-GO- - lubi

 • -GO- lubi Komentarz

  Panie Dzikowski nie gadaj pan bzdur,że Szczakiel nie był w Polsce popularny.Przez 8 sezonów startów w ówczesnej e-lidze (wtedy to się nazywało I liga) był w ścisłej czołówce krajowej.Jego średnie biegopunktowe (oprócz sezonu 78,kiedy już kończył kariere) wachały się między 2,04 a 2,57 co cały czas dawało mu miejsce w dziesiątce najlepszych zawodników ligi.Po za tym oprócz złota w IMŚ I MŚP zdobył też z reprezentacją Polski brązowy medal DMŚ.Był częścią drużyny narodowej na różne międzynarodowe mecze.Nie rozumiem jak można mówić,że był mało popularny?Bo niby co? Bo nie zdobył tytułu IMP?Dla mnie to bzdura

 • -GO- lubi Komentarz

  Zaczyna sie pompowanie balona :). Smiechu warte.

 • -GO- lubi Komentarz

  @Bombardier.: jasne mistrzu, podobno macie PO atakowac? I jestes na watku Opola "ekspercie"

 • -GO- lubi Komentarz

  Narazie nie mamy seniora krajowego, ktory gwarantuje 10 punktowa zdobycz. Polis jak to Polis, Kamil sezon mial zawalony na maksa, zero sprzetu (musi byc jakas tajemnica bo pojecia nie mam skad ten transfer) Kudriaszow ok, ale bez problemu do zastapienia przez Loko, Mads raz mu wyjdzie raz nie. Jedynie Szwed brzmi optymistycznie. To naprawde wg mnie nie jest druzyna na awans. Czekam na cos wiecej :)

 • -GO- lubi Komentarz

  Opole nie leży na Dolnym Śląsku. Załuski to był kawał zawodnika.

 • -GO- lubi Komentarz

  Opole leży na Górnym Śląsku. Ba! Jest historyczną stolicą tej części Śląska!

 • -GO- lubi Komentarz

  Pan Witaszek to dziwna persona. Na pewno główny budowniczy klubu z Puław, budował klub od lat a zarazem główny hamulcowy. Taka bardzo stara szkoła prowadzenia klubu. Zaraz powstanie nowa hala, trzeba zacząć prężnie działać między innymi na płaszczyźnie marketingu. Jednak gdy oglądam jakieś wideo czy grafiki dodawane w mediach przez klub to widzę prace dzieci w szkole podstawowej w Power Poincie w latach 90tych. Dramat. Widać że jest jedna osoba która trzyma wszystko w garści i nikt nie ma nic do powiedzenia. A Pan Kurowski to dzielny żołnierz który zrobi wszystko co prezes każe zrobić. Do klubu powinien trafić poważny dyrektor sportowy który miałby coś do powiedzenia i budować drużynę z trenerem który musi wiedzieć że ma zaufanie na górze. W Puławach jest wystarczająco pieniędzy by zbudować zespół który zadomowi się w Pucharze EHF i stanie między Vive i Wisłą a resztą ligi. Przy nowej hali, dobrych wynikach i nowoczesnym i skutecznym marketingu można by stworzyć klub który mógłby zamieszać między pierwszą dwójką. Ale to raczej nie za czasów Pana W.

 • -GO- lubi Komentarz

  To chyba musi być uwłaczająca sytuacja dla Skórskiego, który swoją funkcję pewnie będzie teraz pełnił głównie "na papierze". Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Kurowski będzie w sztabie szkoleniowym "oczami i uszami" prezesa Witaszka, który w ten mało elegancki sposób powoli spycha Skórskiego z ławki. Standardy działania przystają raczej do niższych klas rozgrywkowych niż do Superligi, ale jak widać Witaszek nie potrafi się powstrzymać od dzierżenia pełni władzy w klubie, od finansów po szatnię. Może następnym razem, zamiast zatrudniać kolejnego trenera i powtarzać ten "marionetkowy" schemat, niech sam wskoczy w dres i objawi swój ukryty talent szkoleniowy? Najbardziej szkoda zawodników Puław, którzy muszą brać udział w tej "szopce" i kibiców, którzy muszą ją oglądać...

