Premiership: Arsenal po raz kolejny stracił punkty

W niedzielnej 29. kolejce Premiership po raz kolejny punkty stracił Arsenal Londyn zaledwie remisując z walczącym o utrzymanie w lidze Wigan Athletic. Pewne zwycięstwo w derby Londynu odniósł Tottenham Hotspur pokonując West Ham United 4:0.

Bartosz Zimkowski

Wigan zdołał urwać punkty Arsenalowi na swoim stadionie, ale głównie dzięki Chrisowi Kirklandowi, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Nie pomógł Kanonierom powrót po kontuzji Robina Van Persiego i Arsenal utrzymał pierwszą lokatę, bo drugie Man Utd nie zagrało w ten weekend w Premiership. Dla Kanonierów był to już trzeci remis z rzędu i Czerwone Diabły jeśli wygrają zaległe spotkanie, to wyprzedzą drużynę Arsene'a Wengera.

Na White Hart Lane doszło do derbów Londynu. West Ham United przegrało dwa poprzednie mecze w lidze z Chelsea Londyn oraz Liverpoolem po 0:4 i Alan Curbishley dokonał kilka zmian w składzie. Jednak po 11. minutach Młoty przegrywały już 0:2 po dwóch trafieniach Dimitara Berbatova. Jeszcze przed przerwą za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Luis Boa Morte, a Koguty w drugiej połowie zdobyli jeszcze dwa gole i oba były dziełem rezerwowych: Gilberto oraz Darrena Benta. Wygrał również Everton na Stadium of Light z Sunderlandem 1:0. Jedyna bramka padła w 55. minucie, gdy do siatki Czarnych Kotów trafił Andrew Johnson, ale spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Everton zrównał się punktami z czwartym Liverpoolem.