Koncert strzelecki Łukasza Sosina na Cyprze

W niedzielne popołudnie odbyły się na Cyprze mecze 24. kolejki miejscowej ekstraklasy. Mistrz kraju, Anorthosis Famagusta zmierzył się na wyjeździe z o wiele niżej notowanym rywalem - Atromitosem Jeroskipu. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli goście, którzy nie mogli sobie pozwolić nawet na remis, jeśli chcieli zachować kontakt punktowy z drużynami z Nikozji - Omonią i APOEL.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości pojawił się Łukasz Sosin. Już w 6. minucie wpisał się on na listę strzelców. Centrę posłał Sávio, a uderzeniem głową z bliskiej odległości popisał się polski napastnik. W 18. minucie doszło niemal do kopii poprzedniej sytuacji. Tym razem dośrodkowanie w szesnastkę beniaminka skierował Jeffrey Leiwakabessy, a nasz rodak ponownie wpakował futbolówkę do siatki.

Zaraz po zmianie stron wynik podwyższył francuski napastnik Cédric Bardon. W 72. minucie Sosin znowu o sobie przypomniał. W pole karne zacentrował Hawar Taher, a były napastnik Hutnika Kraków "szczupakiem" pokonał golkipera miejscowych. Po 180 sekundach Anorthosis prowadził już 5:0 po trafieniu Giorgosa Tofasa. W 84. minucie spotkania beniaminek strzelił gola. Jego autorem był Papi Kimoto. Podrażniło to tylko mistrza kraju. W 89. minucie Klimenti Tsitaishvili dośrodkował w szesnastkę, a Sosin po raz kolejny popisał się skutecznym uderzeniem głową. Polak zagrał cały mecz, a przyjezdni odnieśli zwycięstwo 6:1. Były zawodnik krakowskiej Wisły w aktualnym sezonie ligowym zdobył już 10 bramek.

Na ławce rezerwowych Atromitosu cały mecz przesiedział polski golkiper, Łukasz Gieresz - w naszym kraju znany przede wszystkim z występów w Avii Świdnik.

Atromitos Jeroskipu - Anorthosis Famagusta 1:6 (0:2)
0:1 - Sosin 6'
0:2 - Sosin 18'
0:3 - Bardon 49'
0:4 - Sosin 72'
0:5 - Tofas 75'
1:5 - Kimoto 84'
1:6 - Sosin 89'