Czarcik - lubi

 • Czarcik lubi Komentarz

  @lubelak_fan: Już służę odpowiedzią ws Vive:
  Moryto(PS), Kornecki(BR), Sićko (LR - obecnie na wypożyczeniu do czerwca 2020), P. Paczkowski(PR - wypożyczenie do Veszprem do czerwca 2020, kontuzja), T.Gębala(LR - kontuzja) do tego należy dodać Miłosza Wałacha (przyszłość reprezentacji), w tym sezonie w lidze bardzo fajnie pokazał się Cezary Surgiel(lat 17, LS), któremu przeszkodziła kontuzja kolana, aby rozegrać mecze w listopadzie i grudniu. Jak widzisz nie można forsować młodych, bo ich stawy nie zawsze są przygotowane a chłopak przeciążył kolano. Ponadto celem transferowym nr 1 Vive jest Piotr Jarosiewicz, niestety nie zdecydował się na ofertę kieleckiego klubu 2 lata temu po ukończeniu SMS w Gdańsku i podpisał 7 letni kontrakt z Puławami. Do tego trzeba dodać, że w grupach młodzieżowych trenują Kornel Poźniak i Filip Wawrzyniak. Drugi wygrał nawet Camp THW Kiel dla talentów, pierwszy to zdolny młody bramkarz, więc Sławek Szmal ma go na oku. Miasto Kielce wybudowało kwotą kilku milionów halę dla SMS Kielce, przypominam że SMS Gdańsk pomimo wielu lat egzystowania ww szkoły nie dorobiło się własnego obiektu.
  Oczywiście zawsze może być lepiej.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Zawsze byłem zwolennikiem talentu Kamila Syprzaka, ale on sam też musi zrozumieć presję. Jesteśmy dużym krajem z dość silną ligą (jakkolwiek to brzmi) i fajną historią najnowszą szczypiorniaka, zarówno reprezentacyjnego, jak i klubowego. Dlatego my kibice mamy dość duże ambicje i wygrana z Arabią Saudyjską przy wyraźnych porażkach z Białorusią, Rosją i Hiszpanią B nikogo nie zadowala.
  Sprawienie niespodzianki na ME będzie piekielnie trudne ale moim zdaniem ważniejsza niż jakaś fartowna wygrana jest dobra postawa - jakiś progres. Ja za taki uznałbym np zdecydowanie poprawienie agresji w obronie - nie mamy argumentów czysto handballowych i musimy zacząć grać wreszcie z jajami w obronie. A tego brakuje. Agresja, nawet na pograniczu brutalności - to jest jedyne, co możemy przeciwstawić znacznie lepszym technicznie graczom. Ta mocna, męska obrona to jest coś, czego ja oczekiwałbym po naszej drużynie.
  I druga kwestia - niezaleznie od tego, czy wygramy 1 mecz czy żadnego, wynik nikogo nie zadowoli. Musimy patrzeć w przyszłość, a tą przyszłością jest na dziś Kornecki, Morawski, Moryto, Olejniczak, Majdziński, być może też Jarosiewicz i Bondzior. I szczególnie ich progres powinien nas interesować w kontekście imprez, które mogą się odbyć za 3-5 lat, na których oni właśnie mogliby prowadzić kadrę do sukcesów już na miarę oczekiwań, czyli powiedzmy przynajmniej najlepszej "8" dużego turnieju.
  Reasumując - trzymam kciuki. Grajmy mocno, agresywnie, dajmy z siebie 110 % a nikt nie będzie miał żalu o 3 porażki. Progres, w drużynie narodowej i praca u podstaw na poziomie ZPRP - to jest dzisiaj najważniejsze.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Na facebook'u, i w wielu komentarzach tutaj przewija się narzekanie, niekiedy na niskim poziomie, bez wiedzy nt. obecnego stanu kadr polskiego handballa. Zupełnie tego nie rozumiem. Z 6 meczów przygotujących do Euro wygraliśmy raptem jeden, ale w większości pojedynków ja widziałem postęp w grze w ofensywie. Martwi defensywa, tracimy masę goli - a jednak zawsze, nawet gdy w ataku grali u nas Tkaczyk, Szeryf i Kola to defensywa była naszą ogromną siłą. Mam nadzieję, że Rombel ją szlifuje.
  Jesteśmy obecnie drugą, a może nawet trzecią europejską ligą, ale powiem szczerze, że obecna kadra podoba mi się bardziej niż ta Piotra Przybeckiego i nawet jak zbierzemy oklep od Szwedów i Słoweńców (wierzę w conajmniej wyrównany mecz ze Szwajcarami) to te doświadczenia zaprocentują. Naprawdę podoba mi się ten Michał Olejniczak, fajnie wyglądali też Dawydzik, Majdziński, momentami też Sićko. Mamy całkiem mocne koło, bardzo solidną bramkę (tu akurat poziom może nie ścisłej czołówki europejskiej, ale na pewno poziom b.wysoki), silne skrzydła. Może mistrzostwa rozwieją moje nadzieje, ale pierwszy raz od 2 lat poczułem, że z tej mąki może być chleb.
  Oby tylko nasza gra w obronie była twardsza niż na turnieju w Hiszpanii a powinno być nienajgorzej. Ja wiem, że po porażkach jakie są b. prawdopodobne wyleje się wiadro pomyj, ale ludzie opanujcie się - to jest kompletnie nowa kadra. Mam nadzieję, że mistrzostwa wypromują nam kilku graczy na tyle aby menadżerowie z Niemiec czy Francji zechcieli ich ściągnąć do siebie.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Trzeba wykreować nowych liderów i odpuścić zawodników którzy pewnego poziomu nie przeskoczą.
  Według mnie skład na ME powinien wyglądać tak:
  B: Morawski Kornecki Wyszomirski
  LS: Krajewski Jarosiewicz
  PS: Moryto Bondzior
  ŚR: Zarzycki Kondratiuk (pewnie pojedzie Pilitowski być może z tej trójki najlepszy ale nie dający nadziei na przyszłość)
  LR: Sićko Chrapkowski Łangowski (do momentu powrotu Gendy lub Gębali)
  PR: Szyba (do momentu powrotu Paczkowskiego i Bąka) Majdziński (broń Boże Przybylski)
  K: Syprzak Gębala Dawydzik
  Po mistrzostwach podziękować najstarszym i dołączyć zdrowego Daszka Paczkowskiego Gębale Gende, Mauera który skończy studia. Nie ma sensu inwestować w zawodników którzy już nie będą w stanie wskoczyć choćby na średni europejski poziom

