Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Informatorek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Sabate na konferencji prasowej:
  Byliśmy lepsi, zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale sędziowie nam zabrali należne nam 2 punkty!
  Żałosne!!!

 • Informatorek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pełna zgoda. Zabić w tej akcji też był faulowany. Tak jak pisałem, było kilka dziwnych decyzji, ale nie sądzę, żeby więcej niż w przeciętnym meczu. A zdarzają się dużo gorsze "występy" sędziów.

 • Informatorek napisał/a komentarz do Gorąco po meczu w Kwidzynie. Spięcie trenerów Wisły i MMTS-u

  A ja bym akurat w tym meczu sędziów pochwalił, a wypowiedź Sabate zrzucił na karb frustracji słabą grą. Wisła grała słabo, Kwidzyn ambitnie walczył. Wisła i Vive ciągle myślą, że przeciwnik się przed nimi położy i będzie błagał o litość, a tu niespodzianka. Sędziowie nie dawali się nabrać na stare sztuczki Sulica i gwizdali mu ofensy, a to do tego najbardziej się czepiał Sabate. A w transmisji było widać na powtórkach jak Sulić faulował i przestawiał obrońców. Zrobili parę błędów, ale sędziowali myślę conajmniej poprawnie. Choć nie zmienia to ogólnego obrazu marnego sędziowania w naszej lidze, co koledzy przede mną wspominali. Pozdrowienia dla wszystkich normalnych kibiców.

 • Informatorek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bardzo fajny mecz, super się oglądało w TV, Canal+ świetna robota!!!! Mecz walki i zaangażowania, trochę błędów i niepotrzebnych przepychanek, które nie przystoją zawodnikom tej klasy. Mecz na poziomie fazy grupowej LM. SĘDZIOWIE? Cóż bez pomyłek się nie obyło, ale czy ktoś kiedyś widział mecz bez pomyłek sędziów? Nie wpłynęli na wynik, ogromnych błędów się ustrzegli. Jak dla mnie OK, żeby wszyscy nasi polscy sędziowie gwizdali na takim poziomie.
  A Wisła to może sobie pluć w brodę za przestoje w 1 połowie (1-8) oraz w końcówce spotkania (0-3), bo grała nieźle i mogła się pokusić o lepszy wynik. Vive jednak stabilniej, co wczoraj wystarczyło do sukcesu.

 • Informatorek lubi Komentarz

  Jeżu kolczasty wy nadal siedzicie na tym temacie????
  Czas zakończyć te przepychanki. Garbaty dobrze napisał Pani Bożenka jest wiodącą działaczką PIS w Lubinie, I żadne płacze i żadne krzyki (10-ny) nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne. Jak widać w powyższym wywiadzie idzie z przekazem partii (przez ostatnie 8 lat dostawaliście kary za zachowanie, wasze zawodniczki uciekały i podawały was do sądu) my mamy na was wy.....ne i pokazujemy wam środkowy palec. A tak naprawdę to złoto mi się należy i co mi zrobicie?

 • Informatorek napisał/a komentarz do Środkowy palec Bożeny Karkut. Lubelscy "kibice" sami sobie winni. Trenerka pokazuje ich prawdziwe oblicze

  Po prostu Kolego szanowny nic Was nie odróżnia od całej reszty kibiców w naszej lidze. Jak dla mnie to po prostu bywacie mistrzem trochę częściej od innych, a na trybunach tak samo od morza do Tatr. Bez odbioru.

 • Informatorek napisał/a komentarz do Środkowy palec Bożeny Karkut. Lubelscy "kibice" sami sobie winni. Trenerka pokazuje ich prawdziwe oblicze

  To ja Ci przytoczę historie z życia wziętą. W zeszłym sezonie wybrałem się do Lublina na mecz MKSu z Vistalem. Podczas spotkania pewien gruby, tłusty, obleśny wieprz- siedzący w garniturze w sektorze 'VIP', z zacietrzewieniem i cały czerwony na ryju (bo w końcu to wieprz) wykrzykiwał najgorsze obelgi i wyzwiska do przebiegających skrzydłowych Vistalu. Od K..rew począwszy, na Szm...tach i Dzi..kach skończywszy, dodając całą gamę wulgarnych epitetów odpowiadającym jego kondycji intelektualnej. To wszystko przy niemej aprobacie rechoczących wokół innych 'VIPów'.
  Więc nie wybielaj się tak mocno i nie bądź świętszy od Papieża. Na każdej hali były, są i będą takie ekscesy, a Lublin nie jest żadnym wyjątkiem. Czasami mam nawet wrażenie, że przewodzi stawce.
  P.S. Mimo powyższego uważam zachowanie trener Karkut za skandalicznie niedopuszczalne.

