Pierwsza pietruszka zdobyta - TKH Nesta Toruń - Akuna Naprzód Janów 7:2 (relacja)

Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2, a najlepszym zawodnikiem meczu był bez wątpienia Michal Mravec, który zaliczył hat-tricka, przyczyniając się znacznie do zwycięstwa gospodarzy.

Łukasz Chrzanowski

Pierwsza bramka padła już w 45 sekundzie meczu. Bramkę dla gości zdobył…Michal Mravec. Próbował on wybić krążek, który uderzał Wojciech Wojtarowicz. Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Podanie Przemysława Bomastka na gola zamienił również Mravec. Po bramce nastąpił okres przewagi gości. Swojej szansy na pokonanie Michała Plaskiewicza szukali: Wojtarowicz, Łukasz Kulig, Tomasz Jóźnik i Łukasz Podsiadło. W końcówce pierwszej tercji inicjatywę znów przejęli torunianie, a uwieńczeniem tego faktu był gol zdobyty przez Jarosława Dołęgę, który ładnym zwodem zmylił Michała Elżbieciaka.

Początek drugiej tercji rozpoczął się sennym tempem i dwoma niezobowiązującymi strzałami Mravca i ze strony gości Ondreja Lauko. Co nie udało się na początku drugiej tercji, udało się w jej czwartej minucie. Mravec pokonuje Elżbieciaka i mamy 3:1. Kolejne minuty to próby odrobienia strat przez gości co rozjuszyło gospodarzy. Podczas zamieszania pod bramką ekipy przyjezdnej najwięcej sprytu i szczęścia miał Arkadiusz Marmurowicz. Gospodarze na tym nie poprzestali i już dwie minuty później strzał Teemu Paakkarinen pod poprzeczkę znalazł drogę do bramki. Zapał Marka Klacanskiego ostudził pewnie interweniujący Plaskiewicz.

Trzecią tercję otworzyła bramka Marcina Słodczyka i jeśli chodzi o aktywność bramkową gości to był jej ostatni akcent. Bramka sprawiła, że ekipa gospodarzy ruszyła do ataku. Swojej szansy próbowali Daniel Minge, Paakkarinen, Vladimir Burzil i Mariusz Jastrzębski. Pokonać Elżbieciaka udało się Sami Salonenowi, a asystę przy tej bramce zaliczył Zoltan Kubat. Popisy strzeleckie w meczu o nic zakończył Mravec. Zdemotywowanym gościom nic nie dała nawet gra w podwójnej przewadze w końcowej fazie meczu.

TKH Nesta Toruń – Akuna Naprzód Janów 7:2 (2:1,3:0,2:1).
0:1 Wojciech Wojtarowicz 1’
1:1 Michal Mravec (Przemysław Bomastek, Bartosz Dąbkowski) 3’
2:1 Jarosław Dołęga (Vladimir Buril) 19’
3:1 Michal Mravec (Przemysław Bomastek, Jarosław Dołęga) 24’
4:1 Arkadiusz Marmurowicz (Rafał Cychowski, Sami Salonen) 33’
5:1 Teemu Paakkarinen (Sami Salonen, Daniel Minge) 35’
5:2 Marcin Słodczyk (Marek Pohl) 43’