 • -GO- lubi Komentarz

  Pan Szymon Michalski nigdy nie był na żużlu, albo nie zna jego specyfiki. To że tor Kolejorza otoczony jest trawiastymi łukami jest olbrzymim plusem tego stadionu. Tym którzy chcieliby to zmienić doradzam wizytę u specjalisty lub chociaż wiadro lodu na beret...

 • -GO- lubi Komentarz

  Trawiaste trubuny świetnie wyglądają na GP,bo na lidze w Opolu to nie.

 • -GO- lubi Komentarz

  To na tym stadionie swoje kroki stawiał pierwszy Polski IMŚ. Bardzo fajnie się tam ogląda mecze.

 • -GO- lubi Komentarz

  Nie ma lepszego stadionu,można zawodnikom spojrzeć w oczy,czuć wspaniały zapach spalin,klimat jest nieziemski.

 • -GO- lubi Komentarz

  Na żadnym innym stadionie nie jesteś tak blisko toru jak w Opolu, tylko tu słychać jak zawodnicy klną po biegu lub jak się cieszą.

 • -GO- lubi Komentarz

  najlepszy stadion do oglądania żużla w Polsce, a trawiasty wał na pierwszym łuku powinien zostać nieruszony... co to w ogóle za czasy, autor chce jego modernizacji, bo źle wygląda w relacjach wideo (?!) - faktycznie powód arcypoważny... różnorodność to zaleta, nie wada, jeden stadion jest taki, a drugi inny, jak wszystko poburzymy i pobudujemy same Motoareny, to zapomnimy jak smakuje prawdziwy żużel, a w Opolu stadion jest specyficzny i ten smak prawdziwego żużla czuć jak nigdzie indziej, nie wszędzie trzeba stawiać Motoareny, nie każdy stadion musi przypominać bezduszny, szklany hipermarket, zostawmy żużlowi trochę duszy, stadion w Opolu ją ma, tam czuć, że się było na żużlu, a nie na zakupach w galerii handlowej, a krótki tor sprawia, że zawody za każdym razem są emocjonujące, zawsze uwielbiałem przyjeżdżać na żużel do Opola, autor nie wie co dobre, w ogóle kryteria tej waszej ligi stadionów są bez sensu: obrazek w TV - szkoda, że nie w radiu...

 • -GO- lubi Komentarz

  Mam nadzieję, ze to tylko chwilowa zadyszka opolskiego zespołu,
  jestem pod wrażeniem pracy, jaką wykonuje trener Kuptel, młodzież też robi w zespole swoją robotę,
  ale jednak poziom zarządzania klubem jest bardzo istotny,
  a w tym przypadku mamy do czynienia z amatorką,
  prezesem jest były prezes 2 ligowego zespołu żeńskiego, który tak na prawdę jest tylko słupem,
  do tego system finansowania klubu oparty na miejskich pieniądzach, brak poważnego sponsora z zewnątrz,
  to niestety wpłynąć może negatywnie na przyszłość klubu
  ale oby się tak nie stało, bo szkoda by było dobrej roboty wykonanej przez trenerów i zawodników

 • -GO- lubi Komentarz

  Jak widać, może być tak, że fantastyczny analityk i taktyk nie będzie dobrym pierwszym trenerem. Życzę Skórskiemu jak najlepiej, należałoby jednak poddać pod wątpliwość to, czy Puławy to jest dobre miejsce na trenerski debiut. Wydaje się raczej, że nie.

 • -GO- lubi Komentarz

  Pomimo dzisiejszego wyniku można powiedzieć, że Gwardia zaliczyła na Azotach hat-trick :) Wyższość Rafała Kuptela nad Michałem Skórskim, przewaga młodości nad doświadczeniem. Brawo Opole! Fantastyczna walka i zasłużony awans, drużyna dała z siebie wszystko. Tylko Tolka szkoda, może pluć sobie w brodę. Teraz czekamy na losowanie i rywali w grupie pokroju Rhein-Neckar Löwen, bo jak spadać to z wysokiego konia. Gratulacje Gwardia!