 • Czarcik lubi Komentarz

  A mnie na 37 sekund przed końcem, przy stanie 30:28 wsiorbało streama w necie. To się nazywa ku..a dramaturgia :)) Przełączyłem się szybko na relację pisaną i myślałem, że mi oczy wylezą jak te cyferki przeskakiwały :))

 • Czarcik lubi Komentarz

  Wiesz jaka jest najwieksza przepasc? Janc rozegral juz 5 pelnych sezonow w LM. W kazdym zdobywal po kilkadziesiat bramek. Moryto zaliczyl sezon debiutancki. Jasne, w obronie Moryto nie jest przydatny, ale w ataku wcale nie odstaje od Janca, a ma 4 lata doswiadczenia mniej. Zobaczymy gdzie bedzie Moryto za 4 lata, bo moze byc go ciezko utrzymac w kraju.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Czarcik lubi Komentarz

  Ale przecież nikt nie oczekuje powrotu do strefy medalowej. Żaden trener nie zrobi z tego zespołu top 5, ale wzmocnieni Paczkowskim, Gendą, Gębalami, Daszkiem mamy prawo wierzyć, że stać nas na grę o miejsca 10-15. Zresztą spokojnie na ME jest kilka słabszych ekip - nie powinienem może tak pisać świeżo po blamażu w Kosowie, ale jestem spokojny, był to wypadek przy pracy (to samo Kosowo parę miesięcy temu odpaliliśmy +24). Łotwa, Holandia, Ukraina, Bośnia - w meczach z nimi będziemy faworytem. Szwajcaria, Czechy, Portugalia, Czarnogóra, Austria - ekipy, które grając w najmocniejszym składzie spokojnie jesteśmy w stanie pokonać. Macedonia, Białoruś, Rosja - to też nie są jakieś reprezentacje dla nas totalnie nieosiągalne.
  ---
  Ale pal licho o wynik, paru tu komentujących sugeruje, że nie ma po co jechać na mistrzostwa. Nonsens - tylko w meczach o stawkę, w starciu z równymi sobie i lepszymi ekipami będziemy się rozwijać.
  ---
  Wczorajszy mecz, a właściwie jego druga połowa uważam za udany. Wiem, że przeciwnik egzotyczny, ale jednak niegłupio się bronił. Wg mnie za dużo było prób z drugiej linii, do której wysoko wychodzili obrońcy Izraela, w pierwszej połowie szwankowała też skuteczność (Moryto mógł mieć z 15 bramek wczoraj). Personalnie - irytował mnie najbardziej Przybylski. Jeśli forma nie wystrzeli to bardzo bym nie chciał widzieć go w kadrze na mistrzostwach, bardzo chimeryczny zawodnik.
  Zakładając brak kontuzji widzę kadrę mniej więcej tak:

