Hat-trick Bartosza Tarachulskiego, Kavala przełamuje serię remisów

Zespół AO Kavala w ubiegłym roku awansował do Beta Ethniki. Beniaminek ze wschodniej części Macedonii spisuje się na razie bardzo dobrze w bieżącym sezonie. Drużyna liczy się w walce o miejsca premiowane awansem do ekstraklasy.

Wojciech Święch

W kadrze zespołu AO Kavala znajduje się dwóch polskich napastników - Bartosz Tarachulski oraz Patryk Aleksandrowicz. W sobotnie popołudnie ich drużyna podjęła przed własną publicznością Agrotikos Asteras. Było to spotkanie w ramach 26. kolejki Beta Ethniki.

W szeregach gospodarzy cały mecz zagrał Tarachulski, który pokazał się ze znakomitej strony. Aleksandrowicz nie pojawił się na murawie, gdyż musiał pauzować z powodu kartek.

W weekend świetny występ zaliczył Tarachulski. Już w 2. minucie były zawodnik Polonii Warszawa cieszył się z trafienia. Polak podwyższył wynik w 48. minucie, kiedy to uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. Za chwilę nasz rodak strzelił swojego trzeciego gola w tym meczu.

W 58. minucie Georgios Koutsis zdobył bramkę dla Agrotikosu Asteras. W 84. minucie Tarachulski był blisko pokonania golkipera rywali. Polski napastnik zdecydował się na strzał głową, lecz piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do Kostantinosa Barbasa, który ustalił rezultat pojedynku na 4:1.

Zespół AO Kavala przełamał złą passę. W poprzednich trzech meczach ligowych drużyna ta zanotowała same remisy. Jednak w sobotę klub zdobył komplet punktów. Tarachulski w bieżącym sezonie zdobył już siedem bramek. Niezależnie od wyników innych spotkań AO Kavala po 26. kolejkach będzie zajmować 3. miejsce w tabeli.

AO Kavala - Agrotikos Asteras 4:1 (1:0)
1:0 - Tarachulski 2'
2:0 - Tarachulski 48'
3:0 - Tarachulski 50'
3:1 - Koutsis 58'
4:1 - Barbas 84'