QUO VADIS, SZARAPOWA? - 2

autor: sekup | 2018-12-04, 19:42 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 

Najpopularniejsza jak dotąd tenisistka świata, Marija Jurjewna Szarapowa, zakończyła sezon 2018 przed czasem po porażce z Carlą Suarez Navarro w czwartej rundzie US Open. Nie pojechała do Moskwy na WTA Premier gdzie była wyczekiwana z utęsknieniem, nie pojechała do Pekinu ani do Tianjin gdzie miała bronić tytułu. W rezultacie Sharapova ogłosiła przedwczesny dla siebie koniec sezonu 2018. Jednak ambitna Rosjanka nie rezygnuje i nadal planuje powrócić na czołowe pozycje w światowym rankingu WTA. Ba, planuje dotrzeć do finału turnieju wielkoszlemowego już w 2019 roku.
11-go listopada na stronach WTA podano harmonogram gier znajdującej się obecnie na 29 pozycji byłej rosyjskiej dominatorki. Sezon rozpocznie w styczniu w chińskim Shenzhen rozgrywanym w terminie 30 grudnia do 5 stycznia. Australijskie Melbourne gdzie odbędzie się pierwszy turniej wielkoszlemowy sezonu Australian Open, ma być kolejnym przystankiem w podróżowaniu po świecie. Następnie w planie jest bardziej prestiżowy niż w Shenzen, International St.Petersburg. Jednak może się nie zdarzyć ani to, ani ciag dalszy. Agent Szarapowej Max Eisenbud zasugerował, że ​​rosyjska tenisistka może rzucić rakietę i już w 2019 roku zakończyć swoją zawodową karierę. Zostało to także potwierdzone w wywiadzie dla Russia Today przez półfinalistę Rolanda Garrosa i byłego nr 9 światowego rankingu Andreja Czesnokowa. "Słyszałem, jak agent Maszy, Max Eisenbud wypowiedział się jednoznacznie: Sharapova może zakończyć karierę po kolejnym sezonie, albo nawet w trakcie. Właściwie to nie doczeka zakończenia przyszłego sezonu."
Myślę, że jeśli Masza nie zagra we wszystkich planowanych turnejach 2019 roku, będzie to oznaczać, że znowu ma problemy zdrowotne. A wiemy, jak bardzo, przez jakżesz długi czas, cierpiała z powodu kontuzji lewego przedramienia. Rzeczywiście, Szarapowa ma pewne trudności z powodu tej kontuzji. Z jej przyczyny przegrała zawody w Miami i Dubaju. A mimo to w tym samym czasie rosyjska gwiazda nie opuszczała siłowni by zachować fizyczną formę.
No cóż, Szarapowa może zakończyć swoją karierę z innego powodu, nie związanego z tenisem.

 

Od dawna nie jest tajemnicą, że Rosjanka jest w związku z angielskim przedsiębiorcą i kolekcjonerem sztuki Alexandrem Glikesem który, nawiasem mówiąc, jest szkolnym przyjacielem księcia Williama. Już w styczniu tego roku pojawiły się plotki o tym romansie tym bardziej wiarygodne, że marszand choć zonaty pojawiał się na wszystkich meczach Marii i wszędzie jej towarzyszył. Ale, ani angielski gentelmen ani Maria przez długi czas nie komentowali tej sytuacji. Była pierwsza rakieta świata ma 31 lat, ale nie ma jeszcze dzieci. Jej główna rywalka, Serena Williams, została w zeszłym roku matką. Nie jest wykluczone, że Szarapowa rozważa "odpowiedź" na to samo. Tę samą opinię podziela Czesnokov."Myślę, że każdy tenisista jest gotowy do założenia rodziny w dowolnym momencie choć najczęściej zdarza się to w szczytowym dla kariery." Pamiętajcie o Wiktorii Azarence . Kiedy Białorusinka zaszły w ciążę, była na szczycie. A że powrót jest bardzo trudny, Szarapowa jako tenisistka bardziej spełniona niż Azarenka może jednak powiedzieć ; dość.

W swojej karierze Szarapowa została zwyciężczynią turniejów Wielkiego Szlema Australian Open (2008), Roland Garros (2012, 2014), Wimbledon (2004) i US Open (2006).

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.