PODSUMOWANIE RUNDY ZASADNICZEJ PGE EKSTRALIGI!!!

autor: ROSE FORCA DARCY | 2015-08-30, 22:29 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
[b]14 kolejek, 56 meczów, 840 biegów i 5040 punktów do rozdania. Wszystko to za nami. Znamy już zestaw par play-off, wiemy jakie zespoły pozostają w PGE Ekstralidze mimo tego, że kończą sezon w sierpniu, wiadome jest jaka ekipa będzie biła się o utrzymanie i jaka drużyna opuściła grono najlepszych. Runda Zasadnicza dobiegła końca.


[/b]

 

PGE Ekstraliga nosi miano najlepszej ligi świata. Ścigają się w niej, poza Chrisem Harrisem i Troyem Batchelorem, wszyscy zawodnicy cyklu Grand Prix. Poza tym ligę wzbogacają zawodnicy jeżdżący w SEC. W Polsce liga jest na najwyższym poziomie, to na jej torach jest najwięcej pieniędzy do zarobienia. To w kraju nad Wisłą są najpiękniejsze żużlowe obiekty i to tutaj na mecze przychodzi najwięcej kibiców. Kibiców dla których żużel to religia.

Przed sezonem nie brakowało dywagacji nad tym, kto awansuje do pierwszej czwórki, kto spadnie, jaki zespół będzie najsilniejszy a który najsłabszy. Wszystkie te prognozy zostały zweryfikowane przez tor i zawodników. Przyszedł czas aby te przepowiednie przekreślić grubą kreską i rozpocząć rundę play-off!

1. Unia Leszno

Przed sezonem włodarze i kibice Unii nie kryli swoich mistrzowskich aspiracji. Unia Leszno została wzmocniona Emilem Saifutdinovem i Thomasem H. Jonassonem. Dodatkowo w ekpie byków występuje aktualny Mistrz Świata Juniorów Piotr Pawlicki, trzykrotny indywidualny Mistrz Świata Nicki Pedersen. Skład leszczyńskiej Unii uzupełniają zawsze groźni i solidni Przemysław Pawlicki i Grzegorz Zengota. Ekipa z Wielkopolski udowodniła swoją dominację wygrywają 12 spotkań i notując zaledwie dwie porażki z ekipą z Dolnego Śląska i u siebie z toruńskim Apatorem. W Unii Leszno praktycznie nie ma słabych punktów. Drużyna Adama Skórnickiego jest faworytem do głównego trofeum i jego brak będzie można uznać za porażkę.


 

2. Unia Tarnów

Zespół, który budzi szacunek. Drużyna Unii Tarnów przed sezonem skazywana była przez wielu kibiców i ekspertów na środek tabeli a przez część pesymistów nawet do walki o utrzymanie. Jednak ekipa Pawła Barana zaskoczyła wielu i z impetem wskoczyła na drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Jaskółki wygrały dwa wyjazdy, jeden zremisowały i przegrały zaledwie jedno spotkanie z kapitalną Unią Leszno. Siłą ekipy z Mościc jest wyrównana formacja seniorska. Janusz Kołodziej, Martin Vaculik i Leon Madsen są w piętnastce najlepszych zawodników ligi. Unia Tarnów ma słabszą formację juniorską. Jedynie Ernest Koza na swoim domowym torze może być realnym wzmocnieniem Jaskółek o czym sromotnie przekonał się Apator Toruń. Obecność tarnowskiej Unii w play-off dla wielu będzie stanowić zaskoczenie.

