Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Aleksander Grygolec nie stawia się na treningach Orła. "Chłopak schorowany, bo ciągle L4 wysyła"

  Niech więcej Krosno miesza chłopakowi w głowie to będzie z niego żużlowiec jak tralala :)

 • Poldi lubi Komentarz

  @neotom: Wojdyło średnią nabił na juniorach

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Eltrox Włókniarz Częstochowa zakontraktował "gościa". Powrót wychowanka

  @neotom: Wojdyło był juniorem i miał w każdym meczu na rozkładzie młodzieżowców. Więc zanim będziesz chciał popisać się wiedzą żużlową to sobie przypomnij o tym, że nie można porównywać średniej juniora i seniora.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Marek Grzyb odpowiada na atak Jerzego Synowca. "Nie chodzi mu o sport, ale o wybory do Senatu"

  Oczywiście że Synowiec się nie popisał, ale Grzyb też święty nie jest :)

 • Poldi lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Radny atakuje Stal Gorzów! Pisze o żużlowym raku

  Pan Synowiec nie ma pojęcia o tym co mówi i co pisze. Nie można porównywać szkółek piłkarskich do żużlowych. Te pierwsze to kopalnie pieniędzy dla ich prowadzących. W Polsce powstają szkółki piłkarskie jak grzyby po deszczu. Wiele z nich skupia w swoich szeregach po kilkuset, a nawet do tysiąca i więcej dzieciaków, których rodzice miesięcznie wpłacają od 120 do 200 złotych na cele statutowe tych szkółek. Daje to miesięcznie olbrzymie pieniądze prowadzącym ten biznes. Do tego należy pamiętać, że wszelkie stroje piłkarskie klubowe i obuwie tez należy do zakupów przez rodziców. Oczywiście kto sprzedaje te stroje ? Kluby w których dzieciaki się szkolą. Ludzie dziś masowy sport to masowe zarabianie. Zapomnijcie o ideałach z przed lat. Każdy zarząd klubu piłkarskiego zdaje sobie sprawę z tego. że przyjmując dzieciaki będzie od rodziców wyciągał przez kilka lat pieniądze, żeby 98% tych rodziców powiedzieć później - syn się nie nadaje.

 • Poldi napisał/a komentarz do W polskiej lidze wybuchnie finansowa bomba?! Jest komentarz przedstawiciela zawodników

  Cieślak, a miąłeś mieć tyle ofert z e-ligi? :) Pewnie jego spostrzeżenia wynikają z tego, że żaden ekstraligowy klub, nie był w stanie przyjąć jego warunków finansowych i Mareczek musiał zejść na poziom I ligi. Oj nie może łysy tego przeżyć :)

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Marek Cieślak mówi o finansowej bombie, która wybuchnie w drugiej połowie sezonu [WYWIAD]

  Cieślak proszę cię :) Ty który wyciągasz z klubów ile się da mówisz o oszczędnościach i rozrzutności prezesów? Hipokryta jesteś i tyle.

 • Poldi napisał/a komentarz do Marian Kaiser - legenda polskiego żużla skazana na zapomnienie

  A dziwicie się, że sława innych naszych mistrzów ginie. Przecież Cieślak non-stop pierdzieli w telewizji o historii polskiego żużla tylko z nim samym w tle. Tak jakby nie było wtedy innych zawodników prócz Cieślaka. Przez te jego gwiazdorzenie kibice zapominają o takich nazwiskach jak Plech, Jancarz, Waloszek, Glucklich, Kaiser, Rembas, Żyto, Woryna, Wyględa, czy Kwoczała.

 • Poldi napisał/a komentarz do Marian Kaiser - legenda polskiego żużla skazana na zapomnienie

  @Japa: Stefan Kwoczała z Włókniarza w sezonie 1960 startował w angielskim Leicester.

 • Poldi lubi Komentarz

  "Jupiterów nie można było odpalić, gdyż to oznaczałoby wyłączenie prądu dla całego wrocławskiego Sępolna." - Szanowny autorze, może tak jednak zanim zasiądziesz do pisania o czymkolwiek zasięgniesz odrobinę wiedzy merytorycznej??
  W 1961 R. NA STADIONIE OLIMPIJSKIM WE WROCŁAWIU NIE BYŁO JUPITERÓW!!! Oświetlenie zamontowano dopiero w 1978 roku!!! Aby się tego dowiedzieć, wystarczyło sięgnąć do wikipedii!!!

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel według Jacka: Różne modele szkolenia młodzieży. Ekonomiczniej wyłowić talent i zainwestować w niego [FELIETON]

  @motogonki: Wszystkie te kluby razem wzięte włącznie z Wrocławiem, nie wydają tyle pieniędzy na szkolenie co Częstochowa. Zacznę od mini żużla. Ilu zawodników wymienione przez ciebie kluby mają zawodników w mini żużlu i ile na nich wydają rocznie pieniędzy? Nie mają nikogo i wydają na najmłodszych ZERO!!!

