El. do MŚ 2010: Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

Meksyk znów rozczarował, ale za to nadal niepokonane są Stany Zjednoczone, które rozbiły 3:0 Trynidad i Tobago. Podopieczni Svena Gorana Erikssona ulegli 1:3 Hondurasowi, natomiast Kostaryka z problemami, ale ostatecznie okazała się lepsza od drużyny Salwadoru.

Adam Kiołbasa

Reprezentacja Meksyku doznała już swojej drugiej porażki w trzecim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 i tym razem musiała uznać wyższość Hondurasu. To gospodarze od początku dominowali i zasłużenie zgarnęli całą pulę. Już do przerwy po bramkach Costliego oraz Pavona prowadzili 2:0, a w 79. znów dał o sobie znać Costly, który podwyższył na 3:0. Ostatecznie goście zdołali strzelić jednego gola, kiedy to w 81. rzut karny wykorzystał Castillo.

Fenomenalny mecz w wykonaniu Altidora pozwolił Stanom Zjednoczonym na pewne zwycięstwo nad Trynidadem i Tobago. Napastnik popisał się hattrickiem, zdobywając jednego gola w pierwszej i dwa w drugiej części gry.

Dużo szczęścia miała Kostaryka, która dość długo nie potrafiła rozstrzygnąć losów rywalizacji na swoją korzyść. Ostatecznie jednak wygrała, a cenne trzy punkty dał jej w 68. minucie Centero.

Z siedmioma punktami na koncie liderem tabeli jest USA, które o oczko wyprzedza Kostarykę, o trzy Honduras, o cztery Meksyk oraz o pięć Salwador i Trynidad i Tobago.