Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • mb95 napisał/a komentarz do Karuzela transferowa PGNiG Superligi. Mistrz Polski mocny jak nigdy

  Ale Borbely problemem nie jest, i jeżeli nie będzie hamował rozwoju Loczka to życzę mu jak najlepie. Problemem jest całokształt sytuacji związanej z Wisła i absolutny brak progresu. Przypomnij sobie Wisłę z przed paru lat, która z Jurkiewiczem, Petarem i Lijewskim była w stanie zagrozić każdemu. Nie wygląda to teraz biednie w stosunku to tamtej podstawowej siódemki? Odchodzi Zhitnikov, który miał załatać dziure po Kaczce, w jego miejsce przychodzi niezbyt znany Obradović, który daje jakieś nadzieje na przyszłość. Kto ma grać w tej drugiej linii? Duarte narazie też do tej pory nie grał tak jak wszyscy tego oczekiwali, oby przyszły sezon miał lepszy. W tym momencie tylko Ivić gra lepiej niż się spodziewano. Odchodzi Pusica, co akurat jak dla mnie na plus, ale co z Kwiatkiem? Nie grał zasadniczo cały sezon a chodzą plotki o przedłużeniu kontraktu. Pod tym względem rzeczywiście lepiej rokują Azoty, Podsiadło zasadniczo z miejsca powinien być wzmocnieniem, Panić też się zapowiada nieźle, dziurę po Krajku łatają solidnym Gumińskim. Do tego jeszcze mówi się, że odejdzie przeciętny Petrovsky, mam nadzieję że w jego miejsce sprowadzą jakiegoś solidnego ligowca, np. Rogulskiego i już mamy skład bardzo na plus. Jakby jeszcze ściągnęli Moryto w miejsce Orzecha i drugiego prawego rozgrywającego to brak awansu do EHF byłby wielkim wstydem

 • mb95 napisał/a komentarz do Francja: koncertowy występ Pawła Podsiadły, dwucyfrowa zdobycz Polaka

  Orzechowski tutaj jakby trochę odstaje, ale gdzieś były plotki o ewentualnym odejściu Kuchczyńskiego i przerzuceniu Orzecha na skrzydło, także może to jeszcze nie koniec transferów jeżeli chodzi o prawą połówke.

 • mb95 napisał/a komentarz do Juniorzy Orlenu Wisły Płock ponownie mistrzami Polski

  Owszem, widać że Płock w ostatnich latach miał najlepsze wyniki, ale smutne jest to że z ludzi których wymieniłeś na naprawde wysokim poziomie w tym momencie gra tylko jeden (Syprzak), co niestety bardzo dobitnie pokazuje poziom szkolenia w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach się to poprawi, chociaż stracony czas (zwłaszcza z sukcesami reprezentacji) będzie bardzo ciężko nadrobić, chociaż może szkolenie klubowe pójdzie do przodu i będziemy się za kilka lat cieszyć z kolejnych triumfów kadry.

 • mb95 napisał/a komentarz do Polska - Rosja. Wielka smuta. Gramy o Puchar Prezydenta

  Dla mnie niestety największym przegranym mistrzostw jest Przybylski. W Irun wydawało się, że będzie jednym z liderów tej kadry i będzie walczył o transfer, a tu niestety wyszło inaczej. Jednak są dwie znaczące różnice w stosunku do turnieju w Hiszpanii: po pierwsze miał obok siebie Jurkiewicza, a jak nasz środek rozegrania wyglądał wszyscy wiemy. Kto wie, może Rafał przy Siwym by rzucił kilka bramek. Druga znacząca różnica to jednak stres związany z rozgrywkami. I to jest smutne, bo 26 letni, bądź co bądź czołowy zawodnik naszej ligi na poziomie międzynarodowym nie grał prawie w ogóle, a niestety te mistrzostwa dobitnie pokazały, że nasza liga to jeszcze nie ten poziom. Cóż, miejmy nadzieje, że w przyszłości będzie to wyglądało lepiej, zwłaszcza po powrocie Jureckiego, który wydaje się naturalnym liderem tej kadry oraz Syprzaka, kiedy rozgrywającym będzie łatwiej rzucać bramki przy dobrze podzielonej strefie. Niestety głównym problemem na przyszłość wydaje się obsadzenie środka rozegrania, bo ja osobiście nie widze tu zbytniego pola manewru. Na plus za to Malcher, nie zdziwie się gdyby dostał na przyszły sezon oferte grania w innym miejscu niż Opole.

