Jupiler League: Niedziela dla Anderlechtu

Po niedzielnych spotkaniach 25. kolejki Jupiler League szczęśliwi mogą być piłkarze Anderlechtu Bruksela. Najpierw KAA Gent pokonał na własnym boisku Germinal Beerschot 2:1, a wpadkę zespołu z Antwerpii wykorzystali mistrzowie Belgii, którzy dzięki zwycięstwu w Charleroi awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Daniel Rosół

KAA Gent już w 10. minucie objął prowadzenie wykorzystując błąd defensywy gości. Świetne podanie między obrońców wykorzystał Bryan Ruiz, który wpadł w pole karne, położył na murawie Kenny?ego Steppe?a i umieścił piłkę w siatce. Goście wyrównali w 58. minucie, gdy po faulu Dominika Foley?a na Tosinie Dosunmu, rzut karny bezbłędnie wykonał Didier Dheedene. Po niespełna dwudziestu minutach Foley zrehabilitował się za swój błąd - kwadrans przed końcem Irlandczyk wykorzystał podanie Milosa Maricia i strzałem w długi róg zapewnił Idnianom zwycięstwo.

Potknięcie Germinal Beerschot wykorzystał Anderlecht, który na wyjeździe pokonał RSC Charleroi 2:0. Pierwszą bramkę dla Fiołków zdobył po akcji z Janem Polakiem w 26. minucie Ahmed Hassan. Sześć minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Mbark Boussoufa, który wykorzystał dośrodkowanie Guillaume Gilleta. W barwach mistrza Belgii, który dzięki zwycięstwu awansował na czwarte miejsce w tabeli, całe spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski. Warto dodać, że niedzielne zwycięstwo było pierwszą wygraną Anderlechtu w Charleroi od jesieni 2003 roku.