Puchar UEFA: Bayern rozgromił Anderlecht

Bayern Monachium w meczu inaugurującym pierwszą serię starć w ramach 1/8 finału Pucharu UEFA rozgromił Anderlecht Bruksela, z którym zwyciężył aż 5:0. O wysokim zwycięstwie Bawarczyków zadecydowała przede wszystkim fatalna postawa Polaka - Marcina Wasilewskiego, który już w 44. minucie musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę.

Adam Kiołbasa

Prowadzenie już w 9. minucie objęli goście, dla których bramkę zdobył Altintop. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył niezawodny Luca Toni, tym samym Bayern bardzo szybko wykorzystał liczebną przewagę.

W drugiej odsłonie Bawarczycy osiągnęli zdecydowaną przewagę i stało się jasne, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. W 57. na 3:0 strzelił Podolski, a w 67. gola zdobył Klose. Wynik rywalizacji w samej końcówce ustalił reprezentant Francji - Frank Ribery.

Zatem wydaje się, że kwestia awansu już jest rozstrzygnięta po pierwszym spotkaniu.

Anderlecht Bruksela - Bayern Monachium 0:5 (0:2)
0:1 - Altintop 9?
0:2 - Toni 45?
0:3 - Podolski 57?
0:4 - Klose 67?
0:5 - Ribery 86?

Czerwona kartka: Wasilewski 44? (Anderlecht).