 • Informatorek napisał/a komentarz do Puchar Polski: lekki niedosyt Metraco Zagłębia. Mała zaliczka przed rewanżem w Globusie

  Gratuluję znajomości przepisów, która jest zerowa. Nic dziwnego, że kończysz dyskusje bo nie masz żadnych argumentów. Polecam przeczytać przepisy zanim się będzie o nich dyskutować, albo zapytać kogoś mądrzejszego. Pozdrawiam serdecznie i bez obrazy :)

 • Informatorek lubi Komentarz

  co się stało z moim wpisem ??? )

 • Informatorek napisał/a komentarz do Puchar Polski: lekki niedosyt Metraco Zagłębia. Mała zaliczka przed rewanżem w Globusie

  A mógłbyś kolego zacytować przepis, którego nie znają sędziowie i delegat? Bo coś mi się wydaje, że taki nie istnieje, żeby dyktować karnego za lekki faul, biegnących obok siebie zawodniczek. Obejrzałem końcówkę na youtube i Gęga biegła obok Piechnik i próbowała wygarnąć jej piłkę. nie było pchniecia, podcięcia, ciągnięcia? Za co karny ja się pytam? Nie interesują mnie inne akcje, bo całego meczu nie widziałem, ale w tej konkretnej sytuacji nie widzę nic co by miało dać karnego Zagłębiu.

 • Informatorek napisał/a komentarz do Procedura wyjaśniająca ZPRP po meczu Metraco Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin

  Nie można ukarać Zagłębia walkowerem za to, że sędziny i delegat nie znają przepisów gry w piłkę ręczną. Zawodnicy i trenerzy nie muszą znać przepisów (i w większości ich nie znają, co nie przeszkadza im narzekać na sędziów). Sędziny i delegat powinni przeprowadzić rzuty karne zgodnie z przepisami- a jeśli tego nie zrobili to należy je powtórzyć.

  Natomiast casus Pogoni jest inny- W protokole nie ma informacji, która zawodniczka ma jakie obywatelstwo. To Klub dostaje wymogi formalne przed sezonem i wpisując nieuprawnioną do gry zawodniczkę naraża się na walkower- VIDE: Legia vs Celtic.
  A Twoje przykłady krzywej bramki czy linii nie są niestety podstawą do powtórzenia spotkania:)

 • Informatorek napisał/a komentarz do MKS Perła po meczu w Lubinie: Doszło do poważnego złamania przepisów gry w piłkę ręczną

  Już widzę tę elegancję i fairplay lubelskiego klubu, gdyby ten mecz decydował bezpośrednio o mistrzostwie. Łatwo się wypowiada piękne słówka jak się ma 9 punktów przewagi nad resztą stawki.
  ----------------------
  A co do Twojego rozumowania Czarcik, to niestety jest ono całkowicie błędne. Przepisy są jasne i klarowne i nie ma tu miejsca na żadną interpretację. Jeżeli rzuty karne są kontynuowane, wyznacza się ponownie pięciu zawodników - słowo PONOWNIE daje tutaj jasny sygnał, że należy zrobić to tak jak na początku. Koniec dyskusji, nie ma mowy o innym sposobie rozumienia tego przepisu.

 • Informatorek otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Informatorek napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: "Święta Wojna" dla PGE VIVE Kielce!

  Panie i Panowie, czy Wy oglądaliście tę akcję, czy udajecie głupich? Piłka była przerzucana ze środka na lewe skrzydło i Ghionea przeciął jej lot, kierując ją do własnego pola bramkowego. Tam Loczek jej dotknął i za to sędzia oddał piłkę Vive, co z resztą pokazywał wymownym ruchem ręki, co zrobił Ghionea. To jest proste jak konstrukcja cepa, a że komentatorzy (jak zwykle z resztą) nie mają pojęcia, ani o przepisach, ani o tym co się dzieje na boisku, to kolejna strona medalu. A potem cała Polska powiela te bzdury, uważając że sędzia zagwizdał róg. No proszę Was, obiektywizmu trochę chociaż!