 • mb95 napisał/a komentarz do Transferowy hit! Blaz Janc w Vive Tauronie Kielce

  O której pozycji mówisz? I jeżeli coś czujesz/wiesz to może się podzielisz? W razie co inicjały wystarczą ;)

 • mb95 napisał/a komentarz do Transferowy hit! Blaz Janc w Vive Tauronie Kielce

  Bardzo fajny transfer. Widać sukcesywne odmładzanie składu, ciekawe jak będzie ono dalej wyglądało. O ile bramka (po transferze Cupary), skrzydła czy boki rozegrania (na lewym jeszcze prędzej czy później przyjdzie kolejny zawodnik w miejsce Bieleckiego) są już zabezpieczone na lata, tak interesujące będa zmiany na środku i kole. Co prawda Bertus w jednym z ostatnich wywiadów mówił, że chce przedłużyć kontrakty ze Szmalem, Zormanem, Bieleckim czy Jurkiewiczem, dodał również że w zespole pomimo transferu Alexa zostanie Paczkowski, tak w obliczu kolejnej długiej kontuzji Jurkiewicza (po której nie wiadomo czy w ogóle będzie chciał wrócić do gry) środek może wymagać szybszego transferu niż nam się wszystkim wydaje. Ciekawe też jak Vive rozwiąże problem następcy Aguinagalde, który w tym roku też kończy 35 lat. Niestety ani Walczak, ani Kus nie są zawodnikami tej klasy, a z polskich graczy chyba tylko Syprzak byłby w stanie wypełnić tą lukę, także tutaj w ciągu najbliższych kilku lat może szykować się ciekawa, prawdopodobnie zagraniczna roszada. Osobiście szczytem moich marzeń na tych pozycjach byliby Palmarsson i Henrik Toft Hansen, który w dodatku jest świetnym obrońca, ale prawdopodbnie na marzeniach się to skończy.

 • mb95 napisał/a komentarz do Rafał Przybylski odchodzi z Azotów Puławy. Kierunek - zagranica

  Teraz jeszcze pytanie kogo i czy w ogóle ściągną Azoty. Z mojego punktu widzenia najlepiej byłoby jakby pożegnali się z Orzechowskim, ściągnęli i ogrywali jednego młodego Polaka (np. Bąk?) i do tego kogoś z większym doświadczeniem. Ruchy Azotów w ogóle mogą być dość ciekawe, odchodzi Krajewski (chociaż akurat na tej pozycji w rodzimej lidze znajdzie się kilku ciekawych graczy, chociażby Nogowski), a czeka ich też nieuchronna wymiana pokoleniowa, w końcu Prce, Jurecki czy Kubisztal już powoli będą kończyć grę.

 • mb95 napisał/a komentarz do Legendy zrezygnowały z gry w szwedzkiej kadrze

  Akurat o bramkę Szwedzi nie mają co się martwić, mają jeszcze takich graczy jak Sjostrand, Appelgren czy Palicka. Odejście Karlssona ich może bardziej zaboleć bo w tym momencie nie mają obrońcy na takim poziomie

 • mb95 napisał/a komentarz do Blaz Janc w Vive Tauronie Kielce? To możliwe, ale nie za darmo

  Widać, że Vive zaczęło sukcesywne odmładzanie składu. Zasadniczo na każdej pozycji jest przewidziana wymiana pokoleń, i to już na kilka sezonów wprzód. Na przyszły sezon możliwy jest jeszcze transfer środkowego rozgrywającego (szkoda, że nie wyszło z Sagosenem) na miejsce Jurkiewicza/Zormana. Osobiście marzyłby mi się Palmarsson, ale niestety chyba zostanie tylko w sferze marzeń. Wbrew pozorom największy problem może być w najbliższej przyszłości z kołem, bo znaleźć kogoś podobnej klasy do Aginagalde tylko mlodszego może być niezwykle ciężko, ewentualni kandydaci jak np. Toft Hansen już są w mocnych klubach i wyciągnięcie ich wydaje się wątpliwe. Co do Wisły, też już należy szukać środka rozegrania za Dime, ciekawym pomysłem wydaje mi się Miha Zarabec, młody gracz z doświadczeniem w LM, powinien się dobrze uzupełniać z Duarte.

