Siódemka kolejki ekstraklasy kobiet

W pierwszych meczach fazy play-off nie zanotowaliśmy niespodzianek. Swoje spotkania wygrywały drużyny, które były wyżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej, czyli SPR Asseco BS Lublin, Interferie Zagłębie Lubin, Piotrcovia Piotrków Trybunalski i Politechnika Koszalińska. W grupie walczącej utrzymanie ważne punkty wywalczyły drużyny Ruchu Chorzów i Słupi Słupsk.

Maciej Brum
Maciej Brum

Najważniejsze pojedynki ekstraklasy kobiet rozgrywane są w fazie play-off, stąd też cykliczne zestawienie "Siódemki kolejki" będzie opierać się na zawodniczkach rywalizujących bezpośrednio o najwyższe lokaty w rozgrywkach. Oczywiście nie przekreślamy szczypiornistek rywalizujących o miejsca 9-12, jednak nominacje z tych konfrontacji z uwagi na ich rangę, będą brane pod uwagę w drugiej kolejności.

Bramkarka: Iwona Łącz (Politechnika Koszalińska) [5]
W meczu pomiędzy Politechniką Koszalińską a Łączpolem Gdynia bardzo ważną rolę odegrała bramkarka akademiczek. Iwona Łącz pomimo kontuzji pleców jakiej nabawiła się na treningu zagrała bardzo dobre zawody. W początkowej fazie spotkania nie pozwoliła przeciwniczkom na wypracowanie przewagi niejednokrotnie broniąc w bardzo trudnych sytuacjach. W końcówce z kolei dzięki jej interwencjom koszalinianki utrzymały bezpieczną różnicę bramkową, która w konsekwencji dała im ważne zwycięstwo.

Lewe skrzydło: Katarzyna Gleń (Zgoda Ruda Śląska) [3]
Skrzydłowa Zgody jako jedna z niewielu zawodniczek tej drużyny zaprezentowała dobrą formę w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Zdobyła 7 bramek co było zdecydowanie najlepszym wynikiem wśród rudzianek. Niestety dla niej nie przełożyło się to na dobry wynik zespołu i Zgoda poniosła porażkę. Dzięki jednak temu występowi Katarzyna Gleń po raz trzeci znalazła się w naszym zestawieniu.

Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (Interferie Zagłębie Lubin) [15]
Joanna Obrusiewicz ma już chyba patent na miejsce w naszym zestawieniu. Po raz kolejny zagrała świetne spotkanie, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny. Zdobyła 7 bramek i zupełnie wybiła elblążankom z głowy nadzieje na nawiązanie równorzędnej walki. Jej świetną formę dostrzegł także trener kadry narodowej, który po raz kolejny powołał ją na konsultację szkoleniową i towarzyskie mecze z Białorusią.

Środek rozegrania: Agata Wypych (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) [5]
Rozgrywająca Piotrcovii po długiej przerwie spowodowanej kontuzją powoli wracała do formy. I ta przyszła chyba w najlepszym możliwym momencie. W meczu ze Zgodą Ruda Śląska Agata Wypych zagrała wreszcie tak, jak oczekiwali od niej trenerzy i kibice. Zdobyła 12 bramek, w tym aż 9 z gry i była najlepsza na boisku dzięki czemu po dłuższej przerwie po raz kolejny znalazła się w ”Siódemce kolejki”.

Prawe rozegranie: Agnieszka Wolska (SPR Asseco BS Lublin) [1]
Leworęczna rozgrywająca przychodziła do Lublina jako osoba, która ma decydować o sile ofensywnej SPR-u. Bardzo długi czas zawodniczka ta nie potrafiła jednak pokonać pełni swoich możliwości. W sobotnim meczu z Carlosem-Astol zaprezentowała się nieźle, sygnalizując wyraźny wzrost formy. Zawodniczka zdobyła 6 bramek, będąc jedną z najlepszych na boisku dzięki czemu zadebiutowała w naszym zestawieniu.

Prawe skrzydło: Marzena Stochaj (Carlos-Astol Jelenia Góra) [2]
Młoda skrzydłowa Carlosa-Astol Jelenia Góra, szczególnie w drugiej połowie ćwierćfinałowego spotkania w Lublinie, zaprezentowała się znakomicie. Zawodniczka była bezbłędna w rzutach ze skrzydła nawet z bardzo ostrego kąta czym do rozpaczy doprowadzała bramkarkę gospodyń. Jej świetna postawa została dostrzeżona przez trenerów kadry i Marzena Stochaj została powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Kołowa: Patrycja Kulwińska (Łączpol Gdynia) [2]
Kołowa Łączpolu Gdynia po raz drugi znalazła miejsce w naszym zestawieniu. W spotkaniu z Politechniką Koszalińską to ona w drugiej połowie poderwała swój zespół do walki jednak nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Poza tym wykazała się niezłą skutecznością i zdobywając 6 bramek była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Trójmiasta.