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Wilki Krosno sprzedały już 1300 karnetów. Prezes mówi, że ze startem ligi można poczekać do czerwca

  Bez przesady. Zasady gry były znane już dawno.

 • Poldi lubi Komentarz

  Przed ostatnim okienkiem transferowym każdy "prezio" wiedział jakie są ZASADY bez względu na obostrzenia sanitarne wszystkie 3 ligi ruszają od 3 Kwietnia 2021 roku widać "prezio" Leśniak nie zrozumiał przekazu PZM he he ps ciekawe czy "królowie polowania" dadzą radę finansowo przy pustych trybunach he he Bo już zaczyna się frajerski "płacz" :)

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Orzeł Łódź chce 240 tysięcy złotych za swojego juniora. Co zrobią Wilki Krosno?

  Młodym się w głowie przewraca. W piłce nożnej młodzi do wieku seniora grają za przysłowiową garść śliwek i jest dobrze, a w żużlu rodzicom i młodym odj....ło. Liczy się tylko kasa dla nich.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Włókniarz Częstochowa ma nowego menedżera. Powrót Jarosława Dymka. Finfa przenosi się do Krosna

  Prezes bardzo dobry ruch

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Włókniarz Częstochowa ma nowego menedżera. Powrót Jarosława Dymka. Finfa przenosi się do Krosna

  I bardzo dobrze. Jarek to gość, który wie o co chodzi w żużlu.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Złe wieści dla Eltrox Włókniarza. Wiemy ile klub dostanie z miasta

  Andrzej Rusko taki businessman, który zawsze wytykał innym klubom pieniądze samorządowe, teraz bierze z miasta 3,2 miliona złotych za promocję, do tego około 2 mionów złotych zysku z GP. Czyli mamy około 5,2 miliona. Utrzymanie stadionu też leży po stronie miasta. No zobaczcie - jak to punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia :)

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Co za gest Fredrika Lindgrena! Szwed sam zaproponował Włókniarzowi dodatkową obniżkę wynagrodzenia

  Bardzo ładny gest Lindgrena

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Marek Cieślak szczerze o Włókniarzu, chłodnych relacjach z Janowskim, alkoholu i pogodzeniu się z Gollobem

  @fan20: Teraz już nie piszą o Włókniarzu, a raczej o Cieślaku. Policz sobie ilość artykułów o Cieślaku. A co do Janosia to on go nie wyszkolił tylko sobie przypisuje to publicznie. Cieślak nikogo nigdy nie nauczył jeździć na żużlu. Spytaj się we Wrocławiu czy ma coś wspólnego z nauką Janowskiego.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Kluby PGE Ekstraligi odjechały Eltrox Włókniarzowi. Prezes chce jak najszybciej rozmawiać z miastem

  Jak w innych klubach idze z miasta strumien pieniędzy to nie widzicie problemu. Rusko dostaje prawie 5 milionów to samo Lublin, Gorzów 2,5 dotacji i 2 na GP, a jak Częstochowa może liczyć ogółem na 1,5 miliona to wy mówicie, że Włókniarz przegina? Hipokryzja.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Podsumowanie 20-lecia klubów. Od mistrzostwa do upadku i odrodzenia. Huśtawka nastrojów w Częstochowie

  @CKM_: Z tego co pamiętam to taką samą sytuację mieliśmy ostatnio w Rzeszowie, wcześniej w Lublinie, a jeszcze wcześniej w Rybniku. Tam również, nie spłacono długów za upadłe kluby i po przerwie w rozgrywkach wystartowały nowe spółki. W Rybniku to nawet nie było przerwy w rozgrywkach i od razu wystartowała nowa spółka.

 • Poldi napisał/a komentarz do Żużel. Podsumowanie 20-lecia klubów. Od mistrzostwa do upadku i odrodzenia. Huśtawka nastrojów w Częstochowie

  Poprzednia spółka sportowa w Częstochowie zbankrutowała i nie wyobrażam sobie, jak ktoś inny może spłacać za nich długi. Jeżeli obowiązuje jakieś prawo to czy nie osoby odpowiedzialne za kierowanie tą firmą powinni za to odpowiadać? Czy ktoś z właścicieli tej spółki odpowiedział za te długi? Czy zarząd tej spółki odpowiadał za to? Przecież tam był jakiś zarząd. Z tego co pamiętam to niejaki Śleszański, Mizgalski, Kowalski. Gdzie oni teraz są?