 • -GO- lubi Komentarz

  Przeczytałem sobie jeszcze raz listę zarzutów jakie mają dziewczyny.
  I generalnie są to dość "słabe" zarzuty.
  Zanim mnie tu zlinczują spróbuję powiedzieć o co mi chodzi.
  1Brak rozmów z zawodniczkami w trakcie sezonu reprezentacyjnego na temat bieżących problemów - hmm no próbuję sobie wyobrazić jak by to mogło wyglądać i czy to jest śmiertelny powód do buntu.
  2Kontakt z zawodniczkami w trakcie sezonu ligowego , czy trener jest na meczach? Podobno nieobecny co miało powodować kompletny brak dialogu.- hmm zawodnik jedzie na mecz ligowy , przygotowuje się do meczu z drużyną i trenerem klubowym , czy aby na pewno w tym czasie interesuje go czy trener kadry jest na meczu?
  3Bagatelizowanie stanu zdrowia -powiedzmy że ten pkt na chwilę opuszczę
  4Obniżanie poczucia wartości zespołu. Brak wsparcia psychologicznego.- no tu raczej nie chodzi o brak psychologa a raczej o umiejętność trenera który poniekąd "psychologiem" być powinien. Tylko wiecie to kwestia charakteru ale przedewszystkim trochę poznania siebie nawzajem. Czasem jednej osobie może wydawać się że np. dla niej dobry sposób motywowania to "pogłaskanie" ale trener może o tym nie wiedzieć i postępuje według swojego wyczucia sytuacji. Żeby coś takiego ocenić jednoznacznie dobrze lub źle to trzeba dogłębnej znajomości wszystkich zainteresowanych. A jeśli tego nie ma czy może to stać się "śmiertelnym" zarzutem dla kogokolwiek? Wątpię
  5Brak szczerości i złe wypowiedzi na temat zawodniczek . -hmm brak szczerości? Złe wypowiedzi? Rozumiem że trener w swoich rozmowach komentując jakieś sytuacje boiskowe używa słów krytyki. Pytanie czy zasłużenie? No też trochę naciągane jak na "śmiertelny" zarzut który ma spowodować wywalenie trenera .
  6Błędy w prowadzeniu meczu. No z tym bym uważał bo wiecie Czasem to kwestia ryzyk-fizyk. Czasem się uda czasem nie. A czy czasem nie jest tak drogie Panie bo jest takie powiedzenie że trener nie gra tylko Wy . Jak coś się uda to Wy super a jak nie uda to wina trenera? A czasem trafi się że wchodzi dziewczyna i zagra pierwszą akcję dobrze i już z lekkością mówimy że trener miał nosa a jak zagra źle to że trener popełnił błąd? No dość mocno przesadzone. Tu poda również zarzut o furii i obraźliwe wypowiedzi. Tego się nie obroni i to musicie razem ocenić czy tu przegiął czy nie i czy to jest rzecz do naprawienia .
  Można zrozumieć nerwy również emocje trenera który też jest sportowcem ale to kwestia poznania siebie i nie przegięcia.
  7Nieszczęsne związki damsko/męskie. No ja bym to widział w taki sposób. Trener nie wtrąca się w prywatne sprawy innych osób. Mógłby? Czy ktokolwiek chciałby że mi się wtrącał? Nie sądzę. Jeśli relacja pary umownie mówiąc jest "poprawna" i każde z nich zależycie wykonuje swoje obowiązki to kwestie ich uczuć chyba nie powinny być problemem. Gdyby jednak ich zachowanie było nietaktowne a jeszcze do tego stanowiło przeszkodę w należytym wykonywaniu ich obowiązków wtedy trener mógłby a może nawet powinien odwołać współpracownika zastępując go kimś innym na tym stanowisku. Ale znowu czy to "grzech śmiertelny" trenera?
  8Brak profesjonalnego sztabu. No nie wyobrażam sobie by każdy współpracownik kadry nie miał za sobą odpowiedniej przeszłości która była podstawą do zatrudnienia go w kadrze. Myślę że to jest łatwe do sprawdzenia i zweryfikowania czy dziewczyny mają w tej materii rację czy nie .Tylko wiecie jeśli to Wy się mylicie to jak to będzie wyglądało? Więc lepiej nie blefujcie.
  9Oczernianie jednego członka sztabu przy wszystkich. No napewno to nie jest właściwe postępowanie.