 

3. Sparta Wrocław

Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska jest jednym z objawień sezonu. Sparta musiała w pierwszej części sezonu objechać wszystkie domowe mecze na Stadionie Olimpijskim. Spowodowane było to remontem zabytkowego stadionu. Drużyna pod wodzą Piotra Barona nie pozostawiała na swoich rywalach suchej nitki. Jedynym zespołem, który wygrał „pod wieżą” był Falubaz Zielona Góra. Sukces ten Wrocław zawdzięcza w dużej mierze torowi, który był przygotowany tak aby gospodarze czuli się na nim najlepiej. Ścieżka metr od krawężnika była złotym środkiem do pokonania prawie każdego rywala. Piotr Baron w swojej tali miał regularnie punktującego Woffindena, Macieja Janowskiego, który swoją formę potwierdził IMP w Gorzowie a także pozytywne zaskoczenie – Vaclava Milika. Młody Czech potrafił napsuć krew znacznie wyżej notowanym rywalom. Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazał się Maksym Drabik. Syn słynnego Slammera poczynił gigantyczne postępy czego dowodziła czwarta średnia wśród juniorów w Ekstralidze. Jedno jest pewne, Sparta Wrocław na arenie w Częstochowie zrobi nie złą karuzelę.

 


4. Apator Toruń

Toruńska drużyny przed sezonem była na etapie wielkich przemian. Zmienił się właściciel, menager, odszedł Tomasz Gollob i „Rosyjska torpeda”. Skład przemeblowano, zakontraktowano Grigorija Łagutę, Jasona Doyla i Kacpra Gomólskiego. Z założenia skład miał być równy, waleczny, który miał wygrać z każdym. W pierwszej części sezonu torunianie radzili sobie bardzo dobrze gdzie na wyjazdach regularnie robili powyżej 40 oczek. Dodatkowo w pierwszych spotkaniach brakowało wychowanków – Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Apator sensacyjnie wygrał w Gorzowie i w Lesznie. I na tym w zasadzie zakończyła się dobra jazda ekipy z Grodu Kopernika. Reszta sezonu zdecydowanie poniżej oczekiwań. Toruń wygrał u siebie tylko cztery mecze, dwa zremisował i jeden przegrał. Warto dodać, że Toruń ma najmniej punktów bonusowych ze wszystkich ekip, które awansowały do play-off. Problem Torunia leży w jego torze, który nie jest ich atutem i w braku lidera. Poza Pawłem Przedpełskim cała ekipa jedzie poniżej oczekiwań. Z Doyla zeszło powietrze, Łaguta wygrał tyle samo biegów co Grzegorz Zengota, Miedziński zmaga się z kontuzją, Gomólski postępów żadnych nie zrobił a Chris Holder jedzie raz lepiej a raz gorzej. Póki co jest to najsłabsza drużyna rundy play-off.

 

5. Falubaz Zielona Góra

Zielonogórska ekipa doświadczyła w tym sezonie co rok i dwa lata temu przeżywał Apator Toruń. Kontuzja Jarosława Hampela wykluczyła go na większość ligowego sezonu, kontuzje Grzegorza Walaska, Piotra Protasiewicza sprawiła, że w grodzie Bachusa spotkania ekipy Jacka Frątczaka częściej odbywały się na szpitalnej sali. Dodatkowo lekkomyślny wybryk Aleksandra Łoktajewa sprawił, że Falubaz nie miał za bardzo kim jechać. Lekiem na to całe zło miał być Darcy Ward i do pewnego momentu był. Australijczyk ze swoją nieziemską formą zadziwiał żużlowy świat i ciągnął wynik Falubazu. Na formacji juniorskiej z czasem przebudził się tylko Krystian Pieszczek. Na W69 od ośmiu lat wakacje. Będzie to dobry czas na złapanie oddechu, przemyślenie pewnych spraw i ich poukładanie. To co bardzo cieszy (mnie też) to to, że Patryk Dudek nie stracił nic ze swojego błysku. Bardzo udane występy po tak długiej przerwie dowodzą, że młody wychowanek Falubazu ma gigantyczny potencjał. Mimo wielu niepowodzeń, Falubaz do końca był groźny, za co ekipie Jacka Frątczaka należy się szacunek.

