Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • erka007 napisał/a komentarz do Julian Vaughn nowym środkowym Stelmetu BC!

  Abstrahując od samego zawodnika (to czy dobry i przydany ocenimy za rok), mam pewne wątpliwości o pozycje 4 i 5, ponieważ mamy tylko jednego Polaka na tych pozycjach, Adasia.. Pan Adam jaki jest każdy wie, potrafi zagrać super, ale i może złapać trzy ofensywne w 2 minuty.. I wtedy może być ciężko. No ale cóż, zobaczymy co przyniesie nowy sezon ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Stelmet postraszył wielką Barcelonę! Wygrana była blisko!

  A mnie w sumie cieszy 78 straconych punktów w Barcelonie.. Może trochę dużo (w porównaniu do średniej z TBL), ale to w końcu Barcelona i nie wiem czy mamy jakiegoś zawodnika, który odpowiada poziomi graczy z FCB.

  I prawdę mówiąc chyba wolałbym przegrać 20-30 punktami, bo Barcelona była lepsza. A tak zostaje pewien niedosyt, że niewiele brakowało.. że mogło się udać..

  Oczywiście porażka idzie w świat, aczkolwiek kibice Zastalu dalej mają w pamięci 'piękne porażki' z sezonu 2013/2014, więc to też nie jest tak, że tylko o zwycięstwach się pamięta. Piękne porażki też zostają w pamięci.

  Cóż, szkoda że przegrali, ale może następnym razem ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Stelmet zdobył wrocławską Orbitę! Filipovski lepszy od Uvalina

  Kilka rzeczy można powiedzieć o zawodnikach.. w sumie 4 mecze, grają już ponad miesiąc razem, więc pierwsze myśli przychodzą do głowy..

  Średnio podobał mi się transfer Moldoveanu, liczyłem na kogoś lepszego.. Ale widzimy co znaczy odpowiedni trener i ustawienie zawodnika. W tym momencie uważam, że to (obok Ponitki, ale to inny kaliber) jest to najlepszy transfer Zastalu.. Bo jest tani, dobrze gra, a przy tym (po udzielonych wywiadach) wydaje się być spoko zawodnikiem, który docenia szansę i nie gwiazdorzy..

  Martwi mnie trochę Szewczyk.. Nie wiem czy to efekt kontuzji.. czy może jeszcze nie doszedł do siebie.. Ale skoro trener wpuszcza go na 3 minuty to coś musi być na rzeczy.. Że grać umie to wiemy, ale zastanawia mnie jaka jest przyczyna słabszej dyspozycji..

  No i Gruszecki.. Od początku byłem przeciwny, bo uważam że za mało pokazał, aby być od razu gwiazdą.. Póki co nie przekonuje mnie swoją grą.. Zobaczymy jak to z nim będzie...

  P.S. Hrycaniuk jakoś mnie nie zaskakuje ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do "Dee" Bost: Mogę być zmiennikiem Koszarka. Nie przeszkadza mi to

  Wystarczy spojrzeć na Kuliga w tamtym sezonie - bardzo często wchodził jako 'zmiennik'.. ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Stelmet BC wygrał sparing w Słowenii

  Zobaczymy.. Daniel Johnson też w sparingach grał ładnie... ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Karol Gruszecki i Mateusz Ponitka zagrają w Stelmecie!

  Transfery pozytywne.
  Natomiast odnoście 4 i 5, to w odniesieniu do 5 jestem spokojny. Wiemy jaka jest filozofia Saso, więc jeśli to on układał skład to jestem spokojny, że kasa na rasowego centra jest zabezpieczona. Po prostu brak centra byłby nieporozumieniem w filozofii gry Saso. Dlatego też o to jestem spokojny.. A kiedy? Myślę, że później niż wcześniej, a to dlatego że nie stać na super centra, dlatego czekamy aż ceny spadną.. może coś spadnie z ligi letnie.. może ktoś kto w Europie czekał za długo i nie podpisał.. Nie wiem, ale akurat jeśli chodzi o zagranicznych graczy to jestem spokojny, bo w tym przypadku czas NIE gra na naszą niekorzyść..

