• Komu Grand Prix komu?

  W najbliższą sobotę na stadionie w Rybniku rozegrane zostanie Speedway Grand Prix Challenge, z którego awans do żużlowej elity wywalczy trójka najlepszych zawodników. Historia pokazuje, że w światowych eliminacjach niejednokrotnie dochodziło do mniejszych lub większych niespodzianek. Także ze strony (…)

  Więcej

 • Dlaczego?

  Przy zgaszonym świetle, przy otwartym oknie, w ciszy i samotności siedzę, szlocham już drugą noc, powoli przyciskając kolejne klawisze klawiatury, ale i tak co chwila robiąc kilkuminutowe przerwy na próbę zebrania myśli… Próby ciężkie i w większości przypadków nieudane. Nie powinienem w ogóle tego (…)

  Więcej

 • Chelsea FC 15/16 – „Mission impossible?”

  Chelsea Football Club to aktualny, piłkarski Mistrz Anglii SEZON 2015/2016 PT. "KTO ZDETROZNIZUJE CHELSEA?"W drugi weekend sierpnia ruszą najbardziej wyrównane i najatrakcyjniejsze rozgrywki ligowe na świecie – Barclays Premier League. Niemal jak co roku pięć najlepszych na wyspach drużyn aspiruje do (…)

  Więcej

 • Petr Cech. Forever Legend. Forever Blue.

  Niewielu wierzyło, gdy Chelsea sprowadzała latem 2004 roku ze Stade Rennes czeskiego zawodnika, że stanie się on aż na 10 lat niepodważalnym numerem jeden drużyny ze Stamford Bridge. Nie wielu wierzyło, że stanie się on na zawsze legendą londyńskiego klubu.Przez dekadę Petr Cech, był obok Johna Terry’ego, (…)

  Więcej

 • Chelsea znów rządzi na Wyspach – podsumowanie sezonu 2014/2015

  Krótko po powrocie do Londynu Jose Mourinho przekonywał, że dopiero drugi sezon będzie dla nowej Chelsea prawdziwym sprawdzianem i że dopiero w drugim sezonie jego drużyna będzie zdolna walczyć z powodzeniem o trofea, przede wszystkim w lidze. Portugalczyk miał rację.Po rzadko spotykanym braku sukcesów (…)

  Więcej

 • Pożegnanie Mistrza… Dziękuję Tomek!

  Mówisz żużel, myślisz Tomasz Gollob. Dla żużla w naszym kraju znaczy on tyle samo, co Adam Małysz dla skoków narciarskich. Idol, champion, wirtuoz, legenda. Takich określeń można wypisać dziesiątki, jeśli spojrzeć na karierę urodzonego w Bydgoszczy multimedalisty sportu żużlowego. Mistrza Świata.Moje (…)

  Więcej

 • Żużlowa nowa era – Speedway Grand Prix 2015

  Po raz kolejny dwanaście turniejów będzie potrzebnych do wyłonienia indywidualnego mistrza świata na żużlu. Tym razem zabawa ruszy w Warszawie, a zatrzyma się w dalekim Melbourne. Złotego medalu bronić będzie Greg Hancock. Na starcie tegorocznego czempionatu trzech biało-czerwonych.Przed rokiem najlepsi (…)

  Więcej

 • Karuzelę czas zacząć - PGE Ekstraliga 2015

  Niemalże zgodnie z tradycją liga polska miała ruszyć w Święta Wielkanocne, ale z powodu niesprzyjających warunków pogodowych ze startem sezonu ligowego trzeba było się wstrzymać jeszcze jeden tydzień. Tym razem jednak nic nie stoi na przeszkodzie i w niedzielę żużel w Polsce w wydaniu ligowym ruszy (…)

  Więcej

 • Okiem kibica dla kibiców, relacja KST-GKM

  Przyjazna aura, ponad 1000 kibiców i jedziemy. Dla torunian był to już drugi sparing w tym roku, goście natomiast "debiutowali" w walce o punkty. Głód jazdy widoczny jest u wszystkich. Kibice także powoli wdrażają się w żużlowy rytm. Mniej więcej jak co roku o tej porze. W porównaniu z treningiem punktowanym (…)

  Więcej

 • Świąteczno-noworoczne życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015 najserdeczniejsze życzenia, rodzinnego ciepła, radości, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń, zadowolenia z życia i przede wszystkim tego najcenniejszego, a więc zdrowia, bo jest opno przecież jedyne i najważniejsze, zaś w Nowym Roku dużo pozytywnego (…)

  Więcej