 • mb95 napisał/a komentarz do Oficjalnie: Bartosz Jurecki w Azotach Puławy

  Owszem, rozwój jest systematyczny, ale nie masz wrażenia, że Azoty w nabliższej przyszłości czeka mała rewolucja? Weź pod uwage to, że Jurecki, Kubisztal i Prce to zawodnicy już zaawansowani wiekiem, a do tego dochodzi jeszcze odejście Krajewskiego

 • mb95 napisał/a komentarz do Fin de siècle. Piłka ręczna zaczyna od nowa

  Niestety, w tym momencie jesteśmy gotowi wyłącznie na odejście Wiśniewskiego, na jego pozycji Krajewski i Jachlewski sobie spokojnie poradzą, w razie co mamy jeszcze Tomczaka, Gumińskiego czy Kostrzewskiego, a Gadżet mimo tego że dobrze gra w obronie na 2 nie jest tam niezastąpiony. Nienajgorzej wygląda też sprawa na kole, gdzie w przypadku odejścia Bartka Jureckiego zostaje Syprzak, a do kadry pukają Piechowski, Gębala czy Walczak. Na bramce Szmal jednak jeszcze troche powinien zostać, a do kadry należałoby wprowadzać Morawskiego czy Korneckiego, a na kariere tego pierwszego jeszcze spory wpływ będzie miał Przybecki, bo niestety ciężko mu się będzie rozwijać jak nie będzie grał w klubie. Na odejście Bieleckiego i Lijewskiego w tym momencie kompletnie nie jesteśmy przygotowani. O ile w przypadku tego pierwszego problem wydawał się mniejszy to niestety Chrapek zaczął grać tylko w obronie, więc albo zacznie grać coś też w ataku albo jedyną (w tym momencie) nadzieją zostanie Tomek Gębala. Jeżeli chodzi o Lijka to niby w odwodzie jest Rojewski i Szyba, no ale to moim zdaniem nie jest poziom Lijewskiego w formie, idą też Paczkowski i Majdziński, miejmy nadzieje że się rozwiną. Najbardziej tragicznie wygląda sytuacja na środku rozegrania, gdzie już w tym momencie nie jest kolorowo, pozycja zdziesiątkowana przez kontuzje (Tkaczyk, Rosińki, Jaszka), a Jurkiewicz w tym momencie wydaje się być jedynym zawodnikiem na środku prezentującym światowy poziom. Fajnie, że do kadry wchodzi Gierak, może coś nowego wnieść, ale on już też juniorem nie jest, a z młodszych poza Bartkiem Kowalczykiem nie widać zbytnio nikogo. Mogą nadejść chude lata, miejmy nadzieje, że jednak pojawią się zawodnicy którzy mogą wnieść coś do tej kadry.

 • mb95 napisał/a komentarz do Rio 2016: heroiczny bój nie dla Polaków. Szczypiorniści zagrają o brąz

  Przychodzi mi do głowy tylko Majdziński, ale on już ma chyba 20 lat. Na prawym jest jeszcze starszy Paczkowski, gorzej sytuacja wygląda np na środku rozegrania

 • mb95 napisał/a komentarz do Bomba transferowa - Alex Dujszebajew podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Wg hp ma przyjść Vladimir Cupara z Ademar Leon

 • mb95 napisał/a komentarz do Orlen Wisła znalazła lewoskrzydłowego. Lovro Mihić o krok od gry w Płocku

  Skoro nazwiska nie są tajemnica to może się z nami podzielisz?

 • mb95 napisał/a komentarz do Orlen Wisła znalazła lewoskrzydłowego. Lovro Mihić o krok od gry w Płocku

  Jak to czytam to przeszło mi przez, że Zhitnikov może już odejść i szukają kogoś kto potrafi zagrać też na środku, w innym przypadku nie widzę sensu ściągania kolejnych dwóch praworęcznych

 • mb95 napisał/a komentarz do Sarić, Wyszomirski i dwóch Iviciów - zobacz co działo się na rynku transferowym w ostatnim miesiącu

  Wie ktoś co z przyszłością Jachlewskiego? Podobno kończy mu się kontrakt, a w Vive zazwyczaj są przedłużane ze sporym wyprzedzeniem, są jakieś plotki o przedłużeniu albo ewentualnym następcy? Przy okazji konkurencyjny portal twierdził, że na lewe skrzydło do Wisły ma trafić Lovro Mihić z Zagrzebia

 • mb95 napisał/a komentarz do Polacy odniosą sukces podczas igrzysk w Rio de Janeiro? "Szanse mamy ogromne"

  A wiadomo czy Tkaczyk ewentualnie zdąży się wyleczyć?

 • mb95 napisał/a komentarz do "Handball Planet": Utalentowany reprezentant Chorwacji w Vive Tauronie Kielce od 2017 roku!

