• Handball LM 19/20 - statystyki bramkarzy, cz.5 - obrony ze skrzydeł.

  Są bramkarze, którzy potrafią doprowadzać skrzydłowych do płaczu. Dziś właśnie taka kategoria - obrony rzutów ze skrzydeł.Duży wpływ na ilość rzutów ze skrzydeł przeciwnika ma oczywiście sposób obrony. Jak się okazuje najmniej okazji do interwencji przy takich rzutach mieli bramkarze z Kielc. A kto (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - statystyki bramkarzy, cz.4 - obrony kontr.

  Kolejna kategoria w statystykach bramkarzy to obrony rzutów z kontry.Jest rzeczą oczywistą, że najwięcej kontr dostają zespoły, które gubią piłkę w ataku. Jak jednak pokazują liczby, jest jeszcze jedna grupa drużyn, która jest narażona na kontrataki przeciwnika. To te, które oddają dużo rzutów z drugiej (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - statystyki bramkarzy, cz.3 - obrony rzutów karnych

  Trzecia część statystyk bramkarzy to obrony rzutów karnych.Najczęściej do rzutów karnych stawali bramkarze PORTO - 72 razy, następnie AALBORGA 66, VIVE 63, PSG i FLENSBURGA po 60, CELJE 59, ZAGRZEBIA 55, MONTPELLIER 54, PICKU 52, ELVERUM 51, MOTORU 50, BARCELONY 48, MIESZKOWA i VESZPREM po 45, VARDARU (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - statystyki bramkarzy, cz.2 - obrony rzutów z gry.

  Dziś statystyka bramkarzy obejmująca obrony rzutów z gry czyli bez rzutów karnych. Siłą rzeczy jest ona zbliżona do kategorii - obrony ogółem, ale nieznaczne różnice jednak są. Najwięcej rzutów z gry musieli bronić bramkarze MOTORU - 559, najmniej MONTPELLIER - 466. Kielczanie są dokładnie w środku (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - statystyki bramkarzy, cz.1 - obrony ogółem.

  Witam! Obiecywałem, że będę zamieszczał statystyki i słowa dotrzymuję. Zaczynam od tych dotyczących bramkarzy. Przyjąłem sobie zasadę, że na liście najlepszych będę zamieszczał tylko tych, którzy bronili sporo, ale oczywiście pod spodem będą podane wszystkie dane z podziałem na konkretne drużyny. Statystyki (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - rankingi drużynowe.

  Jak już kilkakrotnie pisałem, rankingi drużynowe są odzwierciedleniem siły zespołów na poszczególnych pozycjach oraz ich sposobu gry. Nawet najlepszy skrzydłowy czy obrotowy nie narzuca bramek jeśli nie będzie dostawał dobrych piłek. Rankingi te dotyczą gry w ataku (oprócz bramki rzecz jasna), ale często (…)

  Więcej

 • Handball LM 19/20 - rankingi indywidualne.

  Faza grupowa już dawno zakończona. Najwyższy czas przedstawić rankingi indywidualne na wszystkich pozycjach. Dotychczas w takich podsumowaniach podawałem sumę punktów statystycznych, jakie zgromadzili zawodnicy. Tym razem podaję średnią punktów na mecz, uwzględniając tym samym absencje i biorąc pod (…)

  Więcej

 • Menatyper - 18.04.2020.

  Witam wszystkich! Dziś ostateczne rozstrzygnięcia w Menatyperze. Niezależnie czy F4 zostanie rozegrane w grudniu po południu czy też nie, ja ogłaszam koniec zabawy w tym sezonie. Przed ostatnią kolejką fazy grupowej najważniejsze było pytanie, czy Heniek ZPoczty utrzyma przewagę nad kck w klasyfikacji (…)

  Więcej

 • Menatyper - 01.04.2020.

  Czy uda się dokończyć LM? Zobaczymy. Na pewno uda mi się dokończyć Menatypera :)) Dziś wyniki menedżera z 13. kolejki. Spośród Waszych zawodników poza składem znalazł się tylko Bilyk (i oczywiście Kristopans). Jednak kilku innych graczy nie ruszyło się z ławki - Wolff, Landin, Corrales, Hansen, Svan (…)

  Więcej

 • Menatyper - 16.03.2020.

  Koronawirus gniecie, ale Menatyper ciągle żyje. Dziś wyniki menedżera z 12. kolejki. Kielce pokonały wtedy u siebie Porto, a o zwycięstwie zdecydowali przede wszystkim Wolff i Alex. Poza tym odbyły się dwa szlagiery: Kiel-Veszprem i Pick-PSG. Jak zwykle niektórzy Wasi zawodnicy znaleźli się poza składami. (…)

  Więcej