  Natomiast jeśli chodzi o 4 to nie wiem.. Czy Gruszecki i Ponitką mają grać na 4 razem z Moldo? Czy rzeczywiście Szewczyk przyjdzie? Ale przy takim układzie raczej uważam, że przyjdzie jakaś mobilna 4 z zagranicy.. Ale tutaj też, myślę, że im później tym lepiej.. Możliwie najlepszy gracz za kasę, którą dysponujemy.. Aczkolwiek, tak jak uważam, że 5 będzie rasowa, tak 4 moim zdaniem nie zrobi 'wow'..

  I tak połowy drużyny nie ma, bo jest na zgrupowaniu, więc nie ma co naciskać na zagranicznych..

 • erka007 napisał/a komentarz do Janusz Jasiński: Już teraz widzę, że niektóre rozmowy nie skończą się dobrze

  Pewnie JJ nie czyta komentarzy na SP, ale skomentuję.. Bardzo podoba mi się postawa JJ w zakresie "Misia" ;) Otóż, to jest kwestia zaufania i szacunku, bo zmiana warunków albo chęć dalszych negocjacji tuż przed konferencją (nota bene coś czułem, że ta konferencja była zwołana z innych powodów niż list) jest niepoważne! Po prostu taki ktoś ośmiesza się w moich oczach i nie wiem czy chciałbym współpracować z takim zawodnikiem.. Przy kontrakcie robi problemy (specjalnie napisałem 'problemy', ponieważ jest faza negocjacji gdy możemy negocjować i wtedy każdy może stawiać swoje warunki, ale gdy już się dogadamy i zakończymy negocjacje, a ktoś wyskakuje z kolejnymi kwestiami, to w takiej sytuacji jest to już 'problem'), a co będzie podczas sezonu, jak np. wypłata się spóźni..

  Niejednokrotnie praktyka pokazała [patrz finał 2015], że czasem lepiej jest mieć trochę 'gorszych' zawodników, ale dobrze współpracujących, niż zawodników, którzy mają super indywidualne umiejętności ale zwyczajnie nie pasują do siebie i nie tworzą drużyny.

  Strasznie chciałbym już znać nazwiska i skład, ale podchodzę do tego ze spokojem. Nie ważne kto przyjdzie, z pewnością będzie to przemyślana koncepcja na jaką nas stać. A prawdopodobnie stać nas na najlepszych zawodników w PLK (nie wiem czy ktoś będzie miał wyższy budżet) plus zawodników którzy chcą się wypromować w Europie.. Do tego Saso, który wie czego chce oraz twardy negocjator JJ, myślę że stworzą dobry zespół ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Karol Gruszecki trafi do Stelmetu?

  Aż skomentuję..
  Trudno, skład się rozleciał (albo rozleci), cóż takie uroki koszykówki.. Ale nie należy zapomnieć o jednym, że skład się rozleciał ale nie dlatego też stelmet pada, tylko dlatego że wznosi się..
  Może za rok nie będzie Cela, Hosleya czy innych zawodników, ale wywalczyliśmy mistrzostwo, prawdopodobnie będziemy grać w Eurolidze i budżet będzie wyższy o prawie milion ojro. Do tego należy dodać, że zostało dwóch 'generałów', tj. Koszarek i Saso. Dlatego też to wszystko skłania mnie do jednego, może będą inni zawodnicy, ale z pewnością nie gorsi tylko lepsi ;) Pamiętajmy Q jest super zawodnikiem, ale są i lepsi, więc nie ma co lamentować jak ktoś odejdzie. Fakt szkoda, bo człowiek przyzwyczaił się, ale pamiętajmy że to progres stelmetu a nei degradacja.

  A na koniec Gruszecki / Michalak? Nie wiem czy pasują, ale wiem jedno że Euroliga to 'okno na Europę', więc dla takich (młodych) zawodników bardziej powinna się liczyć możliwość pokazania w Europie niż kasa, bo jak chcą dużej kasy to najpierw trzeba zainwestować (np. zagrać sezon za mniejsze pieniądze w stelmecie), żeby później odcinać "kupony" (np. w zagranicznej lidze).

  Podsumowując, będzie dobrze ! ;)

 • erka007 napisał/a komentarz do Rosa pokrzyżuje plany Stelmetowi? "U siebie jesteśmy groźni"

  A moim zdaniem, Stelmet przegra to spotkanie, mimo iż wolałbym, aby było inaczej ;)
  Akurat Rosa, moim zdaniem, jest jedną z mocniejszych ekip (lepszą niż AZS czy śląska, a i stelmet i PGE będą miały z Rosą problemy), co przy kiepskiej obecnie formie stelmetu sprawia, że nie zdziwi mnie zwycięstwo Rosy.

