Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Nie jestem zwolennikiem wojen międzyklubowych. Wolę się skupiać na aspekcie sportowym. Ale Gajewski upadł w moich oczach do rangi krawaciarza-kombinatora a nie trenera.

 • AussieTeam lubi Komentarz


  *

  *

  *
  Darcy, never give up !
  *
  Ja na miejscu Darcego i jego rodziny od razu sprobowalbym nawiazac kontakt z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, tym bardziej, ze Dr Paweł Tabakow wspolpracuje z Anglikami w Londynie ( prof. Geoffrey Raisman z University College w Londynie).

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Darcy, Toruń jest z Tobą, zrobiłeś dla nas bardzo wiele, zrobiłeś dla tego sportu bardzo wiele, zawsze będziemy z Tobą.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Odnosze wrazenie panie Zapotoczny ze wczoraj byl pan bardziej rozmowny, jak to pan stwierdzil " w przyplywie emocji"...... To znaczy ze wczoraj nie obowazywala pana tajemnica lekarska? Kiedy dzielil sie pan informacjami z rozowym i Ostafem? Hmmmmmm
  DARKY, CALA ZUZLOWA POLSKA JEST Z TOBA.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Proszę aby wszyscy mnie zrozumieli - modlę się i trzymam kciuki za Darcy'ego. Ona ma 23 lat najlepsze lata swojego życia. Ja w tym wieku poznałem swoją żonę - było cudownie. Ale nie mogę przeboleć jednego - pecha. Gdyby nie owych klika promili rok temu Ward nie zostałby zawieszony. Prawdopodobnie podpisałby kontrakt z Toruniem. I nie byłoby go wczoraj tam gdzie był ... w meczu i biegu tak naprawdę o nic. Wiem, że walczył do końca i nie odpuszczał nawet w takim biegu. Dlatego wierzę, że teraz też tak będzie walczył. A druga rzecz która mnie wkurza to MY kibice nastawieni na wynik - tak naprawdę właściwie zawsze nie zostawiamy suchej nitki na zawodnikach gdy przegrywają ...

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Nie mogę, nie potrafię w to uwierzyć! Nie będę się łudził, że Darek wróci kiedykolwiek na tor, mam tylko nadzieję, że będzie można jeszcze spotkać go w Toruniu, porozmawiać i pośmiać się jak za starych dobrych czasów. Mam nadzieję, że przebrnie jakoś te najtrudniejsze chwile. Prawdziwa tragedia dla Darcy'ego, jego najbliższych oraz wiernych kibiców, do których sam się zaliczam bez względu na okoliczności. Mam nadzieję, że Darek będzie w najlepszych rękach jeśli chodzi o lekarzy, ortopedów i psychologów. Na razie zbyt wcześnie na jakiekolwiek słowa wspomnienia, choć po tej informacji stanęły mi przed oczami wszystkie te kapitalne wyścigi w których jechał, wszystkie widowiskowe, wspaniałe akcje, wszystkie mecze, które uszlachetniał swoją jazdą... dramat.
  Darcy, cokolwiek by się nie działo, zawsze będziesz nam miłym i oczekiwanym gościem u siebie, w żużlowym domu, w Toruniu. Trzymam za Ciebie kciuki...

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Brak mi slow zeby wyrazic moj żal w obliczu tragedii ktora spotkala Darcyego.Rano liczylem ze to byl zly sen.Niestety...Cala zuzlowa Polska niech przesyla Darcemu energie,sile,wiare.Najwazniejsze to zeby sie chlopak nie zalamal.Medycyna robi postepy i dopoki jest chec walki u pacjenta dopoty jest nadzieja.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Pora odpoczac od zuzla. Lzy kapia. Zdrowie traca tacy mlodzi ludzie. Darcy byl moim ulubionym zuzlowcem pomimo ze przeszedl z torunia do zg. Czytajac jego ostatni wpis na tt czlowiek nie wytrzymuje. Ostatni snapchat pokazuje jak oglada na komorce bieg Chrisa w toruniu. Plakac sie chce. Taki talent. Kaprysny, czasami problematyczny poza, ale dla kazdej druzyny dawal 100% speedwaya. Pozostala modlitwa ze bedzie z nim ok.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  pomodl sie czy nwm co ty tam wolisz srobic. rob wszystko zeby odczul ze z nim jestesmy. wierz w cuda.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Według tego co piszą na internecie najważniejsze są trzy dni po operacji neurochirurdzy wstawiają tam jakieś połączenie jeśli w przeciągu trzech dni od operacji nie odzyska się czucia w nogach to będzie dupa. Trzymajmy z tego chłopaka kciuki żeby odzyskał czucie w nogach. I skąd wiesz jaki jest wynik operacji skoro ona się jeszcze nie skończyła. Ludzie przestańcie poczekajcie na konferencję szpitala i klubu

