ATP Memphis: Soderling pokonuje głównego faworyta

Do sporej niespodzianki doszło w ćwierćfinale turnieju ATP Tour w Memphis (z pulą nagród 769 tys. dol.). Mianowicie Szwed Robin Soderling pokonał numer jeden zawodów, Andy'ego Roddicka. Skład półfinałów uzupełniają: Radek Stepanek, Steve Darcis oraz Jonas Bjorkman.

Łukasz Roszak

16 asów serwisowych w dużej mierze pomogło Soderlingowi w odniesieniu zwycięstwa nad Roddickiem. - On grał naprawdę bardzo dobrze. Myślę, że zwycięży w całej imprezie. - chwalił Szweda Roddick. - Andy świetnie serwował i była to dobra zabawa grać przeciwko niemu. - zrewanżował się ciepłą wypowiedzią Soderling. - To mój ulubiony turniej w całym cyklu ATP. Wychodzi mi tu wszystko i nie mogę na nic narzekać. - dodał szwedzki zawodnik. Jak widać tenisista doszedł już do wysokiej formy po kontuzji nadgarstka, która wyłączyła go z gry na okres siedmiu miesięcy.

Półfinałowym przeciwnikiem Soderlinga będzie nieobliczalny Radek Stepanek. Czech jedynie w pierwszym secie miał małe problemy z ograniem Chrisa Guccione. Ostatecznie zwyciężył (4)7:6, 6:1. Na uwagę zasługuje niezwykły procent skuteczności pierwszego podania Stepanka - wyniósł on aż 86%, a dla porównania wynik jego rywala to 42%.

35-letni weteran Jonas Bjorkman ograł młodego Amerykanina, Donalda Younga. Aby tego dokonać musiał obronić piłkę meczową. 18-letni Young dopiero w końcówce spotkania wykazał brak doświadczenia i przegrał ostatecznie 1:6, 6:2, (6)7:6. Bjorkman jest dość zaskoczony dotarciem do półfinału: - Nie spodziewałem się dojść aż do półfinałów. Nadal mam motywację do dalszej gry i co najważniejsze do wygrywania. Moja forma przerasta moje oczekiwania. - powiedział Szwed.

Steve Darcis stanie naprzeciw Bjorkmana w drodze do finału. W swoi pojedynku półfinałowym gładko ograł Niemca Benjamina Beckera 6:1, 6:0. Potrzebował na to jedynie 50 minut. Dla Belga będzie to drugi półfinał imprezy z cyklu ATP w dotychczasowej karierze.