 

6. Stal Gorzów

Największe rozczarowanie tegorocznego sezonu. Aktualny Drużynowy Mistrz Polski pokazał, przez sześć kolejek z rzędu, że król jest nagi. Tak fatalnego początku sezonu nie pamiętam. W Stali uznano, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Od początku były tarcia na linii zawodnicy – Piotr Paluch. Na zbawienie znów przypomniano sobie o Stanisławie Chomskim, jednak z pustego to i Salomon nie naleje. W Gorzowie na samym początku druga linia nie jechała jak powinna, Świderski z Gapińskim częściej jeździli na wycieczki niż na mecze. Jednak największa przyczyna porażki ekipy z nad Warty leży w Krzysztofie Kasprzaku. Wychowanek leszczyńskiej Unii zawiódł na całej linii, ze swoją średnią biegową zajmuje dopiero 34 miejsce. Od Krzysztofa Kasprzaka w lidze więcej biegów wygrał nawet Artur Mroczka! Żagar i Iversen sami nie byli w stanie ciągnąć wyniku Stali Gorzów, choć im samym też zdarzały się wpadki. Jednak prawdziwym liderem i herosem gorzowskiej Stali był Bartosz Zmarzlik. Czwarta średnia w lidze, będąc jeszcze juniorem sama mówi za siebie. Bartek na swoim torze był praktycznie nie do ugryzienia. Zachwycał prędkością i finezją w wyprzedzaniu rywali biorąc bardzo często ciężar rywalizacji na swoje barki. Tym samym Gorzów wraz z Falubazem sprawił, że żadna ekipa z lubuskiego nie awansowała do fazy play-off. Brak obu tych ekip w walce o medale to z pewnością zaskoczenie. Ale na tym polega piękno sportu.

 

7. Stal Rzeszów

Ekipa, która z pewnością nie przyniosła wstydu. Bardzo udane wyjazdy, dobre mecze u siebie sprawiały, że drużyna z podkarpacia napsuła dużo krwi swoim rywalom. Janusz Ślączka w swojej tali miał dwa asy – Grega Hancocka i Petera Kildemanda. To ta para bardzo często trzymała wynik. Jak do tego udane zawody zaliczył Larsen z Lampartem, szczególne u siebie, to ekipa z Hetmańskiej miała zwycięstwo w garści. Z biegiem sezonu rozkręcał się Krystian Rempała, który koncert dał w Tarnowie przeciwko miejscowej Unii. Mimo problemów organizacyjnych i sponsorskich u progu sezonu Żurawie zmontowały bardzo ciekawy skład, który w mojej ocenie spokojnie utrzyma się w lidze o ile dojdzie do baraży.

 

8. GKM Grudziądz

Miasto gdzie od samego początku czuło się głód jazdy w elicie. Grudziądzki GKM zakontraktował ciekawe nazwiska jak Artiom Łaguta a zwłaszcza Tomasz Gollob. W przypadku tego drugiego mieliśmy być świadkami wielkiego odrodzenia. Swoistego katharsis nie było. Tomasz Gollob walkę nawiązywał tylko u siebie na domowym torze gdzie bardzo często pokazywał jazdę z dawnych lat. Zwłaszcza w pojedynku u siebie ze Stalą Gorzów gdzie kibice w Grudziądzu po tym meczu uwierzyli, że mogą się bić o coś więcej ale rzeczywistość okazał się bardziej brutalna. Grudziądz miał trochę skład bez pomysłu. Regularną jazdę prezentował głównie Buczkowski z Łagutą. Okoniewski z Jeleniewskim, groźni byli głównie u siebie. Dodatkowo GKM miał chyba najsłabszą formację juniorską w lidze. To skutkowało aż 9 porażkami i zaledwie 5 wygranymi, warto podkreślić, że beniaminek nie zainkasował żadnego punktu bonusowego. Co cieszy to to, że GKM jechał do końca, nie wystawiali składów oszczędnościowych i ambitnie rywalizował z każdym rywalem. Mimo tego, że nie zawojowali ligi to z pewnością wstydu nie przynieśli.

