadzę w trakcie sezonu. Drugą część ma tworzyć typer wyników w każdej kolejce. I tu mam do Was pytanie. Czy ten typer ma być czy nie? Będzie on wymuszał zaangażowanie przed każdą rundą spotkań, podczas gdy menager tylko na początku, a później dopiero po fazie grupowej. Na pewno ciekawsza będzie wersja łączona, ale będę to prowadził dla Was, więc chciałbym żebyście się wypowiedzieli. I tu jeszcze jedna uwaga – nie wchodzi w grę sam typer. Jeśli ktoś chce wziąć udział w zabawie musi wytypować swoją drużynę do menagera.


Zasady Menatypera.


Menager – musicie wytypować swoją drużynę na LM. Zasady są proste. Każdą pozycję obsadzacie dwoma zawodnikami, czyli skład będzie liczył 14 nazwisk. Jeden ważny warunek – w takiej drużynie może być tylko 2 zawodników z jednego, prawdziwego klubu, czyli max 2 z Kielc, PSG, Barcelony itd. Chodzi o to żebyście musieli trochę pokombinować, a jednocześnie żeby składy były jak najbardziej różnorodne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby każdy zawodnik był z innego klubu, ale 2 z jednego to liczba maksymalna (chodzi o grupy A i B!!!). Dlaczego 14, a nie 16? Ponieważ moje staty dotyczą głównie gry w ataku. Owszem, od nowego sezonu zawodnicy będą dostawać punkty również za przechwyty i bloki, ale na dłuższą metę nie podejmuję się oceniać gry w obronie „na oko”.
Punktacja – zawodnicy grając zdobywają bramki, wykorzystują karne, mają asysty, straty, przechwyty, bloki, udane zasłony. Bramkarze osiągają jakąś skuteczność, bronią rzuty karne, asystują i rzucają bramki. Wszystko to przeliczam na punkty, które są podstawą tego menagera.
Ustalając skład typujecie 14 zawodników, ale w każdej kolejce punktować będzie tylko 7 – oczywiście tych z większą ilością punktów na swojej pozycji. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:
BR – 520 i 350
LS – 410 i 150
LR – 250 i 620
ŚR – 300 i 240
PR – 500 i 330
PS – 155 i 210
KO – 425 i 220
Biorąc pod uwagę lepsze wyniki na każdej pozycji suma wyniesie w tym przypadku 2985. Jednak do klasyfikacji punkty te będą dzielone przez 100 i zaokrąglane, żeby nie było ułamków. Czyli w przypadku takiej ilości punktów uczestnik otrzyma 30 punktów.


Typer – zasady będą podobne jak w innych tego typu zabawach:
wytypowanie dokładnego wyniku - 5 pkt
wytypowanie dokładnej różnicy bramek – 3 pkt
pomyłka o jedną bramkę w jedną lub drugą stronę – 2 pkt
pomyłka o dwie bramki w jedną lub drugą stronę – 1 pkt
Typować będziecie wszystkie mecze kolejki z grup A i B oraz mecz Wisły, jeśli będzie się odbywał w ten sam weekend. Czyli maksymalnie 9 meczów z kolejki. Przy dobrym typowaniu może to dać pewnie około 20 pkt, ale to wyjdzie w praniu.


Punkty z obu części będą sumowane i w ten sposób wyłoni się największy fachura wśród bywalców SF :))


Uwagi końcowe:

  • prowadzący czyli ja nie bierze udziału w zabawie, żeby nie być posądzonym o jakieś machloje :))
  • wyniki będą prezentowane zapewne z jakimś opóźnieniem, wynika to z faktu, że muszę dokładnie obejrzeć 8 meczów, a robię to przecież w wolnym czasie
  • drużynę w menagerze ustalacie na całą fazę grupową, zmiany będą możliwe dopiero po jej zakończeniu, kiedy to będzie można wymienić zawodników z klubów, które odpadną z rozgrywek LM
  • rankingi zawodników z poprzedniego sezonu są dostępne w moich poprzednich wpisach na blogu SF, a dokładnie tu https://sportowefakty....e-rankingi , w tym sezonie dodam kilka elementów do punktacji, więc będzie ona jeszcze bardziej miarodajna, zmieniam też sposób naliczania punktów bramkarzom – większą rolę będzie odgrywać skuteczność obron niż ich liczba
  • zawodnicy, którzy grywają na różnych pozycjach mogą być też wystawieni na różnych pozycjach
  • uważajcie na zawodników, którzy rzucają dużo bramek z karnych, w moim systemie te bramki są mniej warte, a za nietrafione karne są punkty ujemne
  • termin nadsyłania drużyn do menagera upływa dzień przed pierwszą kolejką czyli w piątek 13 września i robicie to pod tym wpisem na blogu, podobnie z typerem – wyniki wrzucacie zawsze najpóźniej dzień przed pierwszym meczem kolejki
  • nie wiem czy pamiętałem o wszystkim, w razie jakichś wątpliwości śmiało zadawajcie pytania
  • mam nadzieję, że zabawa spotka się z Waszym przychylnym przyjęciem, ja osobiście obserwując animozje na forum już ostrzę sobie zęby na niektóre pojedynki :))

I tak już naprawdę na koniec jedna refleksja. W tym sezonie w LM (czy to z powodu wyników sportowych czy też ruchów transferowych i końców karier) zabraknie kilku „pewniaków” do składu. Na liście nieobecnych m.in. Milosavljev, Appelgren z Palicką, Omeyer, Gensheimer, Rivera, Lagarde, Schmid, Claire, Łazarow, Nagy, Gurbindo, Balaguer oraz trójka obrotowych ze ścisłej światowej czołówki – Kohlbacher, Tournat i Myrhol. Wrócą inni znani, chociażby Landin i Wolff. Będzie się działo!

Zestaw par na 1.kolejkę:
1. Pick - Barcelona
2. Zagrzeb - PSG
3. Celje - Flensburg
4. Elverum - Aalborg
5. Montpellier - Vardar
6. Porto - Mieszkow
7. Veszprem - Motor
8. Kiel - Vive
9. Czechowskie - Wisła

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
jerseyus

No to do dzieła! Kompletujcie powoli składy, żeby do przyszłego piątku się wyrobić :)) Ja nadal będę się reklamował pod różnymi tematami, może trochę się Was uzbiera.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.