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Ja też prawie całą noc nie spałem , cały czas myślę o tym chłopaku łzy same do oczu płyną . bardzo mocno w to wierze że stanie na nogi i będzie funkcjonował jak normalny człowiek , są na to szanse . Komórki glejowe odkryte przez zespół lekarzy z Wrocławia . Jest to innowacyjna technika . Wiem że wczoraj świat stracił chyba najwiekszy talent na tym globie ale modlę się o to by mógł za jakiś czas chodzić i funkcjonować jak normalny człowiek. A do tego bydła z sektoru ,,K" to nawet szkoda tu miejsca by komentować te okrzyki idiotyzmu .

 • AussieTeam lubi Komentarz

  o 23 gdy jeszcze tak na prawdę nei było wiadomo za dużo napisał, ze koniec kariery warda.


  W pogoni za sensacją,ten człowiek jest gotów zrobić wszystko.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  niestety. ale nie gadajmy o nim. on jest zerem.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Bo te ludzie to sa debile i bezmòzgi. Zyja bardzie zyciem jego niz on sam

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Wielka szkoda że terminski go wypuścił z torunia...
  ON był jest i BEDZIE NAJLEPSZY !!! TRZYMAMY ZA CIEBIE KCIUKI MORDECZKO TORUŃ NADAL NA POKŁADZIE !! DARCY !! DARCY !!

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Wypad stad wapniaku !! JESTEŚ PEWNIE JEDNYM Z TYCH Z SEKTORA K!!

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Czekamy na Ciebie "Wariacie"!
  Darky trzymaj się.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  No niestety czasami życie pokazuje, poprostu zbieg wydarzeń bieg już o nic ale to walczak i cisnął i walczył i nie odpuszczał ani cm toru. Oby teraz tak samo walczył i siły miał o walke o swoje życię.

 • AussieTeam lubi Komentarz

  w obliczu wypadku Darkiego padają piękne słowa i wypowiedzi o wielkiej żużlowej rodzinie...zaczną się play off-y i niestety wszystko wróci do "normy". Zawsze znajdzie się ktoś,kto będzie prowokował,drwił,jątrzył.Dzisiejsze wpisy i zachowanie kilkudziesięciu debili z ZG tylko to potwierdzają.

 • AussieTeam napisał/a komentarz do Fatalna kontuzja Darcy'ego Warda! (aktualizacja)

  Wiara czyni cuda ! Najważniejsze nie poddawać się i walczyć !

 • AussieTeam napisał/a komentarz do Fatalna kontuzja Darcy'ego Warda! (aktualizacja)

  NAJWAŻNIEJSZE JEST JEGO ZDROWIE !


 • AussieTeam napisał/a komentarz do Fatalna kontuzja Darcy'ego Warda! (aktualizacja)

  Nadzieja umiera ostatnia! Pesymisto !

 • AussieTeam napisał/a komentarz do Fatalna kontuzja Darcy'ego Warda! (aktualizacja)

  Masz tu artykuł na ten temat!!!!!
  Naprawić rdzeń kręgowy, czyli na czym polega ogromny sukces polskich lekarzy

  22-10-2014 , ostatnia aktualizacja 22-10-2014 16:46

  41
  WROCAW SZPITAL KLINICZNY KONFERENCJA DARIUSZ FIDYKA
  Wrocław, 22.10.2014. Pacjent z przerwanym rdzeniem kręgowym Dariusz Fidyka (nz) podczas konferencji prasowej na temat swoich postępów po nowatorskiej operacji, 22 bm. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Pacjent zacz chodzi z pomoc sprzętu ortopedycznego. Po raz pierwszy na wiecie pacjentowi z uszkodzonym rdzeniem kręgowym przeszczepiono glejowe komórki węchowe pobrane z mózgu / fot. Maciej Kulczyński / źródło: PAP
  Do tej pory przerwanie rdzenia kręgowego dożywotnio skazywało pacjenta na wózek inwalidzki czy łóżko. Ale dziś otworzyła się furtka. Samoregenerujące się komórki glejowe dają szansę tym wszystkim, którzy przestali już wierzyć w to, że kiedyś jeszcze staną na własne nogi.

  Lekarze z Wrocławia pierwszy raz udowodnili metodami naukowymi, że można naprawić rdzeń kręgowy, co dotąd nikomu się nie udało. Podczas operacji Polacy zastosowali nowatorką metodę wszczepienia glejowych komórek węchowych. Znajdują się one w różnych częściach układu węchowego, m.in. w błonie nosowej. Pozwalają nam odbierać zapachy i przesyłać informacje do mózgu. Mają też jeszcze jedną wspaniałą właściwość - szybko się regenerują.

