Południe minimalnie lepsze od Północy, Pluta MVP!

Zespół Południa pokonał podczas Meczu Gwiazd Dominet Bank Ekstraligi ekipę Północy 114:112. Do remisu mógł jeszcze doprowadzić Erick Hicks, ale Amerykanin z Polpaku nie trafił dwóch rzutów wolnych.

Damian Chodkiewicz

Ekipa z południa Polski od samego początku spotkania narzuciła swój styl gry i kontrolowała przebieg meczu. Już pierwsze minuty pojedynku pokazały, w jakiej formie znajdują się obecnie Alan Daniels i David Logan. Amerykanin szybko zdobył 10 punktów, a Południe prowadziło. Z drugiej strony sporo ożywienia do gry wniósł rozgrywający AZS - D.J. Thompson, który nie tylko trafiał za trzy, ale również popisał się znakomitymi asystami, które Christian Burns i jego partnerzy, także Chris Daniels kończyli efektownymi wsadami.

Wśród koszykarzy przede wszystkim dominowała zabawa, a dopiero na drugim planie gra na poważnie. David Logan i Erick Hicks brylowali w efektownych zagraniach, chociaż nie zawsze był one udane. Północ dwukrotnie wyszła na prowadzenie, ale Andrzej Pluta nie pozwolił swoim przeciwnikom zbyt długo cieszyć się z prowadzenia. Kilka ważnych rzutów trafił Kamil Chanas, który toczył zażarte pojedynki z Pawłem Kikowskim, a także ważnym punktem był Alex Dunn. Bezkonkurencyjny pod koszem był bez wątpienia Jared Homan, a bardzo dobrej strony pokazał się także Norman Richardson. Amerykanin ze SPEC Polonii Warszawa trafił niebywały rzut z dziesięciu metrów w ostatniej sekundzie akcji.

Zawodnicy bawili się przez trzy kwarty, co mówił sam wynik spotkania, bowiem Południe przez trzydzieści minut zdobyło aż 100 punktów. Czas na rozgrywkę skoczył się wraz z rozpoczęciem czwartej odsłony meczu, kiedy to gwiazdy przypomniały sobie o obronie, ale ostatecznie to Południe, prowadzone przez Saso Filipovskiego, trenera PGE Turowa, mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

Mniej minut na parkiecie spędzili przede wszystkim Andres Rodriguez i Thomas Kelati. Gracze wicemistrzów Polski mają grają jednak w środę arcyważne spotkanie z Prokomem Treflem, więc można mniemać, iż Filipovski oszczędzał tych graczy. To samo ze swoimi zawodnikami (Milanem Guroviciem, Donatasem Slaniną, Filipem Dylewiczem i Krzysztofem Roszykiem) uczynił trener Północy - Tomas Pacesas.

Andrzej Pluta z Anwilu Włocławek został wybrany MVP tegorocznego Meczu Gwiazd, a Erick Hicks z Polpaku Świecie otrzymał wyróżnienie najlepszego amerykańskiego koszykarza.

Południe - Północ 114:112 (41:39, 32:33, 27:21, 14:19)

Południe: Andrzej Pluta 21, Jared Homan 19, Norman Richardson 16, Alan Daniels 14, David Logan 10, Kris Clarkson 9, Kamil Chanas 8, Alex Dunn 6, Rashid Atkins 4, Thomas Kelati 3, Andres Rodriguez 2, Łukasz Koszarek 2, Wojciech Szawarski 0.

Północ: D.J. Thomson 18, Donald Copeland 15, Eric Hicks 15, Michael Ansley 13, Chris Daniels 10, Paweł Kikowski 10, Christian Burns 10, Hernol Hall 10, Krzysztof Roszyk 4, Przemysław Frasunkiewicz 3, Milan Gurovic 2, Filip Dylewicz 2, Donatas Slanina 0.