  BR: Morawski, Kornecki, Malcher
  LS: Jarosiewicz, Czuwara, Krajewski
  LR: T.Gębala, Genda, Łangowski, Chrapkowski + liczę, że ktoś tu się jeszcze pokaże, może ten Przytuła
  ŚR: Pilitowski, Kowalczyk, Kondratiuk (tu liczę, że w Górniku zrobi jeszcze krok naprzód) - Potoczny mnie nie przekonuje, obniżył loty wyraźnie, Moryń - nie widziałem w akcji.
  PR: Paczkowski - reszta, czyli Szpera, Przybylski to chimeryczni goście (acz bardziej mi się Szpera podoba), na szybko nie przychodzi mi nikt inny do głowy. Zobaczymy na jesień w jakiej formie jest Szyba. Nie wiem też co ze zdrowiem Majdzińskiego, ale nie liczyłbym bardzo na niego.
  PS: Daszek, Moryto, Mauer
  K: Syprzak, M.Gębala, Walczak, (Klimkow, Salacz, Rogulski)
  ---
  Temat po meczu z Kosovem poruszył hbll, i ja się pod tym co napisał podpisuję - nawet patrząc na ten skład personalny, który IMO nie jest zły - brakuje w tej ekipie lidera na boisku (i poza nim), brakuje drużynie charakteru. Może musi minąć trochę czasu, ekipa się pozna, zżyje i zacznie o siebie jeden za drugiego walczyć, na dziś jednak wydaje mi się to sporym problemem.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Taka ciekawostka, dotycząca sprzedaży biletów na ten mecz. Około 1,5 – 2 tygodnie temu razem z żoną wpadliśmy na pomysł, że może wybierzemy się na mecz Polska - Izrael. W takim razie trzeba kupić bilety. Wszedłem na stronę, która zajmuje się sprzedażą biletów, a tam ku mojemu ogromnemu zdziwieniu pozostało niewiele biletów i to w większości na sektorach za bramką G, G1. Na najlepszych sektorach, zwłaszcza na dole biletów nie było. Pomyślałem co jest grane? Gramy z Izraelem, bilety po 60 zł i w zdecydowanej większości sprzedane? Mówię do żony. Dajmy spokój, 60 zł od twarzy na sektorach za bramką. Tyle tylko idiota zapłaci. Daliśmy sobie spokój. W tym tygodniu, bodajże we wtorek czy w środę raz jeszcze, z ciekawości wszedłem na stronę zajmującą się sprzedażą biletów i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu na dole, na najlepszych sektorach było mnóstwo wolnych miejsc, mnóstwo.
  Pytam się kto odpowiada za taki cyrk? Kto? Wcześniej miałem ochotę pójść na mecz, ale nie było biletów. Nagle w ostatniej chwili okazuje się, że bilety są. Kto je wcześniej blokował i czemu? Rozumiem, że to związek odpowiada za taki stan rzeczy?

 • Czarcik lubi Komentarz

  Jako, że napisałeś prawie dokładnie to samo co chciałem od siebie dodać to mój wewnętrzny leń Ci dziękuje ;)

 • Czarcik lubi Komentarz

  Jeśli Opole krzyczy tyle kasy za Klimkowa to nawet nie próbowałbym się targować tylko zakończył grzecznie negocjacje. 120 tysięcy euro za chłopaka który nie odgrywał kluczowej roli w Superlidze z rocznym kontraktem? Veszprem płaciło 500 za Nenadicia który miał doświadczenie z dużych klubów, król strzelców Bundesligi itp. Ciekawe jak się to skończy. Jeśli przyjdzie ten obrotowy z Niemiec to za rok może nie być miejsca dla Klimkowa.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Nie zgadzam się. Nie było i nie będzie tu potencjału w ataku. Zobaczysz jak będzie w jego kolejnym klubem.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Życzyłbym sobie, żeby więcej było takich trenerów, którzy zdroworozsądkowo podchodzą nie tylko do ręcznej, ale ogólnie do życia. Sport to wielkie emocje, wiadomo. Ale podoba mi się, jak wiele ma szacunku i uznania dla dorobku innych graczy, przeciwników, trenerów - tak jak jest w wywiadzie - niezależnie czy to Arka czy Barca.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Tobias "Tęczowy nie lubiący cheerliderek" Karlson, który do końca swojej kariery zapowiedział grę w tęczowych butach? Do tego w wieku, który predysponuje nie do gry a do ciągłego leczenia kontuzji? Nie wydaje mi się, albo inaczej "mam nadzieję, że nie".