 

Po tych czternastu pełnych emocji kolejkach tabela ligowa prezentuje się następująco:

 

Play-off

Jak co roku runda finałowa zapowiada się bardzo emocjonująco. Czy będziemy świadkami niespodzianek? Oby, w końcy po to przychodzimy na stadiony.
Pary:
1. Apator Toruń - Unia Leszno
2. Spart Wrocław - Unia Tarnów

Mój typ:

1. Unia Leszno
2. Sparta Wrocław
3. Unia Tarnów
4. Apator Toruń

Mam nadzieję, że te PO dostarczą nam wielu kapitalnych wrażeń, bez skandali, upadków. Sam sport, sama walka, sam żużel!

Zachęcam wszystkich do dyskusji i typowania fazy Play-off w komentarzach.

Pozdrawiam
ROSE

#StayStrongDarcy

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
ROSE FORCA DARCY

Ale w Toruniu Paweł na juniorce zostaje, odejdzie Fajfer a nie wiem czy to takie osłabienie, może trochę na pewno. Z pewnością seniorka Pawlickiego to spore osłabienie Unii. W Rzeszowie pod warunkiem, że Rempała wróci do Tarnowa ale wtedy Jaskółki na tej pozycji się wzmocnią. Tak ROW będzie miał fajną parę Woryna-Wieczorek. Z juniorami jakoś za bardzo jakiś wielkich następców nie widać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Rownie ciekawe będą pary juniorskie w przyszłym sezonie w ekstralidze.Odejdzie paru zawodników którzy cos znaczyli w lidze.Leszno po odejsciu Pawlickiego dosc sporo straci.Podobnie Torun i Rzeszów.Zakładając...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wanow

Rownie ciekawe będą pary juniorskie w przyszłym sezonie w ekstralidze.Odejdzie paru zawodników którzy cos znaczyli w lidze.Leszno po odejsciu Pawlickiego dosc sporo straci.Podobnie Torun i Rzeszów.Zakładając wariant ze nikt z czołowych zawodników nie opusci swojego klubu to najsilniejsząjuniorke bedzie miałWrocław i Gorzów .Niezłą juniorka bedzie miał ROW jesli awansuje.Tarnów i Zielona bedą miały juniorke na podobnym jak w tym roku poziomie.A z prawdziwych nastepców jakos nie widać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

To jest bardzo ciekawy pomysł na kolejny blog :) Ale masz rację, temat jest ważny rozważenia. Jest grono zawodników, którzy będą musieli podejmować trudne decyzje.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

To jest bardzo ciekawy pomysł na kolejny blog :)
Ale masz rację, temat jest ważny rozważenia. Jest grono zawodników, którzy będą musieli podejmować trudne decyzje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Co by nie napisac to mam podobne typy co do końcowej tabeli tak jak ty Rose.Ja akurat porusze inny wątek kończącego się sezonu a mianowicie kto z zawodników będzie miał spore kłopoty...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Nic się nie zmieni. Będą dalej dla siebie wyrozumiali, będą liczyć na to, że Unia się położy. Nie tędy droga.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Widzę, że w dzisiejszym wywiadzie z Miedziakiem mamy potwierdzenie słów Gajewskiego które przytoczyłem w moim wpisie. Czyli była rozmowa w szerszym gronie klubowym na temat toru i wnioski generalnie te...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
imilio

Widzę, że w dzisiejszym wywiadzie z Miedziakiem mamy potwierdzenie słów Gajewskiego które przytoczyłem w moim wpisie. Czyli była rozmowa w szerszym gronie klubowym na temat toru i wnioski generalnie te same.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 1 września 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
elvis

i tak by mu nie dali nic powiedziec-pamietasz jak stachyra chcial ostatnio podziekowac...nie bylo czasu an głupoty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Cysio podsuną mi pewien pomysł, a mianowicie taki, żeby zaprosić Rose'go jako komentatora-eksperta w meczu na żywo(ze strony kibiców), lub wieczorem do studia. Co Pani na to, Pani Dario i Pan redaktorze...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lukim81

