Ligue 1: Olympique Marsylia i Girondins Bordeaux tracą punkty

Tylko jeden niedzielny pojedynek zakończył się zwycięstwem faworyta - Lille OSC ograło u siebie AS Monaco. Olympique Marsylia i Girondins Bordeaux tylko zremisowały swoje spotkania, choć wydawało się, że zespoły te powinny bez problemu dopisać do swojego dorobku po trzy punkty.

Piotr Robaczyński

Po porażce z Twente Enschede w Pucharze UEFA piłkarze Olympique Marsylia liczyli na to, że zrehabilitują się przed własną publicznością pokonując Le Mans. Podopieczni Erica Geretsa właściwie już od początku spotkania zepchnęli rywala do defensywy, w ciągu 90 minut stworzyli sobie dużo dogodnych okazji do zdobycia gola, ale nie udało im się pokonać Yohanna Pelé. Z kolei golkiper OM Steve Mandanda miał w niedzielę niewiele pracy, poza interwencją po strzale Rolanda Lamaha w pierwszej części spotkania nie miał praktycznie szansy na pokazanie swoich umiejętności. O ile jednak dla zawodników Le Mans remis wywalczony na Stade Vélodrome jest korzystnym rezultatem, gospodarze nie mają powodu do radości. Nie wykorzystali bowiem słabszej postawy rywali z czołówki i po 25. kolejce zajmują 3. pozycję w tabeli, ze stratą siedmiu punktów do lidera - Olympique Lyon.

Podziałem punktów zakończył się także pojedynek AS Saint Etienne - Girondins Bordeaux. Goście przyjechali na Stade Geoffroy-Guichard w roli faworyta, ale zawodnicy St Etienne postawili im trudne warunki i po wyrównanym meczu dopisali do swojego dorobku punkt, choć byli bardzo blisko zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez Alaina Perrina objęła prowadzenie w 54. minucie, na listę strzelców wpisał się Blaise Matuidi. Aż do 90. minuty gospodarzom udało się utrzymać korzystny rezultat, w końcówce remis dla Żyrondystów uratował niezawodny Fernando Cavenaghi. Bordeaux utrzymało 5. lokatę w tabeli, St Etienne natomiast wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Po dwóch słabych występach (remis z Le Mans i porażka z Auxerre) tym razem swoich fanów nie zawiedli zawodnicy Lille OSC. Pokonali oni na własnym stadionie AS Monaco 2:1 po golach Ludovica Obraniaka i Stéphane Dumonta, goście odpowiedzieli trafieniem Adriano. Drużynie Ricardo Gomesa walkę o korzystny rezultat utrudniła decyzja sędziego, który w 66. minucie ukarał drugą żółtą kartką Alejandro Alonso. Po tym sukcesie Lille awansowało na 6. miejsce w tabeli, AS Monaco po 25. kolejce plasuje się natomiast na 12. pozycji.