NHL: Gospodarze górą

Ze wszystkich czterech środowych spotkań ligi NHL zwycięsko wychodzili gospodarze. Najciekawiej było w Columbus i Anaheim, gdzie miejscowi pokonali rywali 4:3 (Chicago i Nashville) dopiero po dogrywkach.

Grzegorz Grajdura

Dzięki cennej wygranej zawodnicy Columbus Blue Jackets umocnili się na szóstej pozycji w konferencji zachodniej. Gola na wagę zwycięstwa w trzeciej minucie dogrywki zdobył Antonie Vermette. Wyraźnie zmęczeni Blackhawks przegrali czwarte spotkanie z rzędu. - Jakoś nie potrafimy się przełamać, jednak wiemy, że najwyższy czas już zakończyć tą serię - mówił po meczu Patrick Kane, który wraz z Jonathanem Toewsem zaliczył gola i asystę. Dla gospodarzy takim samym wyczynem popisał się R.J. Umberger.

Siedem bramek kibice zobaczyli także w Anaheim, gdzie Ducks pokonali Nashville Predators również po dogrywce. Szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił już w 34. sekundzie dogrywki Teemu Selanne. Dzięki zwycięstwu "Kaczory" mają do ósmych Edmonton Oilers trzy punkty straty, a przed nimi zostało jeszcze dwanaście meczów. Na siódmej pozycji są Nashville Predators, jednak wciąż nie mogą być pewni gry w play off.

Passa czterech wygranych New Jersey Devils, którzy we wtorek świętowali 552. zwycięstwo w lidze Martina Brodeura, została przerwana. Kanadyjczyk w środowym spotkaniu został zastąpiony przez Kevina Weekesa, jednak ten nie powstrzymał Devils od porażki. Dla Carolina Hurricanes dwukrotnie trafiał Anton Babchuk, a gola i asystę zanotował Siergiej Samsonow. Wygrać w Calgary nie udało się Dallas Stars, choć do połowy trzeciej tercji utrzymywał się remis. Ostatecznie trafienie Erica Nystroma pozwoliło gospodarzom cieszyć się z dwóch punktów.

Wyniki:

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 4:2
Columbus Blue Jackets - Chicago Blackhawks 4:3 (po dogrywce)
Calgary Flames - Dallas Stars 2:1
Anaheim Ducks - Nashville Predators 4:3 (po dogrywce)

3. Edmonton 33 27 9 194 211 75
4. Minnesota 33 29 8 180 174 74