Premiership: Diabły wygrały, ale Van der Sar nie

W środę dokończono 28. kolejkę Premiership. Kolejne zwycięstwo zanotował Manchester United, który pokonał w wyjazdowym meczu Newcastle United 2:1. Po raz piętnasty czystego konta w Premiership nie zachował Edwin Van der Sar. Na murawie nie pojawił się z kolei Ebi Smolarek.

Bartosz Zimkowski

Spotkanie Newcastle z Man Utd zapowiadało się najbardziej interesująco. Do bramki Man Utd wrócił Edwin Van der Sar, który nie zagrał w niedzielę przeciwko Tottenhamowi Hotspur. Bohater z Wembey Ben Foster zasiadł na ławce rezerwowych, a Tomasza Kuszczaka zabrakło na niej.

W dziewiątej minucie Newcastle zdobyło bramkę. Błąd popełnił Van der Sar, który wypuścił piłkę po strzale z dystansu Jonatasa Gutierreza. Dopadł do niej Peter Lovenkrands i pokonał Holendra. Van der Sar przepuścił zatem bramkę w ligowym meczu po raz pierwszy od piętnastu meczów. Goście szybko doprowadzili do wyrównania. Zrobił to Wayne Rooney, a w drugiej połowie Dimitar Berbatov zapewnił Man Utd zwycięstwo. Czerwone Diabły nadal mają siedem punktów przewagi nad Chelsea oraz Liverpoolem.

W innym ciekawym meczu Manchester City pokonało Aston Villę 2:0. Trwa niemoc The Villans, którzy nie wygrali już od sześciu spotkań. Man City zwyciężyło, chociaż nie mogła grać dwójka czołowych zawodników: Robinho oraz Craig Bellamy. Godnie zastąpili ich: Elano oraz Shaun Wright-Phillips, bowiem to oni pokonali Brada Friedela.

Aż cztery gole zdobył Tottenham Hotspur. Koguty ograły dobrze spisujące się Middlesbrough. Tottenham zwyciężył 4:0, a dwie bramki były dziełem Aarona Lennona. Dość sensacyjnie na Craven Cottage wygrało Hull City. Tygrysy jedenaście meczów czekali na ligowe zwycięstwo. Teraz pokonali Fulham, które na swoim stadionie nie przegrało od września poprzedniego roku.

Ani na minutę na boisku nie pojawił się Ebi Smolarek. Bolton Wanderers przegrał na Britannia Stadium ze Stoke City 0:2. Dla The Potters było to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż pozwoliło Stoke wydostać się ze strefy spadkowej. Spadło do niej Blackburn Rovers, które zremisowało z Evertonem 0:0.