życie napisało całkiem odmienny scenariusz typowałem tak w PO
Unia Leszno
Spar falubaz Zielona Góra
Apator Toruń
Stal Gorzów
Środek tabeli.
Sparta Wrocław
Unia Tarnów
O spadek
Stal Rzeszów
GKM Grudziądz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
scv

Podsumowanie taki, że nic dodać nic ująć. Nic tylko się podpisać. Aż sobie porównałem z własnymi typami przedsezonowymi i ... no cóż, nie mam się czym chwalić:) Unię Leszno typowałem na 2 pozycję, Unię Tarnów - na 5, Spartę - hehe, na spadek (owszem, warunkowałem to ewentualną kontuzją któregoś z liderów), odszczekuję zresztą, bo pojechali lepiej pod każdym względem od tego co sobie wymyśliłem, Toruń - na 3, Zieloną górę na 1, Stal Gorzów - na 4, swój Rzeszów na 6, a Grudziądz - na 7. Czyli posiałem dokumentnie, ale cieszę się, że emocjonujący sezon za nami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wanow

Co by nie napisac to mam podobne typy co do końcowej tabeli tak jak ty Rose.Ja akurat porusze inny wątek kończącego się sezonu a mianowicie kto z zawodników będzie miał spore kłopoty aby w elidze się załapać.Gollob dla niego ta liga to już zbyt wielkie wyzwanie Kasprzak Miedzinski Jabłonscy Z konczących wiek juniora to tylko Pawlicki ma papiery na jazde w 1 składzie.Czaja i Fajfer to raczej do Nice ligi.I co smutne że praktycznie nie widać z paroma dokładie trzema wyjątkami aby ktoś z niższej ligi mogł cos pokazac w Elidze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 2 września 2015 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eddy

A jak Cie nie zaprosza to zaloz konkurencyjnu magazyn ...cos jak "Ekstraliga w ...pigulce" i pewne jest ze dlugo w tej rywalizacji nie ...pociagna!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Było by to spełnienie moich marzeń :) Niesamowita sprawa, choć kompletnie nie realna :) Ale pomarzyć można. Pozdrawiam :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Ja uważam, że 52:38 daje nam taką szansę. Ale kto ma to zrobić, Paweł może jechać tylko 5 biegów.
A co do Holdera i Łaguty to pełna zgoda. Cześć z nich bardziej myśli już o kolejnym sezonie i nikt o Toruń zabijać się nie będzie. Tym bardziej, że w klubie nie ma wielkiego ciśnienia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Aaaa pół finały play-off. To dobrze, że pierwszy mecz jedziemy u siebie. My zwyczajnie nie potrafimy odrabiać strat. Nigdy nam to nie wychodziło! Nawet jak byliśmy dużo mocniejszą drużyną od rywala -...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Dobrze, nie ma preparować toru ale zrobić tak aby naszym zwyczajnie pasował.
Widowisko widowiskiem ale z tego medali nie będzie.
Co do tyli imprez to się zgadzam, jest tego za dużo i jakiś wpływ to ma na postawę gości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Co do toru w Toruniu. Gajewski wypowiadając się na temat naszego toru, ma głównie na myśli to, że jest on znakomicie znany większości zawodników. Chodzi o geometrię, sposób pokonywania łuków i to jak...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Dzięki piękne:)
Będzie ciężko ale dajmy się zaskoczyć, sport żużlowy widział już nie takie niespodzianki.
Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Świetny blog kolego, dzięki .Jeżeli chodzi o atut własnego toru to w tym sezonie możemy o nim zapomnieć.Nawet gdyby na oba mecze tor byłby inny niż dotychczas to nic to już nie zmieni.Taki tor trzeba...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Było by to spełnienie moich marzeń :)
Niesamowita sprawa, choć kompletnie nie realna :)
Ale pomarzyć można.
Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Cysio podsuną mi pewien pomysł, a mianowicie taki, żeby zaprosić Rose'go jako komentatora-eksperta w meczu na żywo(ze strony kibiców), lub wieczorem do studia. Co Pani na to, Pani Dario i Pan redaktorze...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
imilio

