Lekko, łatwo, przyjemnie. Relacja z meczu CCC Polkowice - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 90:61

W zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy CCC Polkowice pokonało na swoim parkiecie PTK Aflofarm Vicard Pabianice 90:61. Dzięki tej wygranej podopieczne Krzysztofa Koziorowicza awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Rafał Malinowski

"Pomarańczowe" rozpoczęły mecz z wysokiego "C". Po kilku minutach gry gospodynie prowadziły 13:2 i to ustawiło całe spotkanie. W dalszej części pierwszej połowy CCC systematycznie powiększało przewagę, która po dwóch kwartach wynosiła 21 punktów. Zawodniczki Krzysztofa Koziorowicza radziły sobie znakomicie w ataku, o czym najlepiej świadczy 50 pkt. zdobytych w 20 minut. Polkowiczankom przeciwstawiała się tylko Nigeryjka Rashidat Sadiq. Pabianiczanki w pierwszej połowie miały spore problemy z rozgrywaniem akcji i przedostawaniem się pod kosz CCC.

Druga połowa rozpoczęła się także pod dyktando gospodyń, które skutecznie punktowały zawodniczki z Pabianic. Po trzech kwartach polkowiczanki miały na swoim koncie 74 punkty i wszystko wskazywało na to, że przekroczą barierę 100 punktów. Trener Koziorowicz ostatnią kwartę rozpoczął krajowym składem. Zawodniczki z Polkowic nie radziły sobie najlepiej. Dopiero po wejściu Plenette Pierson CCC zaczęło systematycznie punktować. Zespół PTK Aflofarm Vicard Pabianice wygrał ostatnią kwartę 20:16, ale główny wpływ na taki wynik miał "drugi garnitur" CCC.

W zespole CCC najbardziej podobać mogły się Amerykanki - Jillian Robbins i wspomniana wcześniej Pierson, które zdobyły odpowiednio 18 i 23 pkt. Robbins zagrała na kapitalnej skuteczności - tylko raz pomyliła się na linii rzutów wolnych i raz przy rzucie za "2". Do tego zebrała aż 10 piłek. Warto dodać, że Robbins przebywała na parkiecie tylko 17 minut.

Zdecydowanie najlepszą koszykarką drużyny z Pabianic była Rashidat Sadiq. Nigeryjka zdobyła 25 punktów i zebrała 9 piłek. Nie miała ona jednak za dużego wsparcia w koleżankach z drużyny.

Koszykarki z Polkowic nie będą miały za dużo czasu na odpoczynek, gdyż w sobotę zmierzą się na swoim parkiecie z ŁKS-em Łódź (12. miejsce). Dla CCC będzie to trzeci mecz w ciągu ośmiu dni. PTK Aflofarm Vicard Pabianice zagra w najbliższą niedzielę u siebie z MUKS-em Poznań. Polkowiczanki prawdziwy sprawdzian formy czeka dopiero w trzech ostatnich kolejkach, gdy zmierzą się na wyjeździe z Lotosem Gdynia i AZS-em Gorzów oraz u siebie z Wisłą Kraków.

CCC Polkowice - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 90:61 (30:17, 21:12, 23:12, 16:20)

CCC: Plenette Pierson 23, Jillian Robbins 18, Justyna Jeziorna 11, Agata Gajda 9, Katarzyna Bednarczyk 7, Elżbieta Paździerska 6, Anna Pietrzak 5, Amisha Carter 4, Daria Mieloszyńska 4, Paulina Rozwadowska 2, Marta Gajewska 1, Natalia Małaszewska 0.

PTK: Rashidat Sadiq 25, Danielle Page 9, Olena Proszczenko 7, Marzena Głaszcz 7, Anita Szemraj 5, Leona Jankowska 4, Renata Piestrzyńska 3, Anna Szyćko 1, Joanna Bogacka 0.