Zadecydowała gra 12-oma zawodniczkami - komentarze po meczu Utex Row Rybnik - Wisła Can Pack Kraków

W najciekawszym pojedynku 21. kolejki rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy mistrz Polski Wisła Can Pack Kraków po rewelacyjnej czwartej kwarcie pokonała beniaminka ze Śląska - Utex Row Rybnik 75:60. Oto co do powiedzenia po meczu mieli szkoleniowcy i zawodniczki obu ekip.

Jacek Konsek

Wojciech Downar-Zapolski (szkoleniowiec Wisły Can Pack Kraków) - Gratuluję bardzo dobrego meczu gospodarzowi ? Utexowi Row Rybnik, który walczył z nami do 30 minuty jak równy z równym. Spodziewaliśmy tego, że ten mecz będzie trudny, bo nie łatwo tutaj się gra. Jest to bardzo dobra drużyna, czego dowodem jest stała obecność w czołówce ligi. Myślę jednak, że gra 12-oma moimi zawodniczkami zdecydowała o tym, że Utex nie wytrzymał tego meczu kondycyjnie. Stąd 4 kwarta zdecydowanie dla nas ? 20:5. Cieszę się z tego zwycięstwa i mogę głęboko odetchnąć, że wywozimy stąd 2 punkty. Rybnikowi zależało dzisiaj na sprawieniu niespodzianki po serii porażek, jakie doznał przed spotkaniem z nami. Cieszę się z postawy drużyny, jednak musimy jeszcze popracować nad grą obronną. W tym momencie myślimy już jednak o następnym meczu. Meczu na szczycie z Lotosem w naszej hali. Gratulacje dla trenera Orczyka, za pracę którą z tym zespołem wykonał.

Mirosław Orczyk (szkoleniowiec Utexu Row Rybnik) - Gratuluję gościom meczu, który obowiązkowo musieli wygrać. Nam mogę pogratulować zdecydowanie lepszej postawy niż w czwartkowym meczu z CCC. W najbliższą środę przed nami jeszcze ważniejszy mecz.. Dziś walczyliśmy 31-32 minuty ? taka jest właśnie różnicą pomiędzy zespołami walczącymi o mistrzowsko Polski a bijącymi się o środek tabeli. Walecznością, determinacją i harowaniem jesteśmy w stanie nawiązać walkę, ale tylko przez 30 minut. Należą sie słowa uznania moim zawodniczkom, które wzbijają się na maksimum swoich obecnych możliwości. Aby walczyć z Wisła jak równy z równym, musielibyśmy grać na 120% swoich możliwości. Zadecydowały dziś 2-3 straty w jednym momencie, po których poszły 4 kontry i zrobiło się 10 punktów przewagi. Cieszę się, że podjęliśmy walkę i grali w miarę dobrze, co jednak komplikuje nam przygotowania do meczu z INEĄ.

Anna Wielebnowska (zawodniczka Wisły Can Pack Kraków) - Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Rybnik postawił wysoko ustawioną poprzeczkę, dlatego nie było łatwo w tym meczu. Cieszę się, że tu w Rybniku, który jest beniaminkiem, stworzono fajną drużynę, która na pewno będzie walczyć o wysokie miejsce.

Magdalena Skorek (zawodniczka Utexu Row Rybnik) - Myślę, że przez 30 minut nawiązałyśmy równą walkę z mistrzem Polski, dlatego cieszę się z tego czasu. W 4 kwarcie wdarła się dekoncentracja i brak doświadczenia a tak ograny zespół jak Wisła spokojnie to wykorzystała.