Sypnęło niespodziankami / Wyniki spotkań 20. kolejki gr.zachodniej II ligi

Z pewnością nie takiego rozpoczęcia piłkarskiej wiosny spodziewali się działacze Zagłębia. Podopieczni Janusza Kudyby na własnym boisku zostali ograni przez Raków Częstochowa. O niespodziankę postarała się także słabo spisująca się do tej pory Miedź Legnica.

Adrian Dudkiewicz

Z czołowych drużyn udanie rozgrywki rozpoczęły ekipy Pogoni Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg. Portowcy dość długo męczyli się z dotychczasowym wiceliderem tabeli, bo decydująca bramka padła dopiero w 81. minucie spotkania. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Ropiejko, ale za pierwszym razem futbolówka po strzale napastnika gospodarzy trafiła w nogi obrońców. Dopiero po drugiej próbie Stodoła musiał skapitulować.

Czy w przyszłym roku na zapleczu Ekstraklasy będziemy mieli aż trzy zespoły z województwa zachodniopomorskiego? Na to wygląda, bowiem na pozycję lidera awansowała Kotwica Kołobrzeg. Gracze Tomasza Arteniuka nie mieli żadnych problemów, aby pokonać rywali z Wągrowca. Dobry mecz w barwach gospodarzy zaliczył pozyskany w przerwie zimowej z Lechii Gdańsk, Dominik Sobański.

Jednak największą niespodziankę sprawili piłkarze Miedzi. Gospodarze dosłownie rozbili bydgoskiego Zawiszę, wygrywając aż 3:0. Legniczanie swoją przewagę udokumentowali zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy przejęli inicjatywę w środku boiska, przez co goście mieli spore problemy z poprawnym konstruowaniem swoich akcji. Zwycięstwo Miedzi mogłoby być wyższe, gdyby dobre sytuacje podbramkowe wykorzystali Mikutel, Garuch i Ilków-Gołąb.

Udanie rozgrywki wznowił również niedoceniany zespół Czarnych Żagań, który po strzale głową Kazaliego-Leonowicza pokonał GKS Tychy 1:0. Punkty straciła także piąta w tabeli Elana Toruń. Zawodnicy Wiesława Borończyka przegrali w Janikowie 1:3.