MP Juniorów Starszych - podium dla Warszawy!

Trzy miejsca na podium w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych 2009 dla Warszawy! Polonia 2011 pokonała Polonię 81:74 zdobywając tym samym mistrzostwo Polski. W małym finale, gospodarz turnieju - Asseco Prokom nie sprostał warszawskiej Legii i uległ 61:67.

Jacek Seklecki

Mecz o 3. miejsce:

Mecz o trzecie miejsce w trójmiejskim turnieju rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, jednak to koszykarze Asseco Prokomu cały czas byli o jeden krok przed Legią. Duża różnica zauważalna była przede wszystkim w zbiórkach, gdzie sam Igor Trela do przerwy miał prawie tyle samo zbiórek co cały zespół z Warszawy. Stołecznych zawodziła także skuteczność z dystansu i przez 20 minut gry, nie trafili żadnego z siedmiu oddanych rzutów za trzy. Od trzeciej kwarty to jednak oni zaczęli przejmować inicjatywę, przełamali prowadzenie sopocian i prowadzili kilkoma punktami. Legioniści prowadzeni przez Bartłomieja Piotrowskiego i Michała Wojtyńskiego wygrali ostatnią kwartę 18:10 i cały mecz 67:61, dzięki czemu zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Starszych 2009.

Asseco Prokom Sopot - Legia Warszawa 61:67 (16:13, 17:15, 18:21, 10:18)

Asseco Prokom: Jakub Załucki 22, Mateusz Kostrzewski 9, Igor Trela 8, Piotr Wojdyr 7, Łukasz Paul 4, Piotr Śmigielski 4, Kryspin Kalski 4, Mateusz Janiewski 2, Krzysztof Krajniewski 1.

Legia: Bartłomiej Piotrowski 26, Michał Wojtyński 20, Tomasz Rudko 8, Marcin Chojecki 8, Rafał Holnicki-Szulc 3, Artur Grzejszczyk 2, Piotr Kwasiborski 0.

Finał:

Kibice zgromadzeni na finałowym pojedynku dwóch Polonii obejrzeli bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Po trzech kwartach wynik był remisowy i to zapowiadało wielkie emocje w decydującym fragmencie meczu. Tak też było. W drugiej części tej kwarty to Polonia 2011 zdobyła niewielką przewagę i jak się później okazało, utrzymała ją do końca zawodów. Na niecałe trzy minuty przed końcem spotkania Piotr Pamuła dwukrotnie trafił za trzy punkty, dzięki czemu Polonia 2011 prowadziła 75:70. Po celnej trójce Alana Czujkowskiego było 77:74 dla drużyny trenera Arkadiusza Miłoszewskiego, jednak później rywal nie trafił za trzy, a celnie osobiste egzekwował Pamuła i jego zespół wygrał 81:74 zdobywając tym samym mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu finału zawodnicy Polonii 2011 pojechali do szpitala, gdzie wręczyli złoty medal Romanowi Szymańskiemu. Nie mógł on zagrać w finale, ponieważ dwa dni wcześniej złamał nogę. - Brakowało nam tego zawodnika - powiedział trener Arkadiusz Miłoszewski. - Tym cenniejszy jest nasz końcowy sukces.

Polonia Warszawa - Polonia 2011 Warszawa 74:81 (16:19, 25:22, 16:16, 17:24)

Polonia: Kamil Łączyński 20, Marcin Krajewski 16, Alan Czujkowski 12, Marcin Nowakowski 9, Bartosz Bojko 9, Dominik Świercz 5, Jan Pawlak 3, Miłosz Ludwin 0.

Polonia 2011: Piotr Pamuła 27, Tomasz Śnieg 15, Krzysztof Sulima 15, Patryk Pełka 12, Jarosław Mokros 8, Marek Popiołek 4, Marcin Nędzi 0.