Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

W strefie CONCACAF nie obyło się bez niespodzianek, gdyż nie zawiódł tylko Meksyk, który po porażce z USA, tym razem pewnie pokonał Kostarykę. Stany Zjednoczone niespodziewanie tylko zremisowały na wyjeździe 2:2 z Salwadorem, natomiast Trynidad i Tobago podzielił się punktami z Hondurasem.

Adam Kiołbasa

Meksyk już w 19. minucie objął prowadzenie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Omar Bravo. W 52. gospodarze zdołali podwyższyć na 2:0 i jak się później okazało, trafienie Pardo z rzutu karnego było ostatnim w tym spotkaniu.

Rozczarowało USA. Salwador niespodziewanie po bramkach Quintanilli i Castillo prowadził aż do 77. minuty 2:0, aby ostatecznie zremisować 2:2. Ważny punkt Stanom Zjednoczonym dały bramki Altidora i Hejduka.

O sporym szczęściu może mówić Trynidad i Tobago. Gospodarze aż do 90. minuty przegrywali 0:1 z Hondurasem po bramce Pavona, ale ostatecznie Guerra zdołał doprowadzić do wyrównania.

USA z czterema punktami na koncie jest liderem i o oczko wyprzedza Meksyk oraz Kostarykę, o dwa Trynidad i Tobago oraz Salwador i o trzy Honduras.