 • Poldi lubi Komentarz

  Dlaczego nie napisać wprost. Przed upadkiem, gdy sponsor naciskał na mistrzostwo, Maślanka podjął ryzyko kontraktując ekipę asów, nie za bardzo czuł, że ma inne wyjście. Teraz po faktach i latach każdy jest mądry. Ale trzeba podkreślić wyraźnie: miał wtedy pecha! O ile pamiętam Włókniarz lał wszystkich bezproblemowo, mecze stały się wręcz nudne, jedyne emocje to do ilu nasi dziś wygrają. Bodajże 13 zwycięstw z rzędu, po prostu dream team i dobrze dobrana paka na mistrza. Niestety w decydującym momencie któryś z nich doznał kontuzji (nie pamiętam już, Pedersen?) i nagle najlepsza drużyna mistrza jednak nie zrobiła. Od tego momentu zaczęły się problemy, oszczędne składy (Karlsson, Davidsson) i różne maślankowe odkrycia (Łaguty, Nermark, Szombierski). Ciągnął się stosunkowo niewielki dług, drużyna nie walczyła o najwyższe cele i nagle gawiedź zaczęła żądać odejścia prezesa, co okazało się potem bardzo zgubne. Środowisko od środka i nawet duża część kibiców - nie wyczuwali zagrozenia jakie ze sobą niosło oddanie sterów Sukiennikowi i jego kolegom. Innych chętnych nie było. Tylko niewielka grupa ludzi wiedziała co się święci (też wtedy celnie przewidywałem rozwój wydarzeń, niestety). Prezes miał dość, ugiął się i oddał klub w ręce, w które oddać nie chciał, czując do czego to doprowadzi. W tamtej sytuacji chyba każdy postąpiłby podobnie. Wyobraźcie sobie - ciągniecie klub kilkanaście lat, sukcesów nie brakowało, a jak tylko pojawiły się problemy (stworzone nawiasem mówiąc przez sponsora i zwykłego pecha) to chcą wam kopa zasunąć. W końcu chłop się ugiął. Sukiennik i spółka może i marzyli o wynikach, ale zwyczajnie nie znali się na prowadzeniu klubu sportowego. Tak jak np. Nawrocki. Efekt każdy zna. Przykleiło się, że "to Włókniarz" oszukał żużlowców. Niby tak, ale też nie. Przecież w mordę jeża... kontrakty itp kwestie finansowe podpisują konkretni ludzie. Doskonale wiadomo kto zrobił w balona Emila, Griszę, Walaska i pozostałych. Zrobiła to ekipa nieżyjącego już pana Sukiennika, a nie "Włókniarz". A Włókniarz miał pecha, że akurat tacy ludzie dorwali się w klubie do władzy. Może czasami nie ma innego wyjścia? Nie ma alternatywy? Mimo wszystko Włókniarz przetrwał i nadal istnieje. Śląsk Świętochłowice, Wanda Kraków, Polonia Piła - tam mieli mniej szczęścia, nie znalazł się nikt wystarczająco władny, by te kluby utrzymać bądź wskrzesić. A teraz "Włókniarz to złodzieje". To dlaczego nadal przychodzą tutaj zawodnicy, a taki Holta - jeden z oszukanych niegdyś - też wrócił i dla nas jeździł? Zawodnicy wiedzą (Holta nawet kiedyś sam to powiedział) - papiery podpisuje się z konkretnymi ludźmi, nie z klubem. Włókniarz, Falubaz, Stal to drużyny - zawodnicy, tor, kibice, jedna publiczna całość na wierzchu, uczestnicząca w rozgrywkach. Forsa i kontrakty to osobna kwestia leżąca w gestii działaczy i zawodników, coś do czego my nie mamy dostępu. Dlatego Włókniarz z 1950 r. i ten teraz to nadal Włókniarz w tej samej ciągłości. Twór sportowy przechodzący z rąk do rąk, bo nie da się inaczej. Tym samym obecnie Włókniarz to nie jest Świącik. Gość zarządza od środka, odpowiada za kasę, oby z powodzeniem i oby nigdy nie poszedł drogą nieudacznej ekipy z przed upadku. Ale Świącik, tak czy siak, to nie jest Włókniarz. Co najwyżej kieruje ekipą i drużyną. Ta będzie nadal, gdyby nawet obecny prezes w którymś momencie dał sobie spokój. Maślanka, Sukiennik, Świącik czy ktokolwiek jeszcze inny, mogą się zmieniać, a Włókniarz będzie Włókniarzem. Oczywiście kumam wszelkie kpiny kibiców z całej Polski, po uproszczeniu tematów można mówić, że Włókniarz oszukał zawodników, co jest mimo wszystko krzywdzące dla obecnej ekipy działaczy, dla drużyny i zawodników. Świącika, Madsena i kibiców nikt nie ściga. Łatwo mówić, że Świącik ze swoją ekipą powinni spłacić stare długi, których narobili poprzednicy. Z ręką na sercu - zrobilibyście to na jego miejscu? Zaczęlibyście działać i ratować upadły klub od spłacania kilku baniek długu narobionego przez innych ludzi? Zwłaszcza gdy istnieje możliwość rocznej karencji i powrotu na czysto? Nikt z krzyczących nie postąpiłby inaczej niż Świącik. Zwłaszcza przy tak wielkiej wtopie poprzedników.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.