  Podczas operacji Polacy zastosowali nowatorką metodę wszczepienia glejowych komórek węchowych.
  Jednak pierwsze próby zastosowania tych komórek do złączenia przerwanego miejsca rdzenia kręgowego nie powiodły się. Wprawdzie niektórym pacjentom, którzy je dostali, wróciło czucie w kończynach, ale żaden z nich nie stanął na własnych nogach.

  Do czasu. Operowany we Wrocławiu Darek Fidyka jest pierwszym pacjentem u którego zabieg przyniósł pożądany efekt. Rdzeń kręgowy mężczyzny przesyła sygnały z mózgu do kończyn dolnych (przedtem pan Darek był sparaliżowany od pasa w dół) i z powrotem z kończyn dolnych do mózgu. Prawdopodobnie udało się to dzięki temu, że wykorzystano jego własne komórki glejowe, znajdujące się właśnie w opuszce węchowej.

  Jak wyglądał zabieg? Naukowcy pobrali z mózgu komórki glejowe do których dotychczas nikt nie docierał ze względu na nieznane konsekwencję. Potem udało się je namnożyć. Po namnożeniu komórki zostały w specjalny sposób podane w uszkodzone miejsce rdzenia kręgowego (w całym procesie pomogli specjaliści pracujący w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej we Wrocławiu).

  REKLAMA

  REKLAMA

  Warto zauważyć, że począwszy od sposobu wyciągania komórek, które mają szansę naprawić rdzeń, wszystko jest nowatorskie. Całe oprzyrządowanie, które pozwala nam badać komórki i technika namnażania czy proces hodowania. Nowatorskie są też urządzenia do podawania tych komórek, bo przecież to była pierwsza taka operacja na świecie.

  Sam Fidyka twierdzi, że dostał niesamowitego powera, kiedy poczuł, że terapia przynosi efekty. A było to mniej więcej po sześciu miesiącach od zabiegu.
  Dziś pan Darek oczywiście nie biega i nie kopie piłki (choć jest to jego marzenie). Ale chodzi i to coraz szybciej. Początkowo wykonywał małe kroczki. Raczej przypominał dziecko, które trzyma się ściany czy jakiegoś łóżeczka i próbuje trochę niesprawnymi ruchami stawiać jedną nogę za drugą. Jak pokazano na konferencji prasowej początkowe tempo ruchu pana Darka było bardzo wolne - 3 cm na sekundę. Obecnie jest to już 12 cm na sekundę. A to już wynik imponujący. Widać, że pan Fidyka robi postępy i coraz więcej czynności może wykonywać nogami. Mężczyzna więcej czuje, jego mięśnie pracują i zwiększają swoją masę.

  Sam Fidyka twierdzi, że dostał niesamowitego powera, kiedy poczuł, że terapia przynosi efekty. A było to mniej więcej po sześciu miesiącach od zabiegu. - Zaczęło się od mrowienia w jednej nodze. Następny był jakiś ból i naprzemienne uczucie ciepła oraz zimna - opowiadał dziś podczas konferencji. I tak po kolei, aż zaczął wykonywać nogami ruchy. Pan Darek twierdzi, że od kiedy każdy dzień przynosi jakąś zmianę, choćby minimalną, to jest to ten dodatkowa motywacja, by chciało mu się ćwiczyć. Sama operacja to nic. Aby pacjent mógł naprawdę chodzić, prawdopodobnie z pomocą balkonika, a może o lasce, musi naprawdę bardzo ciężko trenować (pan Darek ćwiczy ok. 8 godzin dziennie). Dzięki zabiegowi nie tylko on, ale i lekarze wierzą w postawienie na nogi tych, którzy już dawno stracili nadzieję.

 • AussieTeam napisał/a komentarz do Fatalna kontuzja Darcy'ego Warda! (aktualizacja)

  Współczesna medycyna zna już metodę naprawy rdzenia, pierwsza nowatorska operacja odbyła się w Polsce i zakończyła się sukcesem!

 • AussieTeam lubi Komentarz

  Moim zdaniem sezon powinien zostac dzis oficjalnie zakonczony! masa kontuzji a sytuacja feralna w tym meczu to apogeum czegos co kazdy widzi a malo kto o tym mowi! Czy dziwi kogos fakt,ze Chrisowi odechcialo sie jazdy na zuzlu? Mnie sie zuzla odechcialo w ogole!!!

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

czarna ----

Już Mikołaj grzeje sanie,
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi ,
Święty Dziadek może spełnić.
Zdrowych i Wesołych.Dorota.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.