  Fajny, perspektywiczny transfer, teraz tylko pytanie co z kołem i prawym rozegraniem na przyszły sezon. Jeszcze ciekawe w czyje miejsce docelowo przychodzi, czy żegnamy się z Kusem a z Chrapka robimy typowego obrońce, czy może jednak ktoś z lewego odchodzi? Ewentualnie przez rok Kielce będą miały 4 (!) lewych a potem odejdzie Karol

 • mb95 napisał/a komentarz do Tunezja - Polska: Gorąco w Ergo Arenie! Prowokacje nie zdekoncentrowały Orłów Dujszebajewa!

  Tałant będzie miał ciężki orzech do zgryzienia jeżeli chodzi o wybranie 14 (oczywiście przy założeniu, że wszyscy będą zdrowi). Wypadałoby wziąć 4 leworęcznych (minimum 3), a z kandydatów pewny igrzysk tak naprawdę może być tylko Lijek. To samo tyczy się lewego skrzydła. Obstawiam, że Kus nie pojedzie, jednak nie można sobie pozwolić na jednowymiarowego gracza przy tak wąskiej kadrze a Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak i Chrapkowski ogarną środek obrony, a jednak Chrapek w ataku wydaje się bardziej przydatny od Kusa. Ciekawe kto zostanie pominięty, jednak przy zdrowym Jurkiewiczu ktoś z grupy Krajewski, Chrapkowski, Wiśniewski, Jachlewski może być pokrzywdzony

 • mb95 napisał/a komentarz do Oficjalnie: Rocha, Racotea, Tarabochia i Kwiatkowski zostają w Wiśle

  Z tego co kojarzę to chodziło o Ghionee

 • mb95 napisał/a komentarz do Karuzela transferowa nabiera rozpędu. Zobacz co planują czołowe kluby w Europie

  Wisła jak widać na siłę szuka lewego skrzydła, Skandynawowie mieliby tą przewage nad Łysym, że są młodsi i z krajów unijnych. Dziwi natomiast całkowity brak pogłosek na temat wzmocnień rozegrania, które w tym momencie opiera się wyłącznie na Dimie i Racotei, a w dodatku odchodzi Montoro, którego też wypadałoby kimś zastąpić. Ciekawe też czy Vive kogoś ściągnie na prawe rozegranie, kilka ciekawych nazwisk na rynku się pojawia, czy to w kontekście Kielc czy Płocka, chociażby Barachet (niestety dość szklany zawodnik), Rojewski, Ancsin. Ciekawe też jak będzie wyglądała sytuacja w Montpellier, przychodzi Porte, a Jure Dolenec byłby bardzo ciekawym wzmocnieniem w kilku klubach, no ale Francuzi do tej pory często pokazywali, że gra z dwoma leworęcznymi rozgrywającymi (Kavticnik i Dolenec) nie jest im obca

 • mb95 napisał/a komentarz do Handball-Planet.com: Darko Djukić podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

  Liczysz z Iviciem czy bez? Bo jeżeli z nim to by znaczyło, że albo koło albo prawe rozegranie nie zostanie wzmocnione

 • mb95 lubi Komentarz

  Właśnie myślałem, czy nie najlepszym pomysłem byłoby zapukanie do Mihy Zarabec-a, gość ma wszystko czego oczekuje się od środkowego rozgrywającego, świetny przegląd pola, niesamowitą szybkość i technikę, do tego potrafi rzucić z biodra, rzutu bieżnego czy wejść na 7 metr podobnie jak to robi Zorman. Do tego wszystkiego, raczej nie zrujnuje Wiśle budżetu. Jedyna jego wada (dość znacząca) to wzrost. 177 cm nie zrobi raczej większego wrażenia na obrońcach przeciwnika, do tego w obronie grywa jedynie jako skrajny.

 • mb95 otrzymał brązowy medal w kategorii Promotor Wszech Czasów

 • mb95 napisał/a komentarz do Orlen Wisła potwierdza - Żytnikow odejdzie do MOL-Pick Szeged

  I to jest smutne, a transfer Dimy dobitnie pokazuje fakt, że liga węgierska nam odjeżdża. O ile Vive i Veszprem trzymają podobny poziom (mimo, że Węgrom w tym sezonie udało się wyciągnąć Palmarssona), tak Pick wyraźnie odjeżdża Wiśle, i to mimo utraty swojego lidera udaje im się zakontraktować takich graczy, że w przyszłym sezonie słabsi na pewno nie będą.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.