Polacy w Alpha Ethniki: Błędy golkiperów, chory Żurawski

W niedzielę wieczorem odbyła się 28. seria spotkań greckiej ekstraklasy. Nie była to udana kolejka dla polskich zawodników. Poważne błędy popełnili Wojciech Kowalewski i Arkadiusz Malarz. Z pozytywnej strony pokazał się natomiast Mirosław Sznaucner.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny. Nasz rodak znalazł się poza kadrą meczową. Skoda w stolicy kraju doznała porażki w stosunku 0:2.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się na wyjeździe z outsiderem rozgrywek - Thrasyvoulosem Filis. Były zawodnik Korony Kielce po okresie "napięć" z działaczami powrócił do bramki w tym meczu ligowym. Zagrał on cały pojedynek, ale swojego występu nie może zaliczyć do udanych. W 73. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Zacentrowaną piłkę wypiąstkował Kowalewski. Jednak zrobił to tak niefortunnie, iż do futbolówki dopadł Federico Martorell i uderzeniem głową skierował ją do siatki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Panathinaikosowi Ateny (0:2). Nie zasiadł on nawet na ławce rezerwowych gości.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Arisem Saloniki. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu, choć w bieżącym tygodniu zmagał się z urazem palca wskazującego prawej ręki. Były zawodnik Lecha Poznań został w niedzielę czterokrotnie pokonany. Nasz rodak popełnił szczególnie błąd przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy w 11. minucie. Malarz wyszedł na linię "piątki". Zauważył to Javito, który przelobował golkipera OFI uderzeniem głową z 16 metrów. Drużyna z Krety doznała porażki w stosunku 1:4.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się przed własną publicznością z mistrzem Grecji - Olympiakosem Pireus. Były piłkarz Polonii Warszawa rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 65. minucie pojedynku, kiedy zastąpił Kostasa Kiassosa. Jego klub doznał porażki w stosunku 1:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu wyjazdowym z Asterasem Tripolis. Były futbolista GKS-u Katowice w 80. minucie zaliczył asystę przy golu Sérgio Conceição. Portugalczyk ustalił wówczas wynik pojedynku na 2:0 dla gości.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko Skodzie Xanthi (2:0).

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się u siebie z OFI Kreta (4:1). Były zawodnik Legii Warszawa znalazł się w 18-osobowej kadrze gospodarzy, ale w niedzielę nie pojawił się na murawie.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Levadiakosem (2:1). Jednak trener nie desygnował go w niedzielę do gry.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Panioniosem Ateny. Były napastnik Wisły Kraków znalazł się w kadrze meczowej. Jednak już w sobotę było wiadomo, iż jego występ przeciwko stołecznej drużynie jest wątpliwy. Nasz rodak bowiem zachorował. W związku z tym w niedzielę nie pojawił się on ostatecznie na boisku. Zespół AE Larissa wywalczył przed własną publicznością bezbramkowy remis.