Polacy w Alpha Ethniki / Żurawski zapewnił zwycięstwo Larissie

W Grecji w sobotę i niedzielę odbyły się mecze 23. kolejki miejscowej ekstraklasy. W tej serii spotkań gola ze stałego fragmentu gry zdobył Maciej Żurawski. Pozostali nasi rodacy występujący w Alpha Ethniki nie zachwycili. Nie "grzeszyli" oni skutecznością.

Wojciech Święch

Maciej Bykowski (PAE Véroia) - zespół polskiego napastnika zagrał na wyjeździe z Apollonem Kalamarias. Były zawodnik Polonii Warszawa przebywał na murawie całe spotkanie. Do przerwy dwukrotnie starał się on bezskutecznie zaskoczyć golkipera rywali strzałami zza pola karnego. Véroia na boisku przeciwnika doznała porażki w stosunku 0:1. Bykowski w 90. minucie mógł uratować dla gości jeden punkt. Z lewej strony centrę w pole karne posłał Giorgos Koltzos. Do futbolówki dopadł Polak, ale znakomitą interwencją wykazał się bramkarz Apollonu;

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub Polaka podjął u siebie Panionios Ateny. Pomocnik zagrał cały mecz. W 15. minucie pojedynku Pantelis Rizogiannis posłał centrę w pole karne. Do dośrodkowania doszedł Grzelak, który...kolanem próbował bezskutecznie skierować futbolówkę do siatki. W 76. minucie nasz rodak był blisko zaliczenia asysty. Jednak Sebastian Penko po podaniu polskiego pomocnika nie zdołał pokonać golkipera. W 90. minucie meczu Grzelak starał się zaskoczyć bramkarza strzałem z rzutu wolnego. W tej sytuacji Dario Kresić nie dał się zaskoczyć. Skoda uległa u siebie w stosunku 1:2;

Arkadiusz Malarz (Panathinaikos Ateny) - Zielone Koniczynki zagrały w derbach Aten z AEK. Polak nie pojawił się na boisku. Prestiżowy pojedynek zakończył się remisem 1:1;

Maciej Murawski (Apollon Kalamarias) - defensor wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego w pojedynku z PAE Véroia. Zespół Polaka wywalczył u siebie skromne zwycięstwo 1:0;

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski obrońca zagrał cały mecz przeciwko Ergotelisowi. Zespół z Salonik na wyjeździe doznał porażki w stosunku 0:2;

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - obrońca reprezentacji Polski rozegrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko Asterasowi Tripolis. Nasz rodak w 58. minucie mógł wpisać się nawet na listę strzelców. Wówczas z rzutu wolnego z lewej strony dośrodkował Predrag Đorđević. Do piłki doszedł Żewłakow. Po jego uderzeniu głową golkiper gości zdołał wybić futbolówkę na aut. Mistrz kraju zremisował u siebie z beniaminkiem 1:1;

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka podjął Iraklis Saloniki. Reprezentant Polski zagrał cały mecz. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego "Żuraw" wykorzystał podyktowany rzut karny. Było to jedyne trafienie w tym pojedynku.