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  Tutaj włącza się legendarna w piłce ręcznej interpretacja. Nikt nie będzie chodził miarka po boisku, te 3m najłatwiej ocenić między 6m a 9m. A i tak często zawodnicy stoją znacznie bliżej. Dochodzi też kwestia intencji zawodnika- Duarte może i stał bliżej niż 3m, ale w żaden sposób nie przeszkadzał Polakowi, ten mu po prostu podał, kiedy nie było obok żadnego innego naszego zawodnika.
  Kary za niezachowanie 3m są niezwykle rzadkie, a jeśli już, to właśnie za przeszkadzanie w rozegraniu środka. Widziałeś mecz Swe- Cro? Jak Karacic biegł przez środek i dostał piłka rzuconą przez bramkarza na środek? Dostał 2', gdyby było to ostatnie 30s to byłaby czerwona i karny. Zrobił to z pełna premedytacją, wiedząc że nie ma bramkarza w swojej bramce.
  Normalnie zawodnicy wiedzą, że nie wolno przebiegać przez środek kiedy przeciwnik wznawia grę.
  Te 3m też na boisku "widać". Zawodnicy, sędziowie, trenerzy mają czucie boiska na tyle duże, że ta odległość jest zachowywana. Nikt nie czepia się o 2.76 m, serio.

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  I tu dochodzimy do sedna sprawy. Skoro taka akcja miała się Niemcom nie udać, to po jaką cholere ci Słoweńcy tam stali i blokowali rzut? Niestety, ale nie zachowanie 3 metrów to jest niesportowe zachowanie. Tu akurat jest taka sytuacja, ale przepis traktuje tak o wszystkich podobnych zachowaniach - przykład: ostatnie 30 sekund meczu, zawodnik A popełnia faul w ataku i przytrzymuje piłkę nie pozwalając szybko rozegrać rzutu wolnego. Czerwona kartka i rzut karny. Obligatoryjnie!
  Po raz kolejny to napisze - to jest przepis prewencyjny! Ma przeciwdziałać taki zachowaniom, aby mecz mógł się odbyć do końca w sportowej atmosferze. Zawodnicy mają wiedzieć, że nie opłaca się takie zachowanie, bo przeciwnik będzie miał karnego.
  Kolejny przykład nowego przepisu o 3 akcjach za pomoc na boisku. Idealnie się ten przepis wprowadził w życie. Nie ma udawania, symulacji, przerw w grze, bo się to nie opłaca, po prostu.
  Piłka ręczna jest tak dynamiczna i zmienna, że nie sposób określić wszystkich możliwych sytuacji boiskowych. Więc przepisy je uogólniają, rodząc mniejsze lub większe kontrowersje. Możesz się nie zgodzić, możesz mieć inne zdanie. Ja uważam, że ten przepis o karnym za przeszkadzanie w rozegraniu rzutu jest bardzo dobry. Chociaż jak zauważyl "kolega" LEVYBYDG- jestem nienormalny, więc moje zdanie się nie liczy.

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  Miki, jeżeli rzut jest wykonywany na gwizdek, (czyli każdy rzut od środka) to sędziowie nie mogą korygować pozycji zawodników, a muszą ich ukarać za brak 3m.
  Jakkolwiek przepis nie jest idealny, to jak już pisałem, ma zapobiegać takim zachowaniom i dać zespołowi możliwość zagrania akcji w ostatnich sekundach meczu. Jeśli przeciwnik w niesportowy sposób niszczy taką możliwość, to bierze na siebie odpowiedzialność za takie zachowanie i musi się liczyć z konsekwencjami.
  Sama czerwona kartka z opisem jest za mała karą. Co Niemcom z tego, że Słoweniec nie zagrałby w następnym meczu, skoro to w tym meczu zostali ograbieni z punktu.

  Rozumiecie ideę wprowadzenia tego przepisu?

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  No tak! Że też zapomniałem o tej sytuacji. Rzeczywiście, teraz nie ma najmniejszych wątpliwości, że sędziowie sprzyjali Niemcom. A że są z Litwy i sami by na to nie wpadli, to na pewno EHF im nakazał sędziować dla Niemców. Aha, no i oczywiście delegaci im przypomnieli po meczu, że Niemcy nie mogą przegrać, dlatego obejrzeli video i dali Niemcom karnego za nic, żeby mogli dostać punkt.
  Brawo za dociekliwość i czujność, wszechświat jest wdzięczny za to że posiada takiego Obywatela, który wszędzie znajdzie spisek. Gratulacje!