  Natomiast mecz z Rosą z ZG wyglądałby zupełnie ineczej, gdyby Rosie wpadały jakieś trójki.. Więc tym bardziej uważam, że faworytem będzie Rosa.

 • erka007 napisał/a komentarz do Andrzej Adamek: To było jak zderzenie ze ścianą

  Co roku mamy lepszy skład! I to nie ulega wątpliwości, ale rzeczywistość jest taka, że każda rosyjska drużyna grająca w europejskich pucharach przewyższa nas. W pierwszym sezonie w eurocupie mogliśmy liczyć na niewiedzę przeciwnika, teraz stelmet zagrał kilka dobrych meczów w Europie i już nas tak nie lekceważą. Bo nie ma co się oszukiwać, w otwartej grze nie mamy z nimi szans. Czy to Uniks, CSK czy Lokomotiv, wszystkie mają w swoich szeregach gwiazdy, które dobrze sobie radziły w NBA, więc aby z nimi wygrać po prostu potrzebujemy szczęścia albo dnia konia. I moim zdaniem, jeszcze minie kilka lat, żeby stelmet mógł być równorzędnym partnerem do grania do rosyjskich drużyn.

 • erka007 napisał/a komentarz do Janusz Jasiński: Pieniądze nie zawsze są najważniejsze

  Również mam pewne obawy o 5, bo tak jak napisałeś 1-4 wyglądają ok. Natomiast 5.. Po poprzednim sezonie, raczej nie spodziewałbym się super gry Australijczyka. Z drugiej strony, może Hrycaniuk będzie miał lepszy sezon... ciężko to widzę, ale myślę, że jeśli udałoby się przejść kwalifikacje euroligi to zawita do ZG jakiś lepszy center..

 • erka007 napisał/a komentarz do Janusz Jasiński: Srebro to olbrzymi sukces

  Częściowo zgodzę się z Tobą, gdyż faktycznie dużą część składu to nieporozumienie.. Tylko musimy pamiętać o lidze i pucharach. W lidze potrzebujemy polaków, dlatego też nie podchodziłbym tak krytycznie do Cela i Hrycaniuka, bo grali średnio, ale czy jesteśmy w stanie pozyskać lepsze 4 i 5 z Polski?

  Odnośnie Brakinsa moim zdaniem OUT. Wybacz, ale miał cały sezon aby 'coś' pokazać i niestety mnie nie przekonuje. Poza dobrą 'trójką', niewiele więcej pokazuje. A w moim odczuciu zawodnik zagraniczny powinien robić różnicę, a czy Brakins był wyraźnie lepszy od Cela? Wątpie.

  Podsumowując, zostawiłbym Koszarka, Zamojskiego, Chanasa (dobry zmienik!) Cel. Do tego Flyenga, I chciałoby się jeszcze Vlado..
  OUT: Cesnauskis, Sroka. Brankins.
  Hrycaniuk - nie wiem ile zarabia, ale jeśli zarabia tyle ile sie mówi, to out. Ginyard ciężko powiedzieć.

  Do tego obowiązkowo 1,2,4 i 5 dobra zagraniczna.

  BTW w tym sezonie niestety nie mieliśmy żadnej dobrej 4 i to niestety było widoczne.

 • erka007 otrzymał srebrny medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • erka007 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • erka007 otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • erka007 napisał/a komentarz do Rafał Czarkowski: W Zgorzelcu na pewno nie mrozili jeszcze szampanów

  Zależało mi na tym zwycięstwie w Zgorzelcu, bo byli zbyt pewni, że to się zakończy w niedzielę. I nie zgodzę się z Prezesem, że NIE mrozili szampanów - pewnie, ze mrozili.. Dlatego tak bardzo smakuje to jedno, małe (może po zakończeniu sezonu nieistotne, gdy będzie 4:2) zwycięstwo..
  Turów może gra większą rotacją, może Uvalin zbytnio skrócił rotację, może Turów jest skuteczniejszy w kluczowych momentach, może Stelmet gra lepszą (pod względem rzemiosła) koszykówkę.. I jeszcze wiele może, ale jedno jest pewne - dawno nie było tak dobrego finału. I może Stelmet przegra ten finał, ale jednego nam nikt nie odbierze - walki do końca.

  Zatem, niech wygra lepszy ;)

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.