Pojedynek najlepszych strzelców: PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gd. (zapowiedź)

David Logan i Donald Copeland, obecnie najlepsi strzelcy Dominet Bank Ekstraligi, staną w sobotę naprzeciw siebie, bowiem w ramach 23. kolejki polskiej ligi PGE Turów gra z Polpharmą.

Damian Chodkiewicz

Inny wynik, niż pewna wygrana PGE Turowa z całą pewnością będzie ogromną niespodzianką zwłaszcza po tym, jak przygraniczna drużyna pewnie pokonała w środę Prokom Trefl Sopot i tym samym podtrzymała swoje aspiracje o pierwsze miejsce przed decydującą fazą rozgrywek. Zgorzelczanie, najprawdopodobniej, bowiem wiele na to wskazuje, mają już za sobą czasy, kiedy lekceważyli w pewnym stopniu swoich słabszych rywali, przez co przegrywali z nimi mecze, więc w sobotę do meczu przystąpią w pełni skoncentrowani. Koszykarze z przygranicznej drużyny wiedzą jednak, co mogą osiągnąć poprzez zwycięstwa i wobec ewentualnej potyczki Prokomu, więc jest o co walczyć.

Polpharma, od czasu przyjścia do zespołu trenera Adama Prabuckiego, gra zdecydowanie inaczej i co ważniejsze - lepiej. Ekipa z Kociewia ma w swoich szeregach nie tylko najlepszego strzelca ligi - Donalda Copelanda (średnio 20,1 punktu i 4,8 asysty na mecz) oraz najlepiej zbierającego zawodnika obecnego sezonu Dominet Bank Ekstraligi - Hernolla Halla (11,2 punktu i 9,4 zbiórki). Tę dwójkę dzielnie wspomaga Tony Weeden, który identyfikuje się statystykami w postaci 12.1 punktu w każdym spotkaniu.

Starogardzki zespół to była drużyna Davida Logana (19,5 punktu) i Iwo Kitzingera (5,4 punktu), którzy na co dzień reprezentują barwy PGE Turowa i to spotkanie - z całą pewnością - potraktują bardziej poważnie.

Oba zespoły spotkały się już ze sobą w trakcie trwającego sezonu. Wówczas, w trakcie pojedynku w Starogardzie Gd., lepsi okazali się wicemistrzowie Polski, którzy, grając niemalże rezerwowym składem, pewnie wygrali 93:67. O zwycięstwie przesądziła pierwsza kwarta, w której zatrzymany został lider Polpharmy - Donald Copeland, a zgorzelczanie po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili już 31:13, więc do końca kontrolowali wynik spotkania i dowieźli zwycięstwo do końca. Niebywałym wynikiem popisał się Hernoll Hall, który zaliczył aż 23 zbiórki!

W Starogardzie, w pojedynku strzeleckim pomiędzy Donaldem Copelandem a Davidem Loganem, lepszy okazał się ten pierwszy, bowiem zdobył 25 punktów (o pięć więcej niż Logan), ale przebywał na boisku 39 minut. Logan zszedł z boiska po dwudziestu sześciu minutach gry. Ci dwaj gracze w stoczą kolejną swoją walkę w kolejnym spotkaniu, a tego typu pojedynki gromadzą sporą ilość fanów w każdej hali.

W poprzedniej kolejce Dominet Bank Ekstraligi podopieczni Saso Filipovskiego pokonali u siebie, w hicie 22. kolejki, Prokom Trefl Sopot 88:79, chociaż w pewnym momencie prowadzili aż różnicą 21 punktów. Najwięcej punktów dla wicemistrzów Polski zdobył David Logan - 26. Koszykarze Polpharmy, wygrali na własnym parkiecie arcyważny mecz, praktycznie decydujący o utrzymaniu, z Energą Czarnymi Słupsk 88:70. Najlepszym strzelcem wśród zespołu prowadzonego przez Adama Prabuckiego był Donald Copeland, autor 28 punktów.

Mecz pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec a Polpharmą Starogard Gd. odbędzie się w sobotę, tj. 08.03.2008 r., w Zgorzelcu. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.