 • Czarcik lubi Komentarz

  Julen szacunek za tego karnego w finale LM.......i za tą dzisiejszą przyśpiewkę :)

 • Czarcik lubi Komentarz

  Czy to na pewno jeszcze portal o piłce ręcznej czy już o szachach ? W przeszłości połamane żebra u dwóch zawodników w jednym meczu - bez konsekwencji, Lijek w szpitalu z uszkodzoną krtanią , a gościu który to zrobił gra w następnym meczu jak gdyby nigdy nic (co prawda w pampersach). Tutaj jakieś szturchnięcie jakich kilkanaście w każdym meczu a tu lament i robienie cyrku. To nie gra w bierki,
  Potem piszą o atmosferze ,,świętej wojny".
  ,,Co wy wiecie o zabijaniu ?"

 • Czarcik lubi Komentarz

  Slabe, "dziecinne" zachowanie Orlen Wisly - jeden podkresla wielkodusznosc klubu dla dobra polskej pilki recznej, inni wysylaja donosy. Trzeba bylo zglosic od razu obydwa przewinienia - ale chyba nikt sie nie spodziewal, ze ukarany zostanie rowniez Sulic. Ciekawe czy to napewno pracownicy klubu tak skrupulatnie analizowali przebieg spotkania czy skorzystali z uprzejmosci swoich kibicow, ktorzy przesciguja sie w mediach spolecznosciowych (zwlaszcza pewna pani na Facebooku) a i pan dyrektor sportowy tez sie uaktywnil medialnie "Dzialamy @ wyslany do Komisarza Ligi Piotra Lebka. Czekamy na odpowiedz".
  Slabe bardzo slabe

 • Czarcik lubi Komentarz

  Wiesz co to ironia i sarkazm? Chyba nie. Próbuje wyśmiać takie pomeczowe interpretacje. Jeżeli Sulic dostał karę zawieszenia to Karalek też powinien dostać, ale to powinno skończyć się karami 2-minutowymi w meczu. Takie interpretacje po meczu nie przynoszą nikomu korzyści. Kulesh powinien dostać zawieszenie bo odleciał, ale pozostałe dwie sytuacje to jest 2 minuty. Jaka to sprawiedliwość kiedy Sulic za ten faul gdyby został dostrzeżony dostałby 2 minuty, a teraz nie zagra w meczu? To samo dotyczy Karaleka. Poza tym interpretujemy zachowanie Karaleka, a Obradovic w tej akcji zrobił chyba błąd kroków. To normalne, że sędziowie pewnych rzeczy nie wychwycą, bo podejrzewam, że kilka bramek nie powinno w normalnym meczu być uznanych ze względu na błąd kroków, rzut podparty, faul w ataku itp. Dlatego bawi mnie taka interpretacja zachowań zawodników. Jeżeli sędzia tego nie widział w meczu i nie dał kary to jeśli nie jest to wyjątkowo niesportowe zachowanie np.opulcie, celowe kopnięcie albo nadepnięcie to trzeba przejść wobec tego bez żadnej kary. Robienie sprawiedliwości na siłę wypacza wynik. Jeżeli zrobi się z tego stały trend to nie chce oglądać takiej piłki ręcznej. Zadbajmy o poziom sędziów, a nie analizy wideo po meczu.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Trochę paranoja. Wygląda na to że w Płocku ktoś siedzi i ogląda cały mecz w zwolnionym tempie żeby znaleźć coś na Kielczan. Tutaj Mihić też nie jest bez winy bo trzymał Karaleka. Równie dobrze sędziowie już przed uderzeniem mogli gwizdnąć faul w ataku. Myślę że takich akcji znalazł by więcej z udziałem zawodników obu ekip. Niech Wisła jeszcze wyśle urywek ostatniej akcji jak Zdrahala kroki robi, po czym Daszek rzuca na remis... Trochę to słabe. Czekam na decyzję komisji. Będzie beka jak go zawieszą a Wisła i tak tego nie wykorzysta.

 • Czarcik lubi Komentarz

  Komentarz usunięty