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  Jakubu- przestań opowiadać takie głupoty. To może całkiem wyeliminujmy sędziów, skoro są tacy BE i niech zawodnicy i trenerzy (którzy są cacy) grają sobie sami "z Duchem Sportu". Przecież zawodnicy i trenerzy są tacy fair play, tylko sędziowie i delegaci ich oszukują przy zielonym stoliku. No posłuchaj sam siebie.

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  Cukierek - co za bzdury! Twój komentarz w pełni oddaje ignorancję i mentalność polskiego kibica. Szkoda słów.

  Grzymisław - niestety nie rozmawiamy tutaj o zasadności tego przepisu, tylko o faktach. A jak słusznie zauważyłeś sędziowie musieli podjąć taką, a nie inną decyzję. W tej akurat sytuacji to Słoweńcy sami są sobie winni. Ten przepis powstał właśnie po to, by wyeliminować takie zachowania. Skoro na 99% nic by z tego nie było, to po co przeszkadzali?
  Natomiast sam przepis jest bardzo dobry i oddaje drużynom poszkodowanym możliwość zdobycia bramki w końcówce spotkania, jeśli przeciwnik w niesportowy sposób im przeszkodził.
  Powtórzę- przepis ma charakter prewencyjny, zawodnicy wiedzą, że za nieoddanie piłki, odrzucenie jej, przeszkadzanie zawodnikowi w rozegraniu rzutu (wolnego, z autu, od środka) zostaną ukarani CzK i do tego będzie karny. Więc w zamyśle mają nie robić takich rzeczy, by mecz dograł do końca w sportowej atmosferze.

 • Informatorek otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Wszech Czasów

 • Informatorek napisał/a komentarz do ME 2018: horror Słoweńców, Niemcy (prawie) ugotowani w bałkańskim kotle!

  Drodzy Przyjaciele Piłki Ręcznej, sytuacja z końcówki meczu jest klarowna i w 100% prawidłowa. Wszystkie przepisy są przytoczone:
  1. Jest ostatnie 30 sekund? Jest!
  2. Piłka jest poza grą? Jest! (Niemcy wykonują rzut od środka)
  3. Przeciwnik przeszkadza w wykonaniu rzutu? Przeszkadza jak cholera w kilku stojąc tuż przed Niemcem, machając rękami i nie zachowując 3 metrów!
  4. Przeszkadzaja w oddaniu rzutu? Przeszkadzaja!
  Nie wiadomo co by się stało, gdyby nie nieprzepisowe blokowanie rzutu przez Słoweńców.

  Za takie zachowanie zgodnie z cytowanym przepisem 8.10c należy się zawodnikowi czerwona kartka, a drużynie poszkodowanej rzut karny.

  Przepis ten został właśnie po to wymyślony i wprowadzony, by w końcówkach spotkań, gdy sekundy decydują o wyniku, żaden zespół przez swoje niesportowe zachowanie nie osiągnął korzyści. Takie zachowanie MUSI być piętnowane i karane.

  Bardzo dobra decyzja zespołu sędziowskiego, a Szanownym Komentujacym radzę zająć się czymś innym, bo interpretowanie przepisów Wam nie wychodzi.

  Juz nie wspominając o bredniach dotyczących ustawiania wyników. Myślenie dziś jest na wyginięciu.

 • Informatorek otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Informatorek napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: horror w Legionowie, Gwardia Opole oblała test

  A co to za różnica z jakiego okręgu jest delegat? Co ma wspólnego Legionowo z Płockiem czy na odwrót? W piłce nożnej sędzią z Krakowa sedziuje Wiśle i staje się to powoli normą. Delegaci i sędziowie to nie kibole, którzy patrzą tylko na czubek swojego nosa i każdy kto "obcy" to wróg.

 • Informatorek napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: horror w Legionowie, Gwardia Opole oblała test

  Jeżeli tak było jak mówisz, to nie ma mowy o kontrowersji, tylko o wielkim błędzie. A czemu źle dostrzegły moment syreny to już temat na oddzielną dyskusje. Fajnie by było zobaczyć ten film. Jest gdzieś w necie?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.