Jupiler League: Sensacja w Mouscron

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończyło się spotkanie w Mouscron, gdzie walczący o utrzymanie Excelsior pokonał wicelidera rozgrywek - FC Brugge. Wpadkę zanotował też aktualny wicemistrz Belgii, Racing Genk, który na własnym boisku został pokonany przez RAEC Mons.

Daniel Rosół

Piłkarze Excelsioru na zwycięstwo czekali od? 11. kolejki! Po raz ostatni ekipa z Mouscron wywalczyła komplet punktów dokładnie 27 października zeszłego roku, gdy na wyjeździe pokonali FCV Dender 3:0. Słaba, a raczej fatalna postawa Les Frontaliers w ostatnich meczach skazywała ich na porażke w domowym pojedynku z FC Brugge. Jednak w sobotę gracze Jacky?ego Mathijssena zawiedli na całej linii przegrywając 0:2 po golach Idira Oualiego i Bastiena Chantry?ego. Tym samym niebiesko-czarni zwiększyli stratę do lidera rozgrywek - obecnie Standard Liege ma już cztery punkty przewagi nad goniącym go rywalem.

Wpadkę zanotował także Racing Genk. Wicemistrzowie Belgii przegrali na własnym boisku z walczącym o utrzymanie RAEC Mons 1:2. Słabym punktem gospodarzy była w sobotę koncentracja, bo rywale zdobywali bramki na początku pierwszej i drugiej połowy meczu.

Wysoką porażka FCV Dender zakończyło się spotkanie dwóch beniaminków, w którym lepszy okazał się KV Mechelen. W szeregach gospodarzy 90-minutowy występ zanotował Marcin Żewłakow, który wciąż w barwach nowej drużyny nie może w spotkaniu ligowym wpisać się na listę strzelców.