MŚ Pruszków: Bauge najszybszym torowcem świata

Trzeci złoty medal dla reprezentacji Francji był w ostatniej konkurencji mistrzostw udziałem Grégory'ego Bauge, który wygrał finał sprintu z Malezyjczykiem Azizulhasni Awangiem.

Krzysztof Straszak

24-letni Bauge urodził się w Maisons-Laffitte, choć może nie mieć pojęcia o istnieniu tam kiedyś ośrodka kultury polskiej na obczyźnie. Najlepszy czarnoskóry torowiec świata ma korzenie

Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył w drużynie srebro w wyścigu sprinterskim. Wspólnie z Mickaelem Bourgainem i Kevinem Sireau zdobył też w Pruszkowie mistrzostwo świata w tej konkurencji.

W biegach półfinałowych w niedzielę rywalizował właśnie z Sireau. W wyścigu, który dał mu przepustkę do finału, jego rodak zaliczył upadek tuż przed metą. - Bałem się, ale szczęśliwie utrzymałem się na kołach - mówił potem.

W finale Bauge spotkał się z Awangiem, z którym dzień wcześniej już przegrał pojedynek w 1/8 finału. Francuz przebijał się do ćwierćfinału w repasażu, a w decydujących biegach znów był wolniejszy od Malezyjczyka. W finale o rozstrzygnięciu decydują jednak dwa wygrane biegi.

Na czternastej pozycji (na 44 uczestników) w tej specjalności został sklasyfikowany Łukasz Kwiatkowski, który przegrał pojedynek 1/16 finału z Brytyjczykiem Rossem Edgarem.