Aaaa pół finały play-off. To dobrze, że pierwszy mecz jedziemy u siebie. My zwyczajnie nie potrafimy odrabiać strat. Nigdy nam to nie wychodziło! Nawet jak byliśmy dużo mocniejszą drużyną od rywala - 1996r!!!! Yezooo pozwól mi kiedyś o tym zapomnieć ;-) Jeżeli wygramy 50-40 z Lesznem i utrzymamy to przez 6 - 7 biegów, jesteśmy w stanie być w finale, to jest realne panie Rose ale warunkiem jest zwycięstwo u nas, minimum w takim wymiarze. Boję się jednak o to, że w głowach Holdera i Łaguty, tez sezon dobiegł już do końca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 31 sierpnia 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
imilio

Co do toru w Toruniu. Gajewski wypowiadając się na temat naszego toru, ma głównie na myśli to, że jest on znakomicie znany większości zawodników. Chodzi o geometrię, sposób pokonywania łuków i to jak się zachowuje nawierzchnia podczas trwania zawodów. Wiedza na ten temat wynika z ilości startów/imprez które się u nas odbywają. Oprócz ligi mamy SGP, mamy SBP, runda SEC, dojdzie jakiś turniej np. Adriana Miedzińskiego itd. duża ilość imprez i możliwości poznania tego toru. A zawodnicy w tym całym cyrku ci sami...To wg, Jacka Gajewskiego powoduje zupełne wytrącenie nam asa jakim mógłby być tor. Kwestia samej nawierzchni jest wg. naszego managera absolutnie drugorzędna, tym bardziej, że nagłej rewolucji zrobić nie możemy bo się sami na niej wyłożymy. To co Wam tu przekazałem to w prostej linii stanowisko p. Jacka z którym miałem okazję właśnie o tym osobiście rozmawiać. Naszą rozmowę zakończył słowami "a zdrowie zawodników jest najważniejsze, ja się w drugiego Ślączkę bawił nie będę"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 31 sierpnia 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RavStal

W Gorzowie wystąpił tzw. syndrom nasyconych lwów. Bieżący skład się zwyczajnie przejadł i zmiany są potrzebne. Nikt się nie spodziewał, że Kasprzak będzie jechał taki piach cały sezon. Dobrze, że Bartek trzymał formę, bo spadek byłby murowany.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Solar 1

Świetny blog kolego, dzięki .Jeżeli chodzi o atut własnego toru to w tym sezonie możemy o nim zapomnieć.Nawet gdyby na oba mecze tor byłby inny niż dotychczas to nic to już nie zmieni.Taki tor trzeba poznać ,Gajewski ma problem żeby zebrać zawodników na wspólne trening jak w takich warunkach można trenować np.starty które w wykonaniu naszych zawodników są od początku sezonu fatalne.No cóż,dobre i czwarte miejsce,trzeba z nadzieją czekać na nowy sezon.Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Też uważam, że czas pochylić się nad torem. Poza tym nie mamy startów. To są dwie bolączki które dają taki wynik jaki dają.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gul falubaz

Na mościcach mieli przyzwolenie na zdobycie bonusa wtedy bardzo im potrzebnego ,teraz nie będzie taryfy ulgowej , beton i 5;1 w biegach bez Tajskiego. Pożyjemy zobaczymy ,pozdr.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

A ja myślę, że Wrocław da radę, na Mościcach ogarnęli i mogą to powtórzyć.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nevermore

