• Mundialowe ekipy ... Włochy

  To nie są tłuste lata dla włoskiej piłki klubowej. Jednak reprezentacja nadal liczy się w wielkich turniejach i choć może nie ma tylu gwiazd to jest jednym z faworytów i przed MŚ 2014. --------------------------------------------------------------------------------- Wszak, Włosi to 4-krotni mistrzowie (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Nigeria

  Atlanta 1996, zostali mistrzami olimpijskimi ... Dwa lata przed tym sukcesem i dwa lata po byli zaliczani do faworytów Mundialu, ale nigdy nie zbliżyli się do strefy medalowej. Do dziś wielu z nas pamięta ówczesne gwiazdy.  Ajax, Inter, Arsenal to wielkie kluby w karierze Nwankwo Kanu. Grał z nietypowym (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Australia

  Przeciętny użytkownik SF kojarzy Australie z tymi panami:  Kibic piłkarski ma chyba mało skojarzeń, kolega która jest fanem panów na powyższym zdjęciu musi też kojarzyć tego gracza:  Harry Kewell, były gracz m.in. Liverpoolu w kadrze narodowej zagrał 56 razy i 17-krotnie pokonywał bramkarza rywali. (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Hiszpania

  Grali jak nidy, przegrywali jak zawsze ... Andoni Zubizarreta mógł być wściekły, bowiem mimo 126 gier w kadrze nie zaznał z nią sukcesuRaul Gonzalez, musiał otrzeć nie jedną łzę ..._______________________________________________________________________ Aż przyszedł rok 2008, a następnie 2010 i 2012. (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Niemcy

  Dziesiątki tysięcy piłkarzy (zawodowców i amatorów), znakomity system szkolenia, profesjonalna w każdym calu liga, piłkarze wyceniani na dziesiątki milionów €. Jednak przy takim bogactwie niemieckiego futbolu próżno szukać w kadrze Joachima Loewa następców Gerda Mullera, Vollera czy Klinsmanna. Niemcy (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Urugwaj

  Tylko najstarsi urugwajscy górale i Kasyx pamiętają lata 1930 i 1950. Wówczas Mistrzostwo Świata zdobyli Urusi. Alcides Ghiggia, strzelec gola dającego mistrzostwo świata w 1950 roku Urugwaj prowadzi swoistą magię liczb. Misrzostwa zdobył w latach 1930, 1950. Czwarte miejsce na świecie zajeli 1954, (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Japonia

  Brylują techniką (niekoniecznie jednak w piłce nożnej), czasem wyprzedzają świat (na Mundialach raczej ciągle go gonią). Jednych zachwycają kulturą, innych kulinarnie, innych jak już wspominałem technicznie. A jak grają w piłkę? Japonia na MŚ nigdy nie weszła do fazy ćwierćfinałowej. Debiutowali na (…)

  Więcej

 • Kapcie 2014 trafiają do ...

  Panie (dzięki Pawle za siłę oddziaływania) i Panowie: Laureaci Kapci 2014 :  --------------------------------------------------------------------------------- Kolorowa rękawica imienia Jorge Camposa z rąk Gaizki trafia w ręce zdobywcy aż 23 pkt na 25 mozliwych Thibaut Courtois  Podobno Gaizka wręczając (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Brazylia

  1958 rok: Vicente Feola stosował niesmowite dla współczesnych kibiców ustawienie 4-2-4, a 17-letni Pele swoimi 6 golami poprowadził Brazylie do pierwszego Mistrzostwa Świata 17-letni, przyszły Król Futbolu.--------------------------------------------------------------------------------- 1962: Gilmar (…)

  Więcej

 • Mundialowe ekipy ... Kostaryka

  Nierzadko słyszymy narzekania polskich kibiców, jak w 38-milionym kraju nie można zbudować drużyny złożonej z jedenastu mężczyzn. Chinczycy mogli by te 38 mln pomnożyć dość mocno i też narzekać. Za to niespełna 5-milionowa Kostaryka po raz trzeci w ostatnich 12 latach zagra na Mundialu. -------------------------------------------------------------------------------- (…)

  Więcej