Polacy w Alpha Ethniki: Gol Żurawskiego, kontuzja Piechniaka

W weekend na greckich boiskach ponownie z dobrej strony pokazał się Maciej Żurawski. Piotr Piechniak odpokutował już czerwoną kartkę sprzed trzech tygodni, ale teraz zmaga się on z kontuzją, więc nawet nie znalazł się w kadrze meczowej.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się przed własną publicznością z Ergotelisem. Były pomocnik Pogoni Szczecin wystąpił w całym meczu. Już w 3. minucie Polak ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. W 10. minucie nasz rodak bardzo dobrze zacentrował w pole karne rywali. Źle do piłki wyszedł bramkarz przyjezdnych, co starał się wykorzystać Libor Došek. Jednak po uderzeniu głową Czecha futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 25. minucie meczu Grzelak ponownie próbował szczęścia z rzutu wolnego. Tym razem zabrakło mu dokładności przy strzale. W 54. minucie polski pomocnik obsłużył podaniem, wchodzącego w pole karne, Romaina Ferriera. Jednak Francuz nie zdołał skutecznie wykończyć akcji. Skoda doznała porażki w stosunku 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się u siebie z AE Larissa. Jak twierdzą niektóre media w Grecji, nasz rodak przeprosił w tym tygodniu działaczy za krytykowanie trenera. Jednak były bramkarz Korony Kielce nie wystąpił w niedzielnym meczu. Gospodarze doznali u siebie porażki w stosunku 0:2.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Ergotelisowi (0:1). Były golkiper Lecha Poznań znalazł się tym razem w kadrze meczowej swojego zespołu.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z Panthrakikosem Komotini. Już w 6. minucie meczu nasz rodak został pokonany uderzeniem z ponad 30 metrów, ale futbolówka wpadła do siatki po rykoszecie. Malarz wyciągał jeszcze dwukrotnie piłkę z bramki. Jednak trafienia te wynikały z błędów obrońców, którzy zostawili przeciwnikom za dużo miejsca w szesnastce. Polski golkiper w 88. minucie został ukarany żółtą kartką. Zespół OFI odniósł zwycięstwo 4:3.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się w Atenach z AEK-iem. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej swojej drużyny. Były pomocnik Polonii Warszawa odpokutował już czerwoną kartkę, którą otrzymał w jednej z poprzednich kolejek, lecz w piątek zaczął się skarżyć na problemy ze stopą. Goście w stolicy kraju doznali porażki w stosunku 1:3.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko Thrasivoulosowi Filis. Jego klub na własnym boisku pokonał rywala w stosunku 2:1.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko Asterasowi Tripolis. Stołeczny klub wywalczył na stadionie rywala remis 1:1. Były defensor Legii Warszawa w 32. minucie pojedynku otrzymał żółtą kartkę za brutalny faul na przeciwniku.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z Panserraikosem Serres. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej swojej drużyny. Aris wygrał 2:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz na wyjeździe przeciwko Panioniosowi Ateny. Nasz rodak wystąpił na środku w linii obrony. Zespół z Pireusu zanotował zwycięstwo 3:2.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Iraklisem Saloniki. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości i zagrał cały mecz. W 56. minucie spotkania nasz rodak mógł wyprowadzić przyjezdnych na prowadzenie. Jednak golkiper gospodarzy zdołał obronić nogami uderzenie z bliskiej odległości polskiego napastnika. W 77. minucie Panagiotis Katsiaros z lewej strony dośrodkował w szesnastkę rywali. Na piętnastym metrze do piłki dopadł Żurawski i strzelił prawą nogą. Futbolówka wylądowała w górnym rogu bramki, a Polak mógł się cieszyć ze swojego ósmego trafienia w bieżącym sezonie ligowym. Drużyna AE Larissa wygrała 2:0.