Z tą tabelą to trochę pojechałeś hihi ... ale dobra, Twoja sprawa. Ja to widzę inaczej ( subiektywnie oczywiście ). Nr 1 Tarnów, Nr 2 Leszno, Nr 3 Wrocław i niestety Nr 4 Toruń. Co będzie, to zobaczymy za parę tygodni, ale wierzę w mój typ :))


p.s. Nie dacie rady z Bykami, ale ja tam się mało znam ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

tabela na koneic> 1.torun 2.tarnow 3.leszno 4.wts

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
--.night.--

ty wiesz jaka by byla ogladoalnosc? i nie byloby trzymania paluszka w d... panom redaktorom.. CALA PRAWDA.. CALY PROGRAM..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

... że tak się wtrącę ;) Ja bym zaprosił NIGHT'a, przecież on wszystko wie najlepiej i nie ma tu żadnej złośliwości z mojej strony, a wręcz przeciwnie :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nevermore

... że tak się wtrącę ;) Ja bym zaprosił NIGHT'a, przecież on wszystko wie najlepiej i nie ma tu żadnej złośliwości z mojej strony, a wręcz przeciwnie :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

No co Ty! Blady strach padł by na niektórych "ekśpertów-redachtorów) i zablokowali by taki pomysł. Ja jestem ZA! :) ROSE DO TELEWIZJI (ja na poważnie, bez złośliwości) :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
smakosz RSKŻ

No co Ty! Blady strach padł by na niektórych "ekśpertów-redachtorów) i zablokowali by taki pomysł.
Ja jestem ZA! :)
ROSE DO TELEWIZJI (ja na poważnie, bez złośliwości) :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Cysio podsuną mi pewien pomysł, a mianowicie taki, żeby zaprosić Rose'go jako komentatora-eksperta w meczu na żywo(ze strony kibiców), lub wieczorem do studia. Co Pani na to, Pani Dario i Pan redaktorze...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pavlus RSKŻ

Hahaha Ty nie jesteś złośliwy? ;) Masz czego zazdrościć. Z pozostałą częścią się zgadzam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Gdybym był złośliwy, to napisałbym że Rose szuka pracy ;) Na szczęście nie jestem, więc napiszę tylko że poziom tego bloga przerasta o klasę twórczość redakcji SF. Gratulacje i szczere wyrazy uznania....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pavlus RSKŻ

Moje typy medalowe są takie same, choć wolałbym zamienić dwa pierwsze miejsca.
Co do Falubazu, to nie zawsze wszystko wychodzi. Jakieś zmiany muszą przyjść. Szkoda głupoty Saszy, bo skład PO trochę by się różnił :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wraith 5

Cysio podsuną mi pewien pomysł, a mianowicie taki, żeby zaprosić Rose'go jako komentatora-eksperta w meczu na żywo(ze strony kibiców), lub wieczorem do studia.
Co Pani na to, Pani Dario i Pan redaktorze Waliszko?
A Wy czytelnicy bloga?
Hura Rose! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [16 komentarzy tej dyskusji]

Gdybym był złośliwy, to napisałbym że Rose szuka pracy ;) Na szczęście nie jestem, więc napiszę tylko że poziom tego bloga przerasta o klasę twórczość redakcji SF. Gratulacje i szczere wyrazy uznania....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lukim81

Jako kibic falubazu więcej na pewno spodziewałem się po Walasku i Jonssonie,plany popsuła kontuzja Hampela i tragedia Warda w Zielonej Górze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kamil21212121 - RSKŻ

Co prawda remis ze Spartą był pechowy, ale już 2 ostatnie mecze na MA to była lekka porażka i mam nadzieję, że Łaguta się wreszcie ogarnie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli nie ogarniemy toru w jakiś sposób, to dostaniemy porządne lanie od Leszna już u siebie. I nadzieja w tym, że trafimy na Wrocław w meczu o 3 miejsce, bo lubimy Częstochowę, a na MA bym nie liczył....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
karol3414

Największy plus tego sezonu, to fakt że właściwie do ostatniej kolejki każdy jechał o coś (nie licząc Unii Leszno). Jedni walczyli o PO, inni o uniknięcie baraży, a jeszcze inni o utrzymanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Matall-BeStrongDarcy

Otóż to. Dla mnie tylko to się liczy, bo żużel to rozrywka a nie życie :) Jeśli mecz będzie znakomity - może się dziać co tylko chce. A Częstochowa zdaje się gwarantować dobre mecze, jeśli tylko Baron nie spartaczy nawierzchni. Ale plusem jest to, że konstrukcja toru jest taka, a nie inna, co bardzo utrudnia jego zepsucie. A z takimi ścigantami jak Tai, Drabik czy MJJ nasze Anioły mogłyby zrobić fenomenalne widowisko, czego Wam i sobie życzę ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Tak, zrobił (1,3,3,0), ale 1. na wykluczonym Malczewskim 2. na Walasku bez przelewu i Holcie 3. na Jepsenie bez przelewu i Malczewskim. Grisza może namieszać, ale to chyba za mało. Tym niemniej pewnie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Raflung Forever

Tak, zrobił (1,3,3,0), ale
1. na wykluczonym Malczewskim
2. na Walasku bez przelewu i Holcie
3. na Jepsenie bez przelewu i Malczewskim.
Grisza może namieszać, ale to chyba za mało. Tym niemniej pewnie byłby to zajebisty mecz, tak jak napisałeś ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Racja. Chociaż tak nie do końca - w poprzednim sezonie Paweł 1,3,3,0, trochę pojeździł ostatnio z juniorami (wiem, nie to samo). Jestem dobrej myśli. Mimo wszystko wolę jechać do Częstochowy niż do Tarnowa....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Matall-BeStrongDarcy

Racja. Chociaż tak nie do końca - w poprzednim sezonie Paweł 1,3,3,0, trochę pojeździł ostatnio z juniorami (wiem, nie to samo). Jestem dobrej myśli. Mimo wszystko wolę jechać do Częstochowy niż do Tarnowa. BTW - my też mamy silny punkt z Częstochowy - Grisza jest przecież najlepszym zawodnikiem w historii Częstochowskiego żużla (wybacz zgryźliwość, ale sami wybraliście ;) ). A tak na poważnie mówiąc - z pewnością byłby to kapitalny mecz przy, zapewne, pełnych trybunach. Niezależnie od jego zakończenia :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Owszem, dobrze jedziecie u nas, ale przecież we Wrocku są Tai, Maksiu i Jepsen, którzy doskonale znają tor. A Paweł w Czewie nie miał chyba ani jednego dobrego meczu.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Raflung Forever

Owszem, dobrze jedziecie u nas, ale przecież we Wrocku są Tai, Maksiu i Jepsen, którzy doskonale znają tor. A Paweł w Czewie nie miał chyba ani jednego dobrego meczu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli nie ogarniemy toru w jakiś sposób, to dostaniemy porządne lanie od Leszna już u siebie. I nadzieja w tym, że trafimy na Wrocław w meczu o 3 miejsce, bo lubimy Częstochowę, a na MA bym nie liczył....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ROSE FORCA DARCY

Dokładnie, dlatego jak nie będzie jakiegoś cudu to na fajerwerki nie ma co liczyć. Paweł sam wyniku nie zrobi. Jedyne co na może pomóc to to że my możemy a Leszno musi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [12 komentarzy tej dyskusji]

Jeśli nie ogarniemy toru w jakiś sposób, to dostaniemy porządne lanie od Leszna już u siebie. I nadzieja w tym, że trafimy na Wrocław w meczu o 3 miejsce, bo lubimy Częstochowę, a na MA bym nie liczył....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.