Spieszmy się celebrować Isię, tak szybko odchodzi.

autor: sekup | 2018-10-24, 19:54 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Gdy Świat Tenisowy się spodziewał, że największa gwiazda polskiego tenisa rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, media obiegła wiadomość, że Agnieszka Radwańska pojechała sobie do ciepłych krajów na wywczas.
Zmroziło to żurnalistów do tego stopnia, że zaczęli spekulować czy nie jest to przypadkiem koniec jej zawodniczej kariery?
Zaiste, pytania nie są bezzasadne jeśli się spojrzy na rzecz z perspektywy rankingu i rywalizacji nawet w tym sezonie a co dopiero w kolejnym i następnych.
Tenisowy tour to rwący nurt, bezlitosny w swym biegu, nie uznający słabości. Miejsce w top10 zwolnione przez Agnieszkę natychmiast zostało wypełnione przez spragnioną sukcesu inną tenisistkę.
Nikt się nie ogląda wstecz i nie pyta, gdzie jest Agnieszka Radwańska? Za czołową setką podąża liczny tenisowy proletariat w którym nie brakuje talentów.
Co chwila pojawiają się i szturmem wdzierają do człówki jakieś jeszcze do niedawna nieznane nazwiska. Przykładem może być Sabalenka, która już wykuła sobie niezłą pozycję, teraz jakaś Yastrębska rozpycha się bezpardonowo.
Agnieszka włączając bieg wsteczny uniemożliwia sobie powrót do czołówki, bo z jaką mordęgą będzie musiała wracać jeśli czołówka łamie sobie nieomal kręgosłupy by utrzymać ciężko wypracowane miejsca?
Powrót wydaje się wręcz niemożliwy, jeśli Agnieszka nie zamrozi rankingu motywując to przyczyną zdrowotną.
Ale letniskowe zabawy ruchowe wskazują, że nasza tenisistka jest całkiem zdrowa więc chyba nie ma podstaw by liczyć na zamrożenie rankingu z powodu kontuzji czy choroby?
Sprzyjać tym okolicznosią wydają się władze WTA, wszak Agnieszka ze swoim stylem nie przyciągała widowni i nie była maszynką do robienia pieniędzy. Można tu odnieść wrażenie, że wszyscy chętnie i szybko są gotowi zapomnieć o polskiej tenisistce.
Tym bardziej że zapominają szybko o innych gwiazdach takich jak Janković choćby, która jeszcze nie pożegnała się z tenisem a już wszyscy o niej zapomnieli.
Zatem pozostaje nieomal jeden wniosek - Agnieszka Radwańska przymierza się do zakończenia kariery zawodniczej. Zadbała już o to by nie odczuwać pustki po tenisie i wzorem Marii Szarapowej uruchamia biznesy, które wypełnią czas i dadzą utrzymanie licznej rodzinie jaką ma w planie stworzyć. Wraz ze swoim drugim trenerem będącym zresztą jej pierwszym mężem Dawidem Celtem, który rozbrat Isi z tenisem sugeruje z coraz większą śmiałością.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
krótka piłka

Sekup, nie ma powrotu. DC wcisnął wsteczny, a Aga dodaje gazu. Może poproszą o SR (czy inaczej PR) i wystartują dopiero na Wimbledonie. Niekoniecznie jednak w 2019r., chociaż 2020r. jawi się jeszcze mgliściej, jeśli np. zechcą powiększyć rodzinę. Chociaż wiem, że masz mnie za Isiohejtera, niektóre twoje blogi uważam za rewelacyjne. Cóż, łączę się w bólu ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.