Odwapnienie u Kubicy

autor: Andrzej Prochota | 2012-01-15, 00:35 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Dziś po raz kolejny wezmę pod analizę kolejny "dziwny fakt" złamania u Kubicy. Chodzi tutaj o odwapnienie, a dokładnie o ten fragment z włoskiej gazety:

W sobotnim wydaniu "La Gazzetta dello Sport" napisała także, że pęknięcie kości piszczelowej nie było bezpośrednią konsekwencją upadku kierowcy. Powodem jest - jak twierdzi włoski dziennik sportowy - odwapnienie kości, które od czasu wypadku nie zostało całkowicie zatrzymane.

Jednak najpierw jeszcze szybko sprawdźmy, jak dochodzi do odwapnienia:

W kościach gromadzi się około 90% wapnia obecnego w całym organizmie. Stężenie wapnia we krwi jest utrzymywane przez nasz organizm na stałym określonym poziomie. Spośród wszystkich minerałów wapnia potrzebujemy najwięcej ale jak się okazuje zjadamy go o połowę mniej niż nakazują normy. Od wapnia zależy nie tylko nasz układ kostny. Reguluje on pracę układu nerwowego, serca oraz ciśnienie tętnicze, wspomaga leczenie alergii, poprawia krzepliwość krwi. W przypadku gdy nie dostarczamy wystarczającej ilości wapnia z pożywieniem lub występuje zaburzenie jego wchłaniania, organizm zmuszony jest do uruchomienia procesów uwalniania wapnia z kości. Odwapnienie kości prowadzi do ich osłabienia a w konsekwencji do wzrostu ryzyka złamań.


Przejdźmy już do meritum sprawy. Jak to jest możliwe, że Robert Kubica ma pod sobą najlepszych lekarzy i specjalistów, że przegapiono odwapnienie? Przy dużym wysiłku dla organizmu podczas rehabilitacji, utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia w dzisiejszej medycynie nie stanowi problemu.

Dlatego nadal jestem przekonany, że do tego "złamania" czy "pęknięcia" w ogóle nie doszło. Pozostaje tylko jedno pytanie. Jaki miałby być tego sens? Miejmy nadzieje, że czas pokaże.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
KOLEJARZ FAN

No wlasnie dlaczego mieliby wprowadzac media i kibiców w bład??? Czemu mialoby to słuzyc? Na to pytanie trzeba odpowiedziec. Wydaje mi sie ze tylko by sobie zaszkodzili podajac informacje o urazie ktorego by nie bylo. Chcieli by działac na swoja niekorzyść? Wątpie.
Jedyny racjonalny powod takiego wprowadzania w blad moglaby byc chec ukrycia jakis zabiegow, czy operacji majacej zwiazek z wypadkiem, wtedy mialoby to sens, media skupilyby sie na zwichnieciu kostki a prawdziwy powod wizyty bylby zakamuflowany. Ale to tak jak wspomnial Łukasz Czechowsk mozna nazwac teoria spiskowa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.