  To odnośnie zarzutów. A teraz.
  Nawrocki nie jest moim ulubieńcem. Mało tego. To nie jest typ człowieka na pierwszy rzut oka który da się lubić. Od początku nie jest ulubieńcem większości. Ale wyciągnął kadrę z nędzy. Zaryzykuję twierdzenie że Kąkolewska i Smarzek zawdzięczają mu dużo ,oczywiście one sobie też to zawdzięczają ale jednak to dzięki reprezentacji przez niego prowadzonej one wypłynęły.
  Rozumiem że gdyby faktycznie tak było że trenera traktuje nieładnie dziewczyny od dłuższego czasu to w końcu ta niechęć może się pojawić. Ale czy widząc że efekty wspólnej pracy są pozytywne co przecież wszystkim daje radość i satysfakcję nagle przychodzimy i mówimy "wywalmy go" Czy po zwycięstwach macie w sobie chęć wywalenia go? Szczerze mówiąc dla mnie to podejrzana sprawa. I mówię właśnie mimo tego że trener nie jest moim ulubieńcem. I to właśnie teraz w sezonie z jakimś sukcesami. To się nie trzyma kupy.
  Nie chcę już pisać o moich podejrzeniach bo i tak już się rozpisałem. Zresztą obawiam się że dziewczyny zapędziły się już tak daleko a np. prezes Kasprzyk dołożył do tego oliwy , choć rozumiem jego zdenerwowanie, że z tego nie wyjdzie szybko coś dobrego. Nie bronie ani trenera , ani prezesa ale czy nie dziwi was że taka bomba wyskoczyła akurat teraz mimo dobrych wyników kiedy jakiś przysłowiowy "zbawca" z Włoch jest lub może być za chwilę wolny???
  I jeszcze jedno zdanie. Przecież na treningach jest więcej osób które dobrze wiedzą jak one wyglądają. Może jakaś konfrontacja, co? Bo za chwilę dojdziemy do tego że trener będzie nagrywał wszystkie treningi jako dowód. A może i dziewczyny to będą robić , bo wiecie teraz mamy słowo przeciw słowu albo ludzie trenera "go bronią" . Ktoś to wszystko musi widzieć i co wtedy?
  To takie moje rozmyślania. A póki co jesteśmy w szambie.Pozdro

 • -GO- lubi Komentarz

  Jaki jest sens wystawiania w awizowanym juniorów, którzy nie nadają się do ligowego ścigania. Automatycznie blokujemy ewentualne zmiany w składzie seniorskim bo spodziewam się ,ze za tych młodzików będą dwie zmiany. Bjarne w tym meczu to zbędny luksus i generowanie kosztów. Śmiało za niego mógłby pojechać Polis lub Czałov. Moim zdaniem Pedersen dotychczasową jazda nie zasłużył na takie łatwe pieniądze.

 • -GO- lubi Komentarz

  Szkoda dla Gwardii, ale to chyba naturalna kolej rzeczy i nie ma co się Skórskiemu dziwić, że przyjął ofertę bycia pierwszym trenerem i to w tak zasłużonym klubie jak Azoty. Gratulacje tym bardziej, że to pierwsza tak poważna i odpowiedzialna posada tego trenera w handballu klubowym. Gwardia niejako odkryła tego szkoleniowca dla szerszej publiczności i wiadomo było, że przecież wiecznie drugim trenerem w Opolu nie będzie. Bardzo jestem ciekaw jak to będzie teraz wyglądało - nie jest przecież tajemnicą, że Skórski to wybitny specjalista od rozpracowywania przeciwników - i teraz, jak poradzi sobie Skórski bez Kuptela i Kuptel bez Skórskiego. Wszyscy znajdą się w nowej rzeczywistości, bo Skórski będzie musiał zmierzyć się z presją i odpowiednio zmotywować zespół i potrafić wpłynąć na zawodników. Kuptel z kolei będzie musiał przejąć w większym stopniu analizę przeciwnika, no chyba, że znajdzie kolejnego specjalistę w tym zakresie. Jednak mimo wszystko, wymuszone okolicznościami przejście od Cadenasa do Skórskiego, to spory zjazd prezesa Witaszka. Niemniej życzę Michałowi powodzenia i wszystkiego najlepszego przed tym nowym wyzwaniem.