Premiership: Liverpool gra jak z nut

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Już tylko punkt do Manchesteru United traci Liverpool. W niedzielnym meczu 30. kolejki Premiership The Reds pokonali Aston Villę aż 5:0. Swoje mecze wygrały również zespoły Wigan Athletic oraz Manchesteru City.

W tym artykule dowiesz się o:

Liverpool w ostatnich tygodniach jest w niesamowitej formie. Gra jak z nut niszcząc kolejnych rywali. Na własnej skórze przekonał się o tym Real Madryt, ale i Manchester United, który w minionym tygodniu przegrał z The Reds aż 1:4.

Na Anfield w niedzielne popołudnie przyjechała Aston Villa nie będąca w dobrej formie. Podopieczni Martina O'Neilla zawodzą na całej linii. Dodatkowo już w ósmej minucie stracili bramkę. Strzał Xabiego Alonso skutecznie dobił Dirk Kuyt.

W pierwszej połowie The Reds jeszcze dwukrotnie pokonali Brada Friedela. Dokonał tego Albert Riera oraz Steven Gerrard z rzutu karnego. Po zmianie stron gry ponownie Anglik pokonał amerykańskiego bramkarza, który w 64. minucie dostał czerwoną kartkę. Gerrard strzelił swoją trzecią bramkę i Liverpool wygrał 5:0. Do Man Utd ma już tylko punkt straty.

Skromnie po 1:0 wygrały zespoły Wigan Athletic i Manchesteru City. Ci pierwsi pokonali Hull City, natomiast The Citizens ograli Sunderland. Man